Mám pocit, že nic nedělám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 22:07
Mam pocit,ze nic nedelam

Ahoj, potrebuju se trosku vypsat z toho, co me tizi. Od skoly jsem stale pracovala, porad jsem neco delala, ale i se poflakovala ve svem volnu. No a ted mam mimco, jsem doma a padaji na me depky, ze delam uplne prd. Jasne, staram se o mimco, v noci spatne spi a ja jsem nevyspala, unavena. Pres den vsechno honem, uklid, vareni, prani. Honem, abych se mohla venovat dceri. Ona je hodne mamanek a vyzaduje me u sebe. Joo chvili si pohraje sama, ale chvili. Je ji 10m. Vetsinou jdeme 2× denne ven, nakoupit nebo do parku a porad to same dokola. Uz mi z toho trochi sibe. Babicky nebo nekoho na hlidani mame daleko, takze jsem s ni porad..jen obcas jdu odpo nekam bez ni a pritel hlida. Nemame moc penez a me proste prijde, ze pro to, abychom se meli lepe nedelam nic. A ani nemuzu..domaci prace moc nefunguji, spis vubec a ani tak bych to asi nestihala. Nevim jak malou naucit hrat si i bez mamy nebo to, aby akceptovala, ze mama si zrovna.hrat nemuze…

Mate nekdo stejne pocity, depky z rodicovske dovolene?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 09.01.19 22:16

To je asi normální, já při rodičáku pracuju a mám hlídání, ale kdyby tomu tak nebylo, asi by mi jen doma s miminem houklo :lol: máš aspoň nějakou kamarádku, co má podobně staré dítě? Že byste třeba jednou týdně mohly vymyslet nějakou společnou aktivitu, co by trochu rozbila ten stereotyp ;)

Denina01
Kecalka 481 příspěvků 09.01.19 22:18

Mám, ale děti mám malé a dvě. Ono to jde i jinak a změnit trochu přístup, aby z toho tolik nešibalo. Uvařit se dá večer na dva dny třeba - odpadá vaření. K úklidu vzít mrně když to jde, může na tebe koukat v koupelně a hrát si já nevim, s prázdným mýdlem, bude to určitě zajímavý, děti to baví. Jinak pouklízet z toho nejhoršího třeba i po chvilkách, když je prcek v klidu. A jinak si hrát - je uvařeno i uklizeno. Proč taky ne? Takovejhle špuntík bude maličký jen chvilku a v 10ti měsících si teda moje dcerka sama nehrála, jen když jsem ji dala něco super a zakázanýho, třeba ovladač, tak u toho vydržela :grin: a v těch chvílích když spí, si udělej chvilku pro sebe a svoji dospěláckou chviličku. Dej si kafe, čti si knížku, cokoliv!!! :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.01.19 v 22:20

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7043 příspěvků 09.01.19 22:19

Já mam takový pocit teď na rizikovém, sedím doma, poklidim byt, uvařím, sem tam upeču, když se syn vratí ze školky tak si hrajem, ale jinak mám pocit že mi čas plyne a ani nevím jak, nemám za sebou žádný pořádný výsledek nějaké činnosti a připadám si že spíš tak přežívám, nějak není energie ani pořádná motivace… S mimčem je to těžké, moc se toho zvládat nedá, veškeré události se točí kolem něj, až tak po roce se to láme, dítě chodí a dá se sním i něco víc podnikat.

https
Kecalka 124 příspěvků 09.01.19 22:19

Ty depky úplně chápu a to jsem chlap. Mě stačí být týden na homeoffice a začíná mi z toho taky hrabat.

Neber si to ale tak, že „nic neděláš“. To přece není pravda. Tvoje práce je teď výchova té malé princezny a starost o domácnost. A proto taky dostáváš „mateřskou“, je to vlastně mzda za tuhle práci :kytka:

Lex1
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 22:19

Přesně tak, je to asi normální. Moje dcera si neumí sama hrát doteď, bude ji 23 m, poslední měsíc je z ní hroznej mamanek, navíc přestává přes den spát, takže začínám být na pokraji sil. Hlídání občas mám 1× týdně, 2× týdne jezdíme na cvičení, ke kamarádce, k babičce. Ale i tak mi z toho šibe, je to asi hlavně zimou, nejde jít na dlouho ven, na hřiště atd. Těšme se na jaro, bude líp :P

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 09.01.19 22:21

Mám to stejně.. Během Vánočního období jsem měla brigádu, ale teď se šetří hodiny, takže nejsem potřeba a tak je to znát.. „týrám se tady“ doma s těma dvěma :D Začíná mi víc harašit :D Jsem na ně vzteklá a podrážděná.. Jak já bych se do té práce hned vrátila, ale tady je o práci docela nouze.. Teda aspoň o takovou co by se dala skloubit s dvěma malými dětmi a mužem co má kolotoč (2r2odp2noc) :D

Sashie
Ukecaná baba ;) 2014 příspěvků 09.01.19 22:21

Přesně to jsem dnes řešila. Od 16 brigády, jeden čas tři práce současně. Malému je 11m, přijdu si akorát jako služka, pořád vše dokola. Navíc jsem odešla z práce, kde byl každý den jiný, musela jsem pružně reagovat na aktuální situaci, být kreativní.
Teď si přijdu jako neschopná matka, prcek si za dokáže někdy i hrát sám, ale co začal chodit, tak chce objevovat a byt je večer jak po výbuchu. A já nemám sílu to uklízet, protože to zítra bude znova stejné.
Osobně si myslím, že mamky jsou na rodičáku opuštěné, chybí jim kontakt s ostatními. A nemyslím zrovna jiné maminky, protože porovnávání velikosti bobků a kdo má kolik zubů mi nepřijde jako adekvátní rozhovor. Říkám si, že za rok dva to bude lepší. Někdo hold není na úplně malé děti :nevim:

https
Kecalka 124 příspěvků 09.01.19 22:24
@Sashie píše:
Přesně to jsem dnes řešila. Od 16 brigády, jeden čas tři práce současně. Malému je 11m, přijdu si akorát jako služka, pořád vše dokola. Navíc jsem odešla z práce, kde byl každý den jiný, musela jsem pružně reagovat na aktuální situaci, být kreativní.
Teď si přijdu jako neschopná matka, prcek si za dokáže někdy i hrát sám, ale co začal chodit, tak chce objevovat a byt je večer jak po výbuchu. A já nemám sílu to uklízet, protože to zítra bude znova stejné.
Osobně si myslím, že mamky jsou na rodičáku opuštěné, chybí jim kontakt s ostatními. A nemyslím zrovna jiné maminky, protože porovnávání velikosti bobků a kdo má kolik zubů mi nepřijde jako adekvátní rozhovor.Říkám si, že za rok dva to bude lepší. Někdo hold není na úplně malé děti :nevim:

Dost dobrý přirovnání! :mrgreen:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7043 příspěvků 09.01.19 22:34

@Sashie naprosto souhlasím, ono si člověk najde chvíli pokecat s kamarádkou, ale řeči o dětech člověka z toho dětského stereotypu nevytrhnou. Mě třeba pomáhá pokec se ségrou, protože pracujeme prakticky ve stejném oboru, tak si aspoň vyslechnu novinky a zavzpomínám na dny kdy sem chodila mezi dospělé lidi :D

Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 09.01.19 22:39

@Sashie no konečně na to někdo natrefil :palec: :palec: :palec:

peta81
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 09.01.19 22:41

rekla bych, ze to jsou bezne pocity a myslenky s detmi doma :nevim: ja mam dve deti, s nimi v kuse pet let doma. hlidani nulove, takze deti porad se mnou, hooodne dlouho si sami nehraly, porad byly u me, v 10 mes teda ani nahodou :lol: nekdy je to na palici, ale casem jsem si zvykla a pak deti trosku povyrostou a zase je lepe :hug:

Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 09.01.19 22:43

Mám to úplně stejně, synovi je 14 měsíců a čekáme druhé. Syn chodí na odpolední do jeslí, takže alespoň jednou denně procházka přes celé město a zpět. Jinak mám štěstí, on si vystačí téměř sám, ale na druhou stranu, když si chci hrát s ním, tak mi uteče k něčemu jinému. Ještě nedávno jsem každý večer skládala jeho skládačky, třídila hracky a měl to na ráno krásně připravené. Poslední dny to namrskám do koše na hračky a ráno si to jen překlopí. Nebaví mě úklid ani háčkování, které normálně zbožňuju :nevim: přikládám to ale spíš počasí a zimě celkově. Potřebovala bych dobít baterky. :D :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 22:45

No jéjé. Mám to taky tak. Jednu chvíli jsem byla i na AD. Mateřská je podle mě prostě záhul, co se týče psychiky.. Celé dny jen s dítětem ( kakání, bylinkání, papání, žvatlání).. Já mám děti dvě, mladší je taky mamánek. Na mateřské jsem už 4 roky a už jsem v takové fázi, že mám strach jít do nového zaměstnání po Md, jak mám už vymazaný mozek. :mrgreen:
Nicméně máš doma dítě a to je v podstatě tvoje „zaměstnání“. Je to náročné, sama to vím. Ale mě hodně pomohlo (když jsou právě tyhle chvíle depresí), říct si, že tohle je jen období. Děti nebudou malé věčně. Vyrostou nám a pak plachnou do světa, budou budovat svoji rodinu,atd.. U dcery jsem měla tyhle stavy hodně, neužila jsem si ji jako miminko pořádně. Vyčerpávalo mě to. Teď ji jsou 4 roky. A já jen lituji, že jsem si to nedokázala užívat více, že jsem řešila právě to, že nemám jak přispět do rozpočtu,aj… Teď se to snažím brát tak, jak to je. Užívám si je, jak nejvíc to jde.
Doma taky nic nestíhám a prdím na to. Udělám to nejzásadnější. Co neudělám dnes, udělám zítra. Řešila jsem pořad, jak do rodinného rozpočtu přispět, zkloubit to nějak tak, aby měl kdo být s dětmi.. Teď už na to prdím.. Napracuji se za celý život až až. Teď v době mateřské odpouštím radši sobě a dopřeji dětem. Až půjdu do práce, bude víc peněz, bude zase líp.

Jinak hodně mi pomohlo právě eMimino..Člověk tu je aspoň trošku v kontaktu s okolním světem. :mrgreen:

alialiali
Kecalka 259 příspěvků 09.01.19 23:09
@Anonymní píše:
No jéjé. Mám to taky tak. Jednu chvíli jsem byla i na AD. Mateřská je podle mě prostě záhul, co se týče psychiky.. Celé dny jen s dítětem ( kakání, bylinkání, papání, žvatlání).. Já mám děti dvě, mladší je taky mamánek. Na mateřské jsem už 4 roky a už jsem v takové fázi, že mám strach jít do nového zaměstnání po Md, jak mám už vymazaný mozek. :mrgreen:
Nicméně máš doma dítě a to je v podstatě tvoje „zaměstnání“. Je to náročné, sama to vím. Ale mě hodně pomohlo (když jsou právě tyhle chvíle depresí), říct si, že tohle je jen období. Děti nebudou malé věčně. Vyrostou nám a pak plachnou do světa, budou budovat svoji rodinu,atd.. U dcery jsem měla tyhle stavy hodně, neužila jsem si ji jako miminko pořádně. Vyčerpávalo mě to. Teď ji jsou 4 roky. A já jen lituji, že jsem si to nedokázala užívat více, že jsem řešila právě to, že nemám jak přispět do rozpočtu,aj… Teď se to snažím brát tak, jak to je. Užívám si je, jak nejvíc to jde.
Doma taky nic nestíhám a prdím na to. Udělám to nejzásadnější. Co neudělám dnes, udělám zítra. Řešila jsem pořad, jak do rodinného rozpočtu přispět, zkloubit to nějak tak, aby měl kdo být s dětmi.. Teď už na to prdím.. Napracuji se za celý život až až. Teď v době mateřské odpouštím radši sobě a dopřeji dětem. Až půjdu do práce, bude víc peněz, bude zase líp.Jinak hodně mi pomohlo právě eMimino..Člověk tu je aspoň trošku v kontaktu s okolním světem. :mrgreen:

Pod to se podepisuji, u mne naprosto stejné, u prvního dítěte taky takové myšlenky, pořád mi přišlo že mi něco uniká když jsem doma a nedělám nic kromě péče o syna ale jak je starší a teď máme 2. Dítě mi to došlo že se trápím blbostma a že se musim soustředit na děti a na domácnost protoze to je teď moje „práce“ i když jsem na to před dětmi nebyla a nebavilo mě to, teď už mě to někdy i baví ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >