Únik plynu?

Anonymní
7.1.19 22:20

Únik plynu?

Zdravim. Chtěla jsem se jít vykoupat, tak jsem si zapla plynový kotel. Jenže jsem zjistila, že jsou i vidět i plameny nad kotlem. Je to únik plynu a může to bouchnout nebo je to v klidu s můžu si normalné ohřát vodu? Přestěhovala jsem se a mám kotel poprvý, tak nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

231
7.1.19 22:24

Od toho, aby ti to řekl je hlásič. Pokud v místnosti není okno, při nejbližší příležitosti ho mazej koupit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.19 22:29

@Rosary mám, ale nehlásí nic. Jen mi přijde divný, že jsou ty plameny nad kotlem. Dřív tam nebyly :D ráda bych se osprchovala, ale nechci aby to bouchlo :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
11625
7.1.19 22:43

co máš za hlásič, na plyn nebo oxidu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
7.1.19 22:44

Dotaz je nesrozumitelný. Normálně je nad hořákem výměník, nad ním přerušovač tahu, který ústí do kouřovodu. Kde jsou nad kotlem plameny? Co je to za typ kotle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.19 22:56

@JTom dakom dua a normálne jsou plameny i nad kotlem.

• Nahlásit
  • Citovat
7214
7.1.19 23:38

Budu za blba, ale on existuje typ kotle, kde můžete vidět plameny? 8o aspoň já jsem to v životě neviděla a to jsme vždy měli plynový kotel. Jinak únik plynu je určitě cítit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
7.1.19 23:56

Nedokážu si dost dobře představit, jak by se dostaly plameny přes přerušovač tahu. Jestli jsou to skutečně plameny nad krytem, tak to rozhodně nepoužívej a zavolej servis. Nešlo by o únik plynu, ale o nefunkční odtah. Ucpaný komín, vadný ventilátor. V tom případě by ale měla vypnout pojistka zpětného tahu. Není to jen světlo od plamenů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.19 00:06

Jak se to muze stat? Pokud je ucpany komin, pojistka proti zpetnemu tahu ma vypnout plynovy horak. Doporucuji uplne vypnout a zavolat servisniho technika/topenare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.19 00:07
@JTom píše:
Nedokážu si dost dobře představit, jak by se dostaly plameny přes přerušovač tahu. Jestli jsou to skutečně plameny nad krytem, tak to rozhodně nepoužívej a zavolej servis. Nešlo by o únik plynu, ale o nefunkční odtah. Ucpaný komín, vadný ventilátor. V tom případě by ale měla vypnout pojistka zpětného tahu. Není to jen světlo od plamenů?

Presne tak … 8o .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama