Tumor na vaječníku

613
20.5.16 10:18

Tumor na vaječníku

Dobrý den, na ultrazvuku mi zjistili zjistili novotvar o velikosti 6 cm v průměru. Skoro pořád krvacim a měla jsem bolesti v pravém podbřišku při močení, teď už jsou bolesti stále a nafouklo se mi břicho a stále krvacim jen už silně. U doktorky mi zjistili novotvar a měla podezření na dermoid tak mě poslala na laparoskopickou operaci. V nemocnici říkali, že je to pravděpodobně tumor na vaječníku ale že to zjistí až z operace a pravděpodobně přijdu o celý vaječník. Může to být rakovina? Jestli máte podobné zkušenosti, podělte se prosím… Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.5.16 10:49

Ahoj, měla jsem novotvar na vaječníku 2× - přišlo se na to při preventivních prohlídkách (UTZ), neměla jsem problémy. Ještě před nástupem na laparoskopii mi vždy doktorka brala krev (nádorový marker CA 125), při první operaci jsem přišla o celý vaječník (prý to bylo hodně prorostlé do sebe), při druhé mi zachovali 1/2 vaječníku. Vždy odesílali na histologii - zda je to je nebo není zhoubné. V obou případech se jednalo o dermoidní cystu.
Dělaly Vám odběr krve kvůli nádorovému markeru?
Omlouvám se za anonym, píšu o svém zdravotním stavu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
613
20.5.16 11:09

Brali mi krev na predoperacnim vyšetření včera a výsledky ještě nevím ty budu vědět až jak nastoupim asi. V neděli mám nástup a v pondělí operaci. Tak zatím nic nevím. Oni ani z UTZ nevěděli co to přesně je. A vy jste to měla zhoubné nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 11:28

Anonym2 - z utz mi zjistili velkou kouli na vaječníku, při operaci mi ho sebrali celý i s vejcovodem, závěr z histologie byl benigní tumor, čili nezhoubný. CA 125 byl negativní, ale to prý zas tolik neřekne. Od té doby funguju zcela normálně, cyklus mám pravidelný, ten druhý vaječník to zvládá. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
613
20.5.16 12:20

Děkuji, snad bude vše v pořádku, mám docela strach, protože babička mi zemřela na rakovinu močového měchýře, bratr na rakovinu ledvin a ještě k tomu mám polyp ve střevech a teď tohle. Snad bude vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
20.5.16 13:57

Moc držím palce, aby to bylo ok, ale nečekej s operací, tahle mrcha je rychlá, jak se jednou rozjede :(. Mně našli před 8 lety objekt na vaječníku, měla jsem 6 cm borderline nádor, vaječník šel pryč a kdyby bylo na doktorech, vzali mi všechno, ale to jsem nechtěla. I tak jsem měla kliku, žádná chemo nebyla nutná, hlídali mě, ale do roka mi dovolili stimulaci a povedlo se hned první IVF, takže mám krásné dítko. Ale rovnou mi řekli, že se to může vrátit, takže mě hlídali, markery a stěry, a loni řekli, že to musí ven, asi to bylo dobře, zase tam našli nějakou aktivitu, takže mám teď všechno pryč a klid. Je to něco za něco, hlavně to nech zjistit a případně rychle vyndat, jakmile se ty buňky uvolní, je to blbé :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
20.5.16 14:08
@Tansele píše:
Moc držím palce, aby to bylo ok, ale nečekej s operací, tahle mrcha je rychlá, jak se jednou rozjede :(. Mně našli před 8 lety objekt na vaječníku, měla jsem 6 cm borderline nádor, vaječník šel pryč a kdyby bylo na doktorech, vzali mi všechno, ale to jsem nechtěla. I tak jsem měla kliku, žádná chemo nebyla nutná, hlídali mě, ale do roka mi dovolili stimulaci a povedlo se hned první IVF, takže mám krásné dítko. Ale rovnou mi řekli, že se to může vrátit, takže mě hlídali, markery a stěry, a loni řekli, že to musí ven, asi to bylo dobře, zase tam našli nějakou aktivitu, takže mám teď všechno pryč a klid. Je to něco za něco, hlavně to nech zjistit a případně rychle vyndat, jakmile se ty buňky uvolní, je to blbé :(.
a ten typ nádoru ti určili až po operaci? Z UTZ neví ani jestli je to cysta nebo tumor. Mám naplánovanou akutní operaci na pondělí tak snad budu vědět více. U tebe taky nevěděli co to je ještě před operací?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 14:11

@PetulaM Typ nádoru se musí vždycky potvrdit z odběru a vyšetření na histologii/resp. patologii. Takhle od oka můžou jenom hádat.

• Citovat
  • Upravit
613
20.5.16 14:14

Monrom: no včera mi dělali odběry na krev jako predoperacni vyšetření, ale výsledky nevím. Tak snad to nebude žádná rakovina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 14:25
@PetulaM píše:
Brali mi krev na predoperacnim vyšetření včera a výsledky ještě nevím ty budu vědět až jak nastoupim asi. V neděli mám nástup a v pondělí operaci. Tak zatím nic nevím. Oni ani z UTZ nevěděli co to přesně je. A vy jste to měla zhoubné nebo ne?

Ani v jednom případě to nebylo zhoubné - už 5 let funguju jen s 1/2 vaječníku a bez problému. Držím palce :hug:

Anonym 10:49

• Nahlásit
  • Citovat
156
20.5.16 14:28

Jak píše Monrom, z krve poznají max, že tam „něco“ je. Musí udělat odběr tkáně a poslat to na histologii, tam určí, co to přesně bylo. U mě to bylo tak, že mi udělali v pondělí diagnostickou laparoskopii, zjistili, že je to zřejmě blbé a v pátek jsem šla na velkou operaci, protože to bylo už rozlezlé i do omenty, tak to nešlo laparo a brali mi vaječník i omentu :(. Pak jsem čekala měsíc na výsledky a tam mi teprv řekli, jak blbé to je :(. Držím palce, ať to máš v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
20.5.16 14:28

Já fungovala 6 let s jedním vaječníkem a povedlo se i těhotenství, takže to není konec světa, jen se to musí hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
20.5.16 15:35

No snad to bude v pohodě. To sis vytrpela hodně. Já děti už neplanuju mám dvě a ty mi bohatě stačí. Jen dr cosi říkal ohledně hormonů pak, tak nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
20.5.16 15:39

Pokud neplánuješ, tak bude-li nález, je skoro lepší vyndat všechno, záleží na tom, kolik ti taky je. Mě řekli, že po 40 to nebezpečí prudce roste, takže šlo ven vše, měla jsem čas, abych se s tím srovnala. Jinak hormony samozřejmě zamávají, jde o umělý přechod, ale mě hned nasadili estrogen, takže mám zase vystaráno a přechod můžu oddalovat třeba 20 let. Většina lidí estrogen dobře snáší, buď tablety nebo náplasti, a zamezí se všem projevům přechodu, návaly, nepravidelné stavy, osteoporoza atd. Navíc nemít menzes je taky plus ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
20.5.16 16:04

Tak mě teď bude 27, tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu