je mamograf nutný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JaninkaŠv
Stálice 94 příspěvků 11.11.18 09:16
Mamograf ?

Ahoj.. Chtěla jsem se zeptat na váš názor, jestli chodit na mamograf nebo ne. Samozřejmě ze všech stran do nás perou, že se to musí, ale po mojí první návštěvě si nejsem tak jistá. Je mi 45let, takže jsem byla poprvé na vyšetření. Mám malá prsa, ale jak mě je tam sestřička spresovala, tak jsem myslela, že to nedám. Že to bude tak bolet jsem teda nečekala. Ještě týden po vyšetření mě prsa dost bolely.. Asi to bude blbá otázka, ale nemůže toto vyšetření i nějak „ublížit“? Na kontroly na sono už několik let chodím. Nejradši bych u toho zůstala..

Reakce:
cecetka
Kelišová 7469 příspěvků 11.11.18 10:19

@JaninkaŠv Ze to bolelo urcite neni v poradku. Me nebolelo nic :nevim:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 11.11.18 17:54

Není to příjemný, ale nejedná se o bolest.
Mojí sestře loni na mamo objevili zhoubný útvar. Tak malinký, že nebyl ani hmatatelný. Odoperovali jí ho a je vše v pořádku. Doktor jí řekl, že je ukázkový příklad toho, proč na mamo chodit.

Paoloska
Echt Kelišová 8139 příspěvků 11.11.18 19:16

@JaninkaŠv Vyšetření mamografem by nemělo bolet vůbec. Při případné biopsii je komprese mnohem větší a když mi před operací značili nález drátkem, tak to byl takový tlak, že mi až slzy vytryskly. Nicméně se to vše dá vydržet a rozhodně to stojí za to. Mám taky malá prsa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 19:22

Asi ano. Máme v rodině diagnózu, tak jsem byla dříve než v 45. Vyšetření bolelo vždycky. A v 45 mi našli nádor, naštěstí nezhoubný. Takže to asi k něčemu bude. V onkologické poradně jsem se ptala, jestli je vyšetření na mamografu nutné, když chodím vždy ještě na ultrazvuk. Bylo mi řečeno, že ano, že ne vše se na ultrazvuku ukáže.

kucerova.terka
Nováček 3 příspěvky 21.11.18 20:43

ahoj, já mám taky menší prsa a chodím preventivně na ultrazvuk, který nebolí skoro vůbec, jenom občas, když pan doktor trochu přitlačí, ale to bolí asi jenom mne, protože mám citlivější prsa… :) :)

anavi13
Závislačka 2943 příspěvků 21.11.18 20:51

Za mě je fakt mamograf potřebný, ne vše je vidět ultrazvukem. Zkus se objednat příště po menses to jsou prsa nejmíň citlivé, třeba to pomůže.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >