Máme kocourka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 21:12
Máme kocourka

Holky prosím o radu: pořídili jsme si kocourka jsou mu 3 měsíce. Máme baracek a chceme aby byl venku i doma. Když nebudeme doma tak ať běhá venku když budeme doma bude s náma. Jak ho to naučit??

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5528 příspěvků 28.08.19 21:15

Prvních čtrnáct dní nechat jen doma, pak až teprve pustit. Ale počítejte s tím, že se bude vracet, jak se mu zachce a doma s vámi zas tak moc nepobude. Navíc mu jako mazlíkovi bude hrozit větší nebezpečí. Asi bych si to ještě rozmyslela.

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 28.08.19 21:20

Hlavně kastrace a moc se na neupinat, když bude venkovní

LilyJane
Kecalka 317 příspěvků 28.08.19 21:21

Pokud to je normální venkovní kočka, tak nechat tak dva týdny pouze doma než ho vypustíte. On si pak poradí.
Pokud to je nějaký kříženec „hezčích“ koček - siamka, ragdoll, atd. Tak bych ho ven nepouštěla ani omylem. Celkem riskujete, že vám ho někdo šlohne. A i s těmi „obyčejnými“ mickami je to takové všelijaké. Nám jednu roztrhal pes, kterého si dotáhl soused a absolutně se o něj nestaral a nechal ho pobíhat po okolí. Druhou zastřelil nejspíš myslivec. Třetí přejelo auto. Pak jsme toho měli už dost a žádnou jsme si už nepořídili. Až mnohem později jsem si koupila papíráky do bytu.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 28.08.19 21:22

Nechala bych ho doma az do veku, kdy bude moct byt vykastrovany. Jednak si na vas a v byte zvykne a jednak se nebude toulat, rvat se a vyrabet s nahodnymi cicmundami kotata.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 28.08.19 21:24
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 21:29

Jenže přítel nam ho dovolil jen pokud bude venku. Máme nový baracek a on ho prostě doma nechce. Sousedi maji taky kocourka který je taky venku a doma. Je úžasný mazlici tak jsme se dohodli že by to tak šlo i u nás. Děti byly nadšené že táta souhlasil.

Pettcherry
Kecalka 406 příspěvků 28.08.19 21:38

Máme pět koček, chodí jen do určitých částí domu, vykastrované, očkované. Je to naše banda. Určitě mu někde venku udělejte pelíšek na vyvýšeném místě… pokud necháte zavčaskastrovat, neměl by vám dělat čurbes v domě… přítel časem taky vyměkne ;-) můj manžel je rozený pejskař a kočky vyloženě nesnášel… no zkuste hádat, s kým se nejraději válí na gauči naši kocouři? :)))))

Ennny
Závislačka 4233 příspěvků 28.08.19 21:44

Co je na kocourovi tak intimního :zed: :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 21:47

Kdy ho máme dát kastrovat?

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 9081 příspěvků 28.08.19 21:55
@Anonymní píše:
Kdy ho máme dát kastrovat?

tak v 7 měsících, aby se nenaučil značkovat, lze i dřív, zeptejte se na veterině
ale těch prvních 14 dní - lépe měsíc musí být doma, jinak vám zrovna uteče, když ho donesete a dáte ven

Lucie_Sx
Závislačka 4245 příspěvků 28.08.19 22:13

Měla jsem koťata prvních pár týdnů výhradně v koupelně. Chodí se tam pořád, takže si dobře zvyknou, a nic tam nemůžou zničit nebo počůrat. Na tohle by partner mohl přistoupit.
Nejlepší je kotě nechat doma co nejdéle, už to není takové pako a venku je to pro něj bezpečnější. Ale dá se vypustit i dřív.
Kastrovala bych co nejpozději (snažit se to vydržet do toho roka), ať se mu co nejlépe vyvinou močové cesty. Příliš brzy kastrovaní kocouři víc trpí na močové kameny.

MartinaCV
Echt Kelišová 8217 příspěvků 28.08.19 22:16

Jakmile bude chodit ven, je vyšší procento pravděpodobnosti, že se mu něco stane :( Jsem chovatelka koček a žádnou bych nepustila. Je to buď auto, past, otrava, ztráta, odcizení, zakousnutí psem apod.

mose
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 28.08.19 22:25

Průměrná doba dožití venkovní kočky je 3 roky. Vídám jich tu v ulicích a zahradách běhat docela dost, přejetých asi tak jednu měsíčně a to tu není ani moc velký provoz. Kastrovat můžeš nechat od kila váhy, já nechávám kastrovat koťata ve 13-14. týdnech, ale mám velké plemeno, to už mají přes dvě kila :-). Koťata se hojí mnohem rychleji a lépe než dospělí a obzvlášť kocouři druhý den ani nevědí, že jim něco bylo. Ale u kotěte ani kastrace nezabrání tomu, aby se toulalo, obzvlášť když je zvědavé a nezkušené. Sousedi od vedle si takhle pořizují „venkovní“ kotě dětem každé léto :zed: :zed:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 28.08.19 22:35

Pořídila jsem kočky dvě, pouze venkovní doma kočku nechci. Měla jsem je pár dni doma, aby si zvykli a taky seznámili se psem. Pak šli do světa, jinak do 8mi měsíců jsem je na noc zavirala do venkovní budky, kde měli pelíšek krmení atd než jsem je dala vykastrovat, nechtěla jsem milion koček. Teď se do budky vrací sami na spaní nebo spí na skrabadle nebo psovi v boudě. Domů je nepouštím. Jinak musím říct, bydlíme na vesnici a když začne sezóna klíšťat tak je prakticky nemůžu ani chovat, jsou oblezle všude, nic na to nepomáhá ani obojek ani kapka prostě nic. Když jsem byla těhotná tak jsem se jim dost vyhýbala. Vybírat klíšťata nemělo smysl jedna je tak chlupatá, že by to zabralo 14dni. Taky nedoporučuji obojek už jsme tu měli pár obesenych koťat. Zatím mi je nic neprejelo ani nesezralo jsou učeni, že před psem se utíká a před autem taky. Pohybují se v určitém rádiusu kolem domu, takže když na ně zavolám do 10ti minut jsou tu, ale asi i díky tomu, že dostávají sumku tak aby to nepropasly :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama