Mám nárok na objednání do CAR?

8.7.15 18:33

Mám nárok na objednání do CAR?

Holky,
jsem krátce po revizi -zamlklé těhu v 9tt. Snažili jsme se rok a díky pomoci Dr.(aktivní sledování ovulace)se nám podařilo otěhotnět ale o mimi jsme přišli. Už předtím jsme od Dr. měli vypsanou žádanku do CAR. Teď po revizi Dr. říkala, že do CAR znovu chodit po těch 3měsících pauzy po revizi chodit nemáme že s náma nikdo nic řešit nebude když můžem otěhotnět přirozeně. Jsem jejím přístupem rozčarovaná. Nechceme čekat další rok a taky už nám není 20.Má Dr. pravdu nebo se do CAR mohu objednat?
Dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1280
8.7.15 18:36

Zkus si tam zavolat, vysvětli situaci a uvidíš co ti řeknou, za to nic nedáš..Žádanku ani nepotřebuješ k tomu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
8.7.15 18:48

Ale to není pravda, samozřejmě, že s tebou v CARu budou řešit, co je potřeba. Doktora neposlouchej, jeho žádanku nepotřebuješ, zavolej do vybraného centra, domluv si schůzku, vůbec se toho neobávej a směle do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 19:03

Moc děkuji za povzbuzení. Byla jsem z přístupu Dr. překvapená. Tŕeba nám stačí jen pomoci stimulací nebo sledováním ovulace.CAR přece není jen o umělém oplodnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
8.7.15 19:04
@janalesk píše:
Moc děkuji za povzbuzení. Byla jsem z přístupu Dr. překvapená. Tŕeba nám stačí jen pomoci stimulací nebo sledováním ovulace.CAR přece není jen o umělém oplodnění.

samozřejmě, že není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8758
8.7.15 19:25

@janalesk ahoj já šla do CARU po potratu v 7 tt a zamlklém těhoteství ve 12 tt. Otěhotněla jsem vždy přirozeně. V Caru udelali všechna vyšetření (genetiku, imunologii, hormonální profil). Vzhledem k tomu, že já vzdy otěhotněla do dvou mesíců tak jsme se domluvili s CAR že se budeme snažit klasicky. Ale všechny vyšetření nám tam udělali bez problémů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
8.7.15 19:35

Klidne bych se objednala do caru. Taky jsem obesla svyho gyndr a objednala se sama bez doporuceni. Zadnej problem s tim nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
8.7.15 19:38

Do CAR zadanku nepotrebujes. Ale rozmysli si, zda se nesnazit chvilku sami v klidu. Ono co s tebou mohou delat v centru, chvili budou sledovat ovulaci, kterou dle tve doktorky mas. Udelaji hormonalni profil, spermiogram. Imunologii ti mozna udelaji zakladni, genetiku nejspis ne. Jsou to draha vysetreni s objednaci lhutou nekolik mesicu. Pokud do 3 mesicu sledovanim ovulace neotehotnis, zkusi 1,2× iui a pak ivf. Oni nehledaji proc je spatny spg, proc neni ovulace. Oni tyto problemy pouze obchazi. Takze pokud ti nevadi zrychleni procesu formou treba ivf, tak se muzes objednat kamkoli sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 19:55

Díky za vaše pozitivní příspěvky :)
Hned je mi líp a po tříměsíční pauze hned do CARu volám, i když bych ráda už dřív…Miminko bylo vytoužené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8758
8.7.15 20:05

@janalesk ja bych tam volala mnohem driv. Ono se na imunologii a genetiku ceka treba dva mesice, tak at zbytecne neztracis cas. U nas to trvalo vse tri mesice. Takze to akorat vyslo, ze jsme se mohli zacit snazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
8.7.15 20:13

Holky nezlobte se že vám sem lezu, ale zajímalo by mě zda je vaše touha po miminku opravdu tak velká že jdete třeba na umělý oplodnění. Neřekly jste si třeba že to tak třeba má být že nemůžete mít dítě? A na kolik to tak zhruba vyjde? Neberte to jako rýpání pouze mě to zajímá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
8.7.15 20:44

@Mishicka1 Takovej nazor, ze kdyz nekdo nemuze mit dite normalne, tak ho asi nema mit vubec, jsem prohlasovala, dokud se me osobne nedotklo. Kdo zoufalstvi jmenem neplodnost nezazije, nemuze to nikdy pochopit. Clovek je pak ochotny vyzkouset opravdu vsechno. Klidne i to ivf, kdyz tu moznost dnesni medicina nabizi. Kolik to stoji, to je ruzny. Zalezi na caru a na tom, jake problemy dvojice ma. Nas konkretne to stoji asi dvacet tisic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
8.7.15 21:09

@Pajka89 já jsem to nemyslela špatně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
8.7.15 21:14

@Mishicka1 Vzdyt ja taky ne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5898
9.7.15 13:47

@Mishicka1 tak on dneska bývá problém třeba i na straně partnera, nebo může být problém jen v cestě spermie k vajíčku, a to je pak přeci blbost nesnažit se i s pomocí lékařů. Znám ženy, které se rozhodly už v mládí dítě nemít a jsou spokojené, ale každý na to nemá žaludek. O umělém oplodnění se taky říká spousta „nepravdivých“ věcí, a hlavně ti co to nezažili, si představují bůh ví co. Já bych to přirovnala k banální laparoskopické operaci. A víc, ani umělé oplodnění není záruka toho, že budeš mít dítě, bohužel.
A ty ceny…pokud čerpáš pokusy na pojišťovnu, doplatek za „nadstandard“ se pohybuje kolem 10-20tis. a pokud si to platíš celé sama, bez účasti pojišťovny, jsou různé druhy, bez stimulace cca 15-20tis., s minimální stimulací 15-25tis., umělé oplodnění včetně stimulace 60-80tis. Ale záleží, jaký problém je u ženy, a zda je nějaký problém i u muže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama