Mám strach, miminko hodně spí

Anonymní
2.9.21 14:36

Mám strach, miminko hodně spí

Ahoj,

mám 3 měsíčního syna a hodně spinká. Už od narození spava krásne celou noc, budí se akorát co tři hodiny na jídlo. Přes den nespinkaval skoro vůbec, cca hodinku max. Před týdnem se to ale změnilo. Usíná třeba i na hodinu, vždycky po 90 minutách bdění.

Nevíte, jestli je to normální? Nemůže být nějak nemocný, když je tolik unavený?

Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19848
2.9.21 14:39
@Anonymní píše:
Ahoj,

mám 3 měsíčního syna a hodně spinká. Už od narození spava krásne celou noc, budí se akorát co tři hodiny na jídlo. Přes den nespinkaval skoro vůbec, cca hodinku max. Před týdnem se to ale změnilo. Usíná třeba i na hodinu, vždycky po 90 minutách bdění.

Nevíte, jestli je to normální? Nemůže být nějak nemocný, když je tolik unavený?

Moc děkuji

Spíš nebylo normální, že novorozenec spí tak málo. Takže myslím, že jen dospává ten deficit, neboj. Pokud hezky jí, čůrá a kaká, je všechno v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
2.9.21 14:39

Miminkům se mění spánek klidně ze dne na den, pokud je spokojený byla bych v klidu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17337
2.9.21 14:45

Syn spal a pořád spí hodně, od konce 6N celou noc a tak spí pořád. Ty první prohlídky u pediatry celý prospal. Měl jen jeden menší vykyv, kdy reagoval na moji nervozitu, to bylo kolem státnic. Nejen mimina spí hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
2.9.21 14:55

Také jsem názoru že ho něco mohlo trápit a spal moc málo, naopak teď spí tak jak by měl ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 14:59
@Layana píše:
Také jsem názoru že ho něco mohlo trápit a spal moc málo, naopak teď spí tak jak by měl ;)

Také jsem nad tím přemýšlela, já měla silnou poporodní depresi a byla jsem hrozně úzkostlivě a ve stresu, plakali jsme oba, neuměla jsem ho uspat. Teď už vím, jak zaručeně usne, tak třeba je to v pohodě a je konečně spokojený.

• Citovat
  • Nahlásit
24575
2.9.21 15:01

Úplně normální, děti v tomhle věku ještě většinou času prospí, spíš nebylo normální, že ti vůbec nespal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
2.9.21 15:10

Mě malá (4tydny) spí hrozně málo, tak v průměru momentálně jestli 8-9 hodin? Jinak pořád jenom řve. Klidně si to stebou vyměním. Nemusíš mít strach, miminka prospí, teda měla by i 16 hodin denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
2.9.21 15:29
@Anonymní píše:
Také jsem nad tím přemýšlela, já měla silnou poporodní depresi a byla jsem hrozně úzkostlivě a ve stresu, plakali jsme oba, neuměla jsem ho uspat. Teď už vím, jak zaručeně usne, tak třeba je to v pohodě a je konečně spokojený.

Myslím že to bude ono ;) neměj strach nekonečně to je vše jak má být ;) syn měl v tomto věku podobný režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.21 15:55

Mě by spíš ještě zajímalo, jestli je kojen, nebo na umělé výživě. Jestli kojíte a máte třeba slabé mléko, tak s toho může být unavený a slabý. Jestli váhově dobře přibírá tak by to mělo být ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3795
2.9.21 16:30
@Lenčí 12345 píše:
Mě by spíš ještě zajímalo, jestli je kojen, nebo na umělé výživě. Jestli kojíte a máte třeba slabé mléko, tak s toho může být unavený a slabý. Jestli váhově dobře přibírá tak by to mělo být ok

Slabé mléko je mýtus :roll: Může ho být leda málo, ale nic jako slabé (nebo přední/zadní) mléko není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 17:32
@Anonymní píše:
Usíná třeba i na hodinu, vždycky po 90 minutách bdění.

Kamosce spi dítě od porodnice 20-4, přes den je interval 60/90 úplně normální pro takhle velké. Jeden kolega říkal, ze měli dítě pro začátečníky. Od porodnice mala spala celou noc a přes den taky hodna, no čtvrtým měsícem se to klasicky změnilo :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
23
6.9.21 17:00

Němějte strach matko,
jsou děti spací a nespací. Syn je 1995 a spal jak ďas, od narození. Dcera je starší, no a ta to měla úplně opačně, bylo to příšerné, ale zvládla jsem to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat