Únik plynu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:20
Únik plynu?

Zdravim. Chtěla jsem se jít vykoupat, tak jsem si zapla plynový kotel. Jenže jsem zjistila, že jsou i vidět i plameny nad kotlem. Je to únik plynu a může to bouchnout nebo je to v klidu s můžu si normalné ohřát vodu? Přestěhovala jsem se a mám kotel poprvý, tak nevim.

Reakce:
Rosary
Kecalka 104 příspěvků 07.01.19 22:24

Od toho, aby ti to řekl je hlásič. Pokud v místnosti není okno, při nejbližší příležitosti ho mazej koupit :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:29

@Rosary mám, ale nehlásí nic. Jen mi přijde divný, že jsou ty plameny nad kotlem. Dřív tam nebyly :D ráda bych se osprchovala, ale nechci aby to bouchlo :nevim: :think:

iiiv
Extra třída :D 11042 příspěvků 07.01.19 22:43

co máš za hlásič, na plyn nebo oxidu?

JTom
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 07.01.19 22:44

Dotaz je nesrozumitelný. Normálně je nad hořákem výměník, nad ním přerušovač tahu, který ústí do kouřovodu. Kde jsou nad kotlem plameny? Co je to za typ kotle?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:56

@JTom dakom dua a normálne jsou plameny i nad kotlem.

Lalelale
Závislačka 3113 příspěvků 07.01.19 23:38

Budu za blba, ale on existuje typ kotle, kde můžete vidět plameny? 8o aspoň já jsem to v životě neviděla a to jsme vždy měli plynový kotel. Jinak únik plynu je určitě cítit.

JTom
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 07.01.19 23:56

Nedokážu si dost dobře představit, jak by se dostaly plameny přes přerušovač tahu. Jestli jsou to skutečně plameny nad krytem, tak to rozhodně nepoužívej a zavolej servis. Nešlo by o únik plynu, ale o nefunkční odtah. Ucpaný komín, vadný ventilátor. V tom případě by ale měla vypnout pojistka zpětného tahu. Není to jen světlo od plamenů?

DalsiSycekObecny
Kecalka 147 příspěvků 08.01.19 00:06

Jak se to muze stat? Pokud je ucpany komin, pojistka proti zpetnemu tahu ma vypnout plynovy horak. Doporucuji uplne vypnout a zavolat servisniho technika/topenare.

DalsiSycekObecny
Kecalka 147 příspěvků 08.01.19 00:07
@JTom píše:
Nedokážu si dost dobře představit, jak by se dostaly plameny přes přerušovač tahu. Jestli jsou to skutečně plameny nad krytem, tak to rozhodně nepoužívej a zavolej servis. Nešlo by o únik plynu, ale o nefunkční odtah. Ucpaný komín, vadný ventilátor. V tom případě by ale měla vypnout pojistka zpětného tahu. Není to jen světlo od plamenů?

Presne tak … 8o .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Martin Kraus: Se Zounarem si penisy neporovnáváme, oba je máme malé

Dva nazí herci vedle sebe, to se v dnešních divadlech jen tak nevidí. Ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >