Nesnesitelná sousedka

Anonymní
8.1.19 15:50

Nesnesitelná sousedka

Ahoj, bydlím už nějakou dobu v bytě v družstvu. Potřebovala bych radu. Ve stejném vchode žije rodina, italská domácnost. Každý třetí den řvou, sprostě nadávají, v létě na balkoně klidně. Slyším Teda hlavně tu ženskou, ta se hádá s každým z rodiny. Volají na sebe navzájem PČR, aby někoho z nich vyvedli z bytu, byla tam dokonce i sanitka s policií. Jednou jsem to nevydržela a v noci jsem zavolala PČR i já. Bohužel ti s tím nic nemůžou, jen ji napomenou. Navíc se dozvěděla, že jsem PČR přivolala já. Naštěstí jsem byla 3 týdny pryč a ona si začala zjišťovat u sousedů, kde pracuji atd.. Teď z ní mám docela i nahnáno. Co vůbec s takovým člověkem? Dá se to nějak vyřešit? Bojím se jít i s košem, když ji to chytne, řve jak smysluzbavena.
Anonym prosím

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4107
8.1.19 15:54

Nezávidím.Máš strach,že tě slovně napadne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
8.1.19 15:56

Nenechala bych se jí tak deptat. Pokud by se zeptala, řekla bych „to jste byli vy? Já slyšela rámus, tak jsem se bála, co se děje..“ a šla bych dal. Když si můžou volat policii oni.. A pokud by to zůstávalo neúnosné, obrátila bych se na druzstvo, jestli s tím něco budou dělat. Asi není normální aby jeden byt dělal takové potíže a ostatní to tiše snášeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.19 16:05

@Halamka V tu noc jsem na ni dvakrát klepal s tím, že chápu, že se lidi pohadaji, ale že potřebuji spát. Až potom jsem volala PČR. A ona to ví, protože zvonili na mě abych jim umožnila přístup do bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.1.19 16:07

*přístup do vchodu

• Nahlásit
  • Citovat
8.1.19 16:10

měli jsme to samé v bleděmodrém, také řev, volání policie navzájem na sebe, alkohol, volání policie, že je bomba v domě, v Kauflandě, v hospodě. Jako mstu ojížděli lidem auta klíčem. Nestalo se jim nic, nemuseli ani zaplatit výjezdy, družstvo nic neudělalo ani policie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6997
8.1.19 16:16

Já bych to typla na částečně psychickou poruchu u té ženské. Bohužel, u tehle problémových rodin neuděláš nic. Mají děti? Bych zavolala sociálku, chudáci v čem žijou. A máš slabou naději, že po hrozbě od sociálky prasknou do bot. Jinak nevím, jak funguje družstvo, ale jsou v nájmu? Pak byste si mohli stěžovat majiteli. Jinak je asi jedine řešení je se odstěhovat. Jinak tví sousedi jsou opravdu blbí, že tomu magorovi na tebe praskli osobní info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3553
8.1.19 16:19

Obrátila bych se na bytové družstvo a řešila bych sním tyto problémové družstevníky. Družstvo je může v nejhorším případě i vyloučit z družstva, popřípadě dá napomenutí, pokutu,… určitě se dá řešit. Jinak upozorňuji byt družstevní je stále družstva a nikoliv jejich. Proto musí dodržovat pravidla a zásady udané družstvem. Určitě bych to tak nenechala a řešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.19 16:35

Mají dospělé děti a ti jsou to stejné, uřvané. Byt je jejich, nejsou v podnájmu. Předsedkyně družstva s tím nechce nic dělat. Že už je to tam 15 let takhle a nemá to prý cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
8138
8.1.19 16:44

A vy jste tam jak? Máte družstevní podíl nebo jste v podnájmu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
8.1.19 16:44

Jediné řešení je se odstěhovat. Sry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.19 16:46

@Sany80s Družstevní podíl.

• Nahlásit
  • Citovat
3553
8.1.19 16:51

Pokud je byt družstevní tak jsou členové družstva a platí pro ně stejná pravidla jako pro ostatní členy družstva, byl na ně převeden družstevní podíl. To že s tím na družstvu nic neudělají je blbost, musí to řešit. Něco jiného je pokud jsou vlastníky bytu, musí být zapsán/á na katastru nemovitostí. Bylo by dobré si to trochu pro študovat. Jinak to samé platí i pro vás pokud máte družstevní byt nejste vlastníkem bytu, ale družstvo na vás převedl družstevní podíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.19 16:57

@katyca Tohle vše vím, ale byla za mnou předsedkyně družstva, zeptat se, co se stalo. Sama mi řekla, že je z toho kraválu nešťastná, že to není normální, ale že už to vzdala.

• Nahlásit
  • Citovat
8138
8.1.19 17:09

Můžete jít za právníkem, který vás poučí, co vše se dá dělat a to budete tlumočit a požadovat řešení po předsedkyni družstva.
Ale faktem je, že možnosti určitě mají omezení a navíc, když to začneš řešit, tak agresivní sousedka přitvrdí.
Z mého pohledu by bylo nejjednodušší stěhování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama