Přivýdělek prodejem cukroví - jak to udělat, aby na vás nepřišli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jenseptam
Nováček 3 příspěvky 08.01.19 10:19
Přivýdělek prodejem cukroví

Zdravím maminky. Kamarádka se mezi řečí zmínila, že před vánoci pekla „na kšeft“. Dala si na int. stránky inzeráty - ozvalo se jí dost lidí, přišla si tím (po odečtení všech nákladů) na 6500 Kč. :D Jak to řešíte vy, aby vás nevyhmátly úřady, hygiena atd. Kamarádka samozřejmě není OSVČ, nemá ŽL, nemá kuchyni odpovídající všem těm hyg. předpisům - vše na černo. Přijde mi, že dát si inzerát je riskantní.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 22099 příspěvků 08.01.19 10:25

@jenseptam Tak ta kuchyň se obchází tím, že cukroví prodáváš jako „dekoraci“. Ty ostatní věci nevím, riskantní to trochu je. Někdo to dělá tím, že inzeruje na někoho, kdo ŽL má.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4902 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 10:26

@jenseptam chceš ji nabonzovat, nebo co?

Janee19
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 08.01.19 10:26

A kolik hodin na tom strávila? To musí mít tak 100 na hodinu ne?

Bábrdl
Generální žvanilka 22099 příspěvků 08.01.19 10:27
@stinga píše:

Spíš chce taky, podle mě :think:

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4902 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 10:28
@Bábrdl píše:
Spíš chce taky, podle mě :think:

jo a předpokládá, že jí nebo mu, tady dají lidi rady, jak to obejít :)

jenseptam
Nováček 3 příspěvky 08.01.19 10:29

@stinga to ne, peníze zajímavé, ale pro klid duše do toho já asi nepůjdu.

Premek_Orac
Závislačka 4512 příspěvků 08.01.19 10:29

@jenseptam Nejedná se o soustavnou činnost. Tečka.

jenseptam
Nováček 3 příspěvky 08.01.19 10:32

@Janee19 tvrdila mi, že to vyšlo 110/ hod.

Janee19
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 08.01.19 10:34

@jenseptam no jestli máš žaludek, tak jdi prodávat kapry, tam si za tři dny a tři noci vyděláš tak dvacku, „legálně“ ;)

S.maya
Závislačka 4391 příspěvků 08.01.19 11:21

To je dle mě nárazová činnost a ne soustavná, a člověk si může vydělat max 30.000 za rok a nemusí se evidovat jako OSVČ. Je to od daně osvobozené. Částka je součet příjmů bez odečtení výdajů.

GabinkaCh
Závislačka 3032 příspěvků 08.01.19 11:56
@stinga píše:
:lol:
Tricitka31
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 08.01.19 22:59

Tak tady nejde tak o to,ze neprizna prijem,ale o hygienu.Nehlede na to,ze za 6500 vydelek a 110kc za hod. je to teda fakt bida.Kolik toho pekla?

Bábrdl
Generální žvanilka 22099 příspěvků 09.01.19 11:09
@Tricitka31 píše:
Tak tady nejde tak o to,ze neprizna prijem,ale o hygienu.Nehlede na to,ze za 6500 vydelek a 110kc za hod. je to teda fakt bida.Kolik toho pekla?

Tohle se běžně obchází tím, že to prodáváš jako dekoraci, která není určená ke konzumaci. Ve FB skupině naší čtvrti pekla před Vánocema spousta maminek a řešily to takhle

S.maya
Závislačka 4391 příspěvků 09.01.19 17:44

Stejně, jako když někdo vyrábí podomácku kosmetiku. Musí uvést, že je to dekorace. Jinak by k tomu byly zapotřebí různé klinické testy a ty jsou drahé.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >