Mám pořád menstruaci

Anonymní
23.5.16 11:52

Mám pořád menstruaci

Ahoj, anonym, protože jde o zdravotní a soukromou věc. Problém je v tom, že mám téměř pořád menstruaci. Mám tedy nitroděložní tělísko, od prosince, nehormonální, hormony mi dělají hodně nedobře. Cyklus mám nepravidelný už od porodu prvního dítka, spíše kratší, kolem 22, max 25 dní. Běžně jsem měla MS tak 4-5 dní, ale teď s tím tělískem…

15. dubna začátek krvácení, trvalo 13 dní, pak 9 dní nic, pak zase špinění od 6. května nebo možná spíš už slabá menstruace, to byl 22. den cyklu. A krvácení trvá dodnes (opět zase silněji, takže to nevypadá, že už bude konec. Dnes je to už 14. nebo 18. den (podle toho, zda počítám ty první slabší dny jako menstruaci).

Jako, že to tělísko zesílí, jsem čekala, ale tolik 8o. Máte někdo zkušenost, že si to sedne? Mám ho půl roku, ale pokud by to mělo být takhle na pořád, tak ho snad nechám vyndat. Tohle fakt nemá cenu, chtěla jsem tělísko jako spolehlivou antikoncepci, ale s tímto není tou spolehlivou abstinencí tělísko, ale to, že sex není vůbec, protože není kdy. :cert:

Začala jsem brát tak 3 týdny zpátky rutascorb, ale nemám pocit, že by to mělo vliv. Zkouším i kontryhel, zda by mi to aspoň nesrovnalo cyklus na původních 27 dní (před dětmi), ten užívám krátce, ale taky zatím nevidím účinky. Co poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

917
23.5.16 11:56

Máš to měděné tělísko? Problém je, že jestli je to měděné, tak ta měď se časem jaksi odlupuje a způsobuje to právě zvýšené krvácení. Tělíska s lepším kovem (zlato) by tohle neměla dělat. Jinak by asi bylo dobré promluvit si se svým gynekologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.5.16 11:57

Švagrová si ho musela nechat vyndat, ze stejného důvodu.
Nezpůsobuje kontryhel silnější menstruaci? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 11:58

S měděným, jiné ani nenabízeli a hlavně jsem pátrala a ta měď je ve všem. Kdysi ještě před dětmi jsem měla taky tělísko. Pořád mě z něj bolelo břicho, celkem hodně (ale to bylo nejspíš tím, že to bylo před dětmi, teď mě nebolívá). To bylo taky měděné. Menstruaci jsem ale tehdy měla v pohodě. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 12:00
@radkka píše: Švagrová si ho musela nechat vyndat, ze stejného důvodu.
Nezpůsobuje kontryhel silnější menstruaci? :think:

Píšou, že navozuje v těchto dnech pohodu a celkově je prospěšný pro fungování ženského cyklu, takže nemyslím. Užívám ho navíc krátce, a takhle silné/dlouhé to mám dýl, rozhodně nemám pocit, že bych si kontryhelem pohoršila. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
59251
23.5.16 12:03

Mi se stalo z jiného důvodu, ale pokud toto u Tebe trvá již půl roku, nechala bych tělísko vyndat :think: dr mi na toto upozorňoval /měla jsem tělísko mít/ a že prostě jsou baby, pro které není vhodné, že reagují zrovna takto :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
23.5.16 12:05
@Anonymní píše:
S měděným, jiné ani nenabízeli a hlavně jsem pátrala a ta měď je ve všem. Kdysi ještě před dětmi jsem měla taky tělísko. Pořád mě z něj bolelo břicho, celkem hodně (ale to bylo nejspíš tím, že to bylo před dětmi, teď mě nebolívá). To bylo taky měděné. Menstruaci jsem ale tehdy měla v pohodě. Zakl.

Kdo ví, co se po těch porodech změnilo, ale existuje tělísko, tuším GoldLily Plastic, které je bez mědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23112
23.5.16 12:54

Prostě tě to tělísko dráždí, nejsi zdaleka jediná. Mě dělala zle i Mirena, pak šla ven sama. Za mě - vyndat a najít si jiný způsob ochrany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 13:01

Jen podotýkám, že ta druhá diskuse, co se právě objevila, není moje. Asi jsem někoho inspirovala.

A díky za názory.
Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 13:03
@pe-terka píše:
Prostě tě to tělísko dráždí, nejsi zdaleka jediná. Mě dělala zle i Mirena, pak šla ven sama. Za mě - vyndat a najít si jiný způsob ochrany.

Jiný… tohle měl být ten „jiný“, už fakt krom kondomu nic jiného nezbývá :? (z kondomu teda nemám radost ani já, ani muž). Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
23112
23.5.16 13:07
@Anonymní píše:
Jiný… tohle měl být ten „jiný“, už fakt krom kondomu nic jiného nezbývá :? (z kondomu teda nemám radost ani já, ani muž). Zakl.

tak v tomhle neporadím, je to důvěrné téma a já tě neznám, ani tvůj zdravotní stav…Znám i páry, kde si muži řadu let dávají pozor a nic se nestalo - ale musí se to umět :think:.
Ovšem tvá varianta antiko je podle mě hodně neštastná - časté krvácení je celkově omezující, vysilující a souložit stejně příliš nemůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
23.5.16 13:09
@Anonymní píše:
Jiný… tohle měl být ten „jiný“, už fakt krom kondomu nic jiného nezbývá :? (z kondomu teda nemám radost ani já, ani muž). Zakl.

Jak jsem psala výše, existuje tělísko bez mědi. Jinak pokud nechcete další děti, tak sterilizace je taky antikoncepce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
23.5.16 13:09

Řeknu asi jediné, měla bys okamžitě vyhledat svého gynekologa, nebo možná raději ještě jiného doktora, který tě prohlídne a tělísko ideálně vytáhne a vymyslí jiný způsob. Jestli už děti nechceš a máš takovéto problémy, můžeš si nechat odstranit dělohu. Mám kamarádky, které do toho po 40 šly, jelikož měly problémy a teď je jim hej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 14:05
@Hannina47 píše: Řeknu asi jediné, měla bys okamžitě vyhledat svého gynekologa, nebo možná raději ještě jiného doktora, který tě prohlídne a tělísko ideálně vytáhne a vymyslí jiný způsob. Jestli už děti nechceš a máš takovéto problémy, můžeš si nechat odstranit dělohu. Mám kamarádky, které do toho po 40 šly, jelikož měly problémy a teď je jim hej.

Na odstranění dělohy jsem fakt mladá (34), po 40 to vidím jako variantu, ale zatím ne. Přiznám se, že jsem pár měsíců jen „nadávala“, že to mám pořád a psát jsem si to začala až v tom dubnu a ukazuje se, že to není jen můj pocit, tak to chci řešit. Nebyla jsem si jistá, zda to není ok (ona ta dr. varovala, že bude MS silnější a delší, co já vím, co je ještě v normě)… no, co tu tak píšete, tak se to asi nesrovná, tak jsem se na pátek objednala, promluvím s doktorkou a když doporučí vyndat, nechám to vyndat.

Že bychom se nechránili a jen přerušovali, to je u nás úplně mimo, podívám se na něj a jsem v tom :lol: (stalo se 2×, obě děti jsou plánovaný a u obou jsem byla těhotná v prvním nechráněném cyklu), třeťátko bych sice ráda, ale nemohu si ho teď už dovolit ze zdravotních důvodů, už druhé dítě mi rozházelo zdraví víc, než se mi líbí a stále se dávám do kupy.

Každopádně děkuji za reakce, v pátek to tedy rozseknu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
15
23.5.16 23:25

Já mám nehormonální tělísko se stříbrem zavedené asi 3 týdny a bohužel krvácím taky. Po zavedení asi ještě 5 dní. Pak jsem měla pár dní pokoj, pak začala špinit a teď už regulerně krvácím i přes to, že MS ještě přijít neměla. Měla jsem cykly pravidelné, přesně 28 dní. Taky se uklidňuji tím, že si to sedne, ale když to tu čtu, tak se obávám, že bude muset ven :,(. Přitom jsem tělísko už jednou měla. S mědí, měla jsem ho pět let a žádné problémy mi nezpůsobovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama