Maminky už se začínám bát

137
9.4.21 22:18

Maminky už se začínám bát .

Krásný večer přeji. Jdu si k Vám pro radu. Dcerka 8 let poslední měsíc má strach, fobií nevím jak to nazvat. Bojí se bolestí bříška a zvracení. Projevuje se to tak, že chodí za mnou s tím, že se bojí, když ji uklidňují, že je vše v pořádku a snažím se jí zabavit hrou odmítá a chce aby ji jen chovala. Večer to bývá nejhorší dojde to až do fáze, že se celá třese zbledne a je celkově vyděšená. Bříško ani špatně ji, ale není. Bojí se, že ji bude špatně. Je pravda, že je hrozně citlivá a bojí se šíleně všech lékařů. Myslím si, že spouštěč bylo, když ji asi před měsícem bolelo bříško měla průjem, ale nebylo to nic hrozného. Vyprázdnila se a bylo dobře. Volala jsem i lékařce, ale poradila mi jen ať ji to vysvětlím, že se toho bát nemusí atd. To dělám stále. Nevím jak ji to vysvětlit jak ji ten strach dostast z hlavičky. Už jen když má vykonat potřebu tak to prožívá strachem, že bude mít průjem nebo kaši jak tomu říká a bude blikat. Když se vyprázdní tak se jí snažím vysvětlit a přesvědčit, že její strach byl zbytečný. Občas se stane, že bolí bříško každého. Je mi z toho smutno, když ji chovám a snažím se jí uklidnit a ona se mi třese v náručí. Podle Lékařky to přejde a není potřeba to řešit s Odborníkem, ale já nevím. Nemáte někdo podobnou zkušenost. Omlouvám se za tak dlouhé psaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1278
9.4.21 22:26

Tak dcerka 8 let.. Tak asi bych to spíše řešila s odborníkem.. To asi jen tak nepřejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
9.4.21 22:46

Nestalo se něco v rodině? Nemá z něčeho strách? Problém s kamarády? Distanční výukou,?jak vnímá Covid?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34290
10.4.21 06:25

Pokud byla vyšetřena lékařem, ale nemyslím zběžné podívání dětskou doktorkou, ale krevní obraz a některé další parametry, UTZ na chirurgii, bude to psychosomatické a pokud to nezvládnete sami, podpora psychologa by byla vhodná.

Naše dětská dr. bolesti břicha nepodceňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
10.4.21 07:09

@Tojsemja3 Situaci kolem Covidu zvládá. Právě, že přes den je aktivní někdy až hodně. :D. Jakmile se blíží večer začne se bez důvodně bát, že ji bude bolet bříško. Je pravda, že od mala trpí na prdíky, ale užívá kapky. Malá je takový strašpytel už jen když se třeba kousne do rtů a malinko teče krev začne panikařit. Vzpomínám se, že ve škole Při hře venku upadala a kousla se do rtů tekla jí krev a byla prý až hystericka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
10.4.21 07:09

@Pears206 Zdravotně je na tom dobře vše měla v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
10.4.21 07:57
@katern píše:
@Tojsemja3 Situaci kolem Covidu zvládá. Právě, že přes den je aktivní někdy až hodně. :D. Jakmile se blíží večer začne se bez důvodně bát, že ji bude bolet bříško. Je pravda, že od mala trpí na prdíky, ale užívá kapky. Malá je takový strašpytel už jen když se třeba kousne do rtů a malinko teče krev začne panikařit. Vzpomínám se, že ve škole Při hře venku upadala a kousla se do rtů tekla jí krev a byla prý až hystericka.

Kdysi něco podobného řešila moje sestra se synem. Bylo mu asi 8 a měl strašnou fobii ze zvracení, úplně hysterčil, že by mohl zvracet. Nechtěl kvůli tomu jist, pořád se tím stresoval. Pomohl až dětský psycholog. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
10.4.21 08:27

@Alriga Děkuji budu muset se objednat u odborníka. Teď je úplně v pohodě hraje si. Dneska má být docela by hezké počasí. Vytáhneme kolo a půjde se unavit. Děkuji holky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
10.4.21 08:53
@katern píše:
@Alriga Děkuji budu muset se objednat u odborníka. Teď je úplně v pohodě hraje si. Dneska má být docela by hezké počasí. Vytáhneme kolo a půjde se unavit. Děkuji holky :srdce:

Drž se. Myslím, že je to jen nějaké těžší období. Takových ještě bude! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14830
10.4.21 09:50

Co jí zkusit dávat na noc medunkovy nebo mátový čaj? Uklidní ji to, řekneš, že to je preventivně, aby ji bříško nebolelo. Takový placebo efekt. Já to používám u dětí při problémech s usínáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
10.4.21 10:07

@nozu Děkuji to bych mohla vyzkoušet :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
10.4.21 10:22

@Alriga Děkuji :srdce: