Mám novou práci - zaučování nula

Anonymní
20.5.20 14:20

Mam novou práci

Ahoj vsem,

Mam novou práci.
Chci se zeptat, je normální, ze někde nastoupíte a úplně na Vás kašlou? Jsem tu uz 3. měsíc a zaucovani vubec neprobíhá. Vsichni se tvari velice ochotně, ale vždy kdyz se zeptam, odpovi za chviličku, pak kecaji s kolegy, čtou články na netu a zajit za mnou je fakt problém… Dnes mam na stole 2 veci. Jedna se da vyresit za 30min, protoze si ale jeste nejsem jistá, poprosila jsem kokegyni o kontrolu posledniho kroku ráno. Ted je 14:20hod a ja jsem přesvědčená, ze tu zas budu trcet přesčas, jen kvuli tomu, ze si kolegyne najde cas az tesne pred jejim koncem prac.doby,kdy bude ještě naštvaná, ze si vse píšu a ona chce jit už domu.Je toto normální? :roll: 8o :roll: :roll: Říkám si, jestli ma toto vubec cenu… A je mi to líto, protoze za chvili bude konec zkusebky, ja za si za tu dobu prosla desetinou toho co mam delat. Prace ted v nabidkach moc neni… A ja se musim nějak živit, ale slivo zkušebka je od sliva „zkusit“ a ja se snazim, chci být aktivní, ale je to k ničemu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.5.20 14:22

Omlouvam se za hrubky, psala jsem to rychle na mobilu…

• Nahlásit
  • Citovat
25009
20.5.20 14:24
@Anonymní píše:
Ahoj vsem,Mam novou práci.
Chci se zeptat, je normální, ze někde nastoupíte a úplně na Vás kašlou? Jsem tu uz 3. měsíc a zaucovani vubec neprobíhá. Vsichni se tvari velice ochotně, ale vždy kdyz se zeptam, odpovi za chviličku, pak kecaji s kolegy, čtou články na netu a zajit za mnou je fakt problém… Dnes mam na stole 2 veci. Jedna se da vyresit za 30min, protoze si ale jeste nejsem jistá, poprosila jsem kokegyni o kontrolu posledniho kroku ráno. Ted je 14:20hod a ja jsem přesvědčená, ze tu zas budu trcet přesčas, jen kvuli tomu, ze si kolegyne najde cas az tesne pred jejim koncem prac.doby,kdy bude ještě naštvaná, ze si vse píšu a ona chce jit už domu.Je toto normální? :roll: 8o :roll: :roll: Říkám si, jestli ma toto vubec cenu… A je mi to líto, protoze za chvili bude konec zkusebky, ja za si za tu dobu prosla desetinou toho co mam delat. Prace ted v nabidkach moc neni… A ja se musim nějak živit, ale slivo zkušebka je od sliva „zkusit“ a ja se snazim, chci být aktivní, ale je to k ničemu

U nás se zacvičuje. Ale po 3 měsících už se po nás vyžaduje samostatnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20351
20.5.20 14:45

Asi bych se víc snažila, aby na mě neházeli bobana. S kolegyníbych si dohodla přesný čas, kdy/do kdy se na to koukne. Přes čas bych tam kvůli tomu netrčela, pokud není opravdu extrémně vytížená.
A řešit s nadřízeným plán zaškolení (což už jsi měla hned po nástupu).
Jinak chování kolegů vypovídá dost o firemní kultuře a úrovni/schopnostech managementu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
20.5.20 14:45

U mě zaškolování vždycky probíhalo první den stylem „tady je záchod a tady kuchyňka“… Tak úplně nevím, takové ty věci typu jak se pracuje s tím a tím programem, to se řešilo ještě při pohovoru. A když zaškoluju já, tak to taky sfoukneme během prvního dne, s tím, že ten člověk se třeba ještě 1 týden chodí pro sichr přeptat. :nevim: Asi záleží na oboru, to, co dělám já, plně odpovídá vzdělání, které je požadováno, takže úplně není v čem školit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1951
20.5.20 14:58

Mě ve dvou zaměstnáních prakticky nezaškolovali, řekli mi co budu dělat během deseti minut a na zbytek jsem si musela přijít sama. Taky mi to ale hodně vadilo a zbytečně jsem se kvůli tomu nadřela navíc :? Ve třetím (víc jsem jich neměla) to zase přeháněli a kolega za mnou chodil a vše po mně kontroloval snad měsíc, byl hrozně pečlivý :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 15:15

zakladatelka

@Svistice píše:
Asi bych se víc snažila, aby na mě neházeli bobana. S kolegyníbych si dohodla přesný čas, kdy/do kdy se na to koukne. Přes čas bych tam kvůli tomu netrčela, pokud není opravdu extrémně vytížená.
A řešit s nadřízeným plán zaškolení (což už jsi měla hned po nástupu).
Jinak chování kolegů vypovídá dost o firemní kultuře a úrovni/schopnostech managementu.

Plan zaskoleni jsme na zacatku resili.Asi je to pro ne jen formalita..
Snazit se snažim jak můžu. Ptam se, chodim za kolegyni.Ted uz i za jinymi, at se pohnu z mista. Pokud se prace nedodela, zustat musim i přesčas..
Takze tak…

• Nahlásit
  • Citovat
20351
20.5.20 15:26
@Anonymní píše:
Plan zaskoleni jsme na zacatku resili.Asi je to pro ne jen formalita..
Snazit se snažim jak můžu. Ptam se, chodim za kolegyni.Ted uz i za jinymi, at se pohnu z mista. Pokud se prace nedodela, zustat musim i přesčas..
Takze tak…

Tak řešit s vedením. Zaškolení prostě není formalita. A pokud ano, tak bych opravdu zvážila, zda chci pro takovou firmu pracovat. protože pro ně pak může být takovou zbytnou formalitou výplatní termín nebo zákoník práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3644
20.5.20 17:05

Proč ses nezeptala kolegyně, v kolik se za ní s tou kontrolou můžeš stavit? Když víš, že tam jsou samé laxny, zkoušela bych to jinak. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 17:22
@kam2
@kam2 píše:
Proč ses nezeptala kolegyně, v kolik se za ní s tou kontrolou můžeš stavit? Když víš, že tam jsou samé laxny, zkoušela bych to jinak. :nevim:

Ptala jsem se, vždy mě odbyde. Říkala jsem ji i, jestli bychom si nemohly vyhradit třeba hodinu dopoledne, kdy by ke mě vážně sedla a pořádně bychom to projeli… Prostě se s ní domluvit nedá…
Vedení to nevyřeší, šéf ji ma nejraději a říct mu, že na mě kašle - to bych si ještě možná pohnojila víc.

• Nahlásit
  • Citovat
19472
20.5.20 17:33

To má zakladatelka zase dvě kytky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie