Manko a nemocenská

21
5.1.13 19:26

manko a nemocenská

Holky prosím o radu. V zaměstnání jsme měli manko, jelikož mám hmotnou odpovědnost tak se na něm samozřejmě podílím. Zaměstnavatel mi manko srážel ze mzdy. Nyní jsem těhotná a jsem na neschopence. Ještě mi zbývá několik splátek a teď nevím jak to bude se splácením když mi to zaměstnavatel srážel ze mzdy. Jestli by se to nedalo nějak obejít když budu pobírat jen dávky, že bych nemusela splácet. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1220
5.1.13 19:47

Tak si to třeba strhne jak ti bude propláce dovolenou po ukončení mateřské

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7571
5.1.13 20:40

Koukni do papírů co jsi dostala k manku… Většinou musíš splácet i na nemocenské, mateřské atd. Posíláš penízky na BÚ firmy… Zavolej mzdové ta ti řekne co a jak a pozor na penále :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
5.1.13 20:56
@Pavlína775 píše:
Koukni do papírů co jsi dostala k manku… Většinou musíš splácet i na nemocenské, mateřské atd. Posíláš penízky na BÚ firmy… Zavolej mzdové ta ti řekne co a jak a pozor na penále :mavam:

Já to na účet neposílám, ztrhávají mi to oni. Vždycky jsem měla o tu splátku menší výplatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27589
5.1.13 21:03

@daselinka : No právě. Abys nemusela platit penále. Zeptej se té účetní. A nebo se podívej na pracovní smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
5.1.13 21:03

@daselinka ano, ale tos chodila do práce a peníze ti posílal zaměstnavatel, tak si toměl z čeho strhnout.
Neschopenku ale vyplácí OSSZ a na tyhle peníze zaměstnavatel nemůže, proto bys toměla zasílat na jeho účet. Domluv se s mzdovou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama