Manžel mi začal ,,smrdět,,

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 22:25
Manžel mi začal ,,smrdět,,

Omlouvám se za velmi choulostivé téma a také z toho důvodu si přeji zachovat anonym, pokud to nebude možné, prosím o smazání, děkuji :kytka:
Jak je tu již uvedeno, manžel mi přestal vonět…trochu dám náhled na můj problém co mě trápí. S manželem žijeme v pěkném manželství které trvá 15let, z manželství vzešel potomek, máme syna kterému je 6let.Pak je tu věk mezi námi mě je 42let, manželovi je 65let. Přejdu tedy k tomu o co mi jde, je to zhruba Rok zpět kdy jsem začala cítit divný zápach z manžela(omlouvám se, je to hrozné co píšu ale nemohu už jinak).Je to ten zápach kterým jsou cítit staré lidi kteří nedodržují osobní hygienu. Manžel se každý den večer myje, bohužel to pomůže jen chvíli, někdy se stane že se umyje až druhý den a to potom je opravdu hrozné, bohužel si ani nečistí pravidelně zuby, když vezme kartáček do ruky je to jednou týdně i s cestou. Ačkoliv navštěvuje pravidelně zubaře a nemá žádný problém se zuby, nedovedete si představit ten zápach když se ráno vzbudí. Ano, vím, je to nechutné a navaluje se mi jen to píšu! Já už nevím jak to ale mám manželovi slušně říct, pokud by nebylo mě, oblečení by si měnil jednou týdně a ani na hygienu by nebyl tak hr! Já už opravdu nevím co mám dělat, každý den mu dávám čisté oblečení, větrám, pravidelně uklízím ale ten zápach je opravdu všude, už mi smrdí postele, gauč, polštáře, povlečení, koberec…já vím, že za to nemůže, je to pižmo které patří ke stáří ale já už to nedávám. Zhubla jsem už 1Okg protože mi nechutná jíst jak pořád cítím ten zápach ale nechávám si to pro sebe, asi je to špatně ale jak říct starému člověku, kterého mám ráda a kterého si vážím říct, že mi smrdí :,( Bohužel si toho všiml už náš syn…kolikrát řekl tati, ty smrdíš :oops: neokřikla jsem ho, dělala jsem že jsem to přeslechla :oops: hrozně jsem se styděla ale také mi bylo manžela hrozně líto v tu chvíli :( Manžel asi už něco tuší, bohužel na to jde po svém, koupil si do vlasů kopřivovou vodičku, kterou si lije na vlasy, je to hrozný smrad je to cítit jak syrové maso :poblion: zvedá se mi z toho žaludek, koupil si pitralon nebo jak se to jmenuje a tím se pořád potírá…je mi z toho do pláče. Nakupuji mu vody po holení, spreje, parfémy, on to dokáže vyplácat za 14dní a neřekne mi, už mi to došlo ale začne používat moje drahé parfémy (mě to nevadí ale dokážete si představit ten zápach) a je to ještě horší :? Tak už pořád hlídám aby měl pořád po ruce to svoje a nedošlo mu to.Pak jsou tu jiné věci které nedělal a nyní je dělá. Jde kakat :oops: spláchne to ale nechá mi zakakaný celý záchod, pak se jde umýt sedne si na vanu a myje si zadek, to by bylo v pořádku ale už po sobě tu vanu neopláchne a zůstávají na ní kakánky :oops: Smrká do umyvadla, neumyje to po sobě pořádně a pak jsou tak zaschlé no víte co :? Přestal si umývat ruce když jde čůrat protože prý zapomene(zapomíná často).Poslední dobou k tomu zápachu staroby se přidal i zápach moči a kakánků :( Já už nemůžu, opravdu nevím co mám dělat, už jak to píšu se hrozně stydím a přes slzy nevidím. Cítím i hroznou beznaděj nad tím, že manžela znám jiného a začíná se měnit, že už bude jen stárnout až jednou tu už nebude. Mám z toho hrozný strach z toho,,odchá­zení,,nedovedu si to představit. Bohužel se u manžela začíná měnit i povaha k horšímu, hodně k horšímu, zatím to ještě jde zvládat ale :(.Já ho neopustím, nikdy ho neopustím, jsem rozhodnutá se o manžela postarat až do konce ale potřebuji radu jak to zvládat dál, jak zatknout zuby a začít to brát takové jaké to je, potřebuji nějak začít tu druhou etapu manželova života kdy přijde na řadu starost o starého člověka. Manžel je jinak po zdravotní a interní stránce v pořádku, ale ošetřující lékař po konzultaci se mnou doporučil, že by bylo vhodné navštívit psychiatra, což zatím manžel odmítá, neguje. Nutit ho nebudu ani nechci, zatím to ještě jde i když někdy je to vyčerpávající :? Potřebuji být
statečná a přeji si aby jsem to dokázala. Všem kdo dočetli až do konce moc děkuji za váš čas. Budu vděčná za každou radu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 26.01.18 22:29
@Anonymní píše:
Omlouvám se za velmi choulostivé téma a také z toho důvodu si přeji zachovat anonym, pokud to nebude možné, prosím o smazání, děkuji :kytka:
Jak je tu již uvedeno, manžel mi přestal vonět…trochu dám náhled na můj problém co mě trápí. S manželem žijeme v pěkném manželství které trvá 15let, z manželství vzešel potomek, máme syna kterému je 6let.Pak je tu věk mezi námi mě je 42let, manželovi je 65let. Přejdu tedy k tomu o co mi jde, je to zhruba Rok zpět kdy jsem začala cítit divný zápach z manžela(omlouvám se, je to hrozné co píšu ale nemohu už jinak).Je to ten zápach kterým jsou cítit staré lidi kteří nedodržují osobní hygienu. Manžel se každý den večer myje, bohužel to pomůže jen chvíli, někdy se stane že se umyje až druhý den a to potom je opravdu hrozné, bohužel si ani nečistí pravidelně zuby, když vezme kartáček do ruky je to jednou týdně i s cestou. Ačkoliv navštěvuje pravidelně zubaře a nemá žádný problém se zuby, nedovedete si představit ten zápach když se ráno vzbudí. Ano, vím, je to nechutné a navaluje se mi jen to píšu! Já už nevím jak to ale mám manželovi slušně říct, pokud by nebylo mě, oblečení by si měnil jednou týdně a ani na hygienu by nebyl tak hr! Já už opravdu nevím co mám dělat, každý den mu dávám čisté oblečení, větrám, pravidelně uklízím ale ten zápach je opravdu všude, už mi smrdí postele, gauč, polštáře, povlečení, koberec…já vím, že za to nemůže, je to pižmo které patří ke stáří ale já už to nedávám. Zhubla jsem už 1Okg protože mi nechutná jíst jak pořád cítím ten zápach ale nechávám si to pro sebe, asi je to špatně ale jak říct starému člověku, kterého mám ráda a kterého si vážím říct, že mi smrdí :,( Bohužel si toho všiml už náš syn…kolikrát řekl tati, ty smrdíš :oops: neokřikla jsem ho, dělala jsem že jsem to přeslechla :oops: hrozně jsem se styděla ale také mi bylo manžela hrozně líto v tu chvíli :( Manžel asi už něco tuší, bohužel na to jde po svém, koupil si do vlasů kopřivovou vodičku, kterou si lije na vlasy, je to hrozný smrad je to cítit jak syrové maso :poblion: zvedá se mi z toho žaludek, koupil si pitralon nebo jak se to jmenuje a tím se pořád potírá…je mi z toho do pláče. Nakupuji mu vody po holení, spreje, parfémy, on to dokáže vyplácat za 14dní a neřekne mi, už mi to došlo ale začne používat moje drahé parfémy (mě to nevadí ale dokážete si představit ten zápach) a je to ještě horší :? Tak už pořád hlídám aby měl pořád po ruce to svoje a nedošlo mu to.Pak jsou tu jiné věci které nedělal a nyní je dělá. Jde kakat :oops: spláchne to ale nechá mi zakakaný celý záchod, pak se jde umýt sedne si na vanu a myje si zadek, to by bylo v pořádku ale už po sobě tu vanu neopláchne a zůstávají na ní kakánky :oops: Smrká do umyvadla, neumyje to po sobě pořádně a pak jsou tak zaschlé no víte co :? Přestal si umývat ruce když jde čůrat protože prý zapomene(zapomíná často).Poslední dobou k tomu zápachu staroby se přidal i zápach moči a kakánků :( Já už nemůžu, opravdu nevím co mám dělat, už jak to píšu se hrozně stydím a přes slzy nevidím. Cítím i hroznou beznaděj nad tím, že manžela znám jiného a začíná se měnit, že už bude jen stárnout až jednou tu už nebude. Mám z toho hrozný strach z toho,,odchá­zení,,nedovedu si to představit. Bohužel se u manžela začíná měnit i povaha k horšímu, hodně k horšímu, zatím to ještě jde zvládat ale :(.Já ho neopustím, nikdy ho neopustím, jsem rozhodnutá se o manžela postarat až do konce ale potřebuji radu jak to zvládat dál, jak zatknout zuby a začít to brát takové jaké to je, potřebuji nějak začít tu druhou etapu manželova života kdy přijde na řadu starost o starého člověka. Manžel je jinak po zdravotní a interní stránce v pořádku, ale ošetřující lékař po konzultaci se mnou doporučil, že by bylo vhodné navštívit psychiatra, což zatím manžel odmítá, neguje. Nutit ho nebudu ani nechci, zatím to ještě jde i když někdy je to vyčerpávající :? Potřebuji být
statečná a přeji si aby jsem to dokázala. Všem kdo dočetli až do konce moc děkuji za váš čas. Budu vděčná za každou radu

Vtip? :lol:

Edit:precetla jsem prispevky a omlouvam se za svuj prvni. Myslela jsem, ze to pise troll, me nenapadlo, ze nekdo bude s laskou nazyvat exkrementy kakanky.

Podle dalsich prispevku jde videt, ze zakladatelka ma manzela fakt rada :hug:.
Preji hodne sil :hug:.

Příspěvek upraven 27.01.18 v 13:39

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 26.01.18 22:29

No ty vol* 8o 8o to jako vážně?

ivašot.
Kelišová 6719 příspěvků 26.01.18 22:33

Promiň, nevím co chceš slyšet. Je to prase, tak smrdí. Zuby jednou za týden, nemytí rukou… :poblion: A není to o věku, mám v práci kolegy v tomhle věku a nesmrdí.

Tejule
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 26.01.18 22:35

Nooo… Přečetla jsem a radu nemám. Prostě asi nezbude nic jiného, než mu to na fér říct. Nějak mě přepadl smutek z toho co jsi napsala… Cítím z toho že ho máš ráda i tu beznaděj, že s tím asi nic neuděláš… Je mi to líto.

Uživatel je onlineEvulina
Neúnavná pisatelka 15343 příspěvků 26.01.18 22:36
@Anonymní píše:
statečná a přeji si aby jsem to dokázala. Všem kdo dočetli až do konce moc děkuji za váš čas. Budu vděčná za každou radu

Bohužel to může být začátek demence, proto to doporučení k psychiatrovi. Ty sama by jsi měla asi navštívit psychologa, mohl by pomoci připravit tě duševně na budoucí nelehký úkol starání se o manžela plus ještě vaše dítě.
Staráme se o 78 letého pána a bohužel, stav se jen horší. Má už plně pleny, před 5 lety je ještě neměl. Asi rok bohužel dělá to, že si pleny sundává nebo v pleně šátrá a všude po nábytku a po všem, co mu přijde pod ruku, jsou rozmazané fekáli. Dnes jsem třeba tu spoušť drhla vodou s antibakteriálním mýdlem 2×.
Bohužel tohle je někdy daň za velký věkový rozdíl partnerů :(

Neúnavná pisatelka 15343 příspěvků 26.01.18 22:38
@ivašot. píše:
Promiň, nevím co chceš slyšet. Je to prase, tak smrdí. Zuby jednou za týden, nemytí rukou… :poblion: A není to o věku, mám v práci kolegy v tomhle věku a nesmrdí.

Hele fakt to může být začátek demence. Náš pan domácí sice na hygienu taky nikdy nebyl, ale hygienické návyky se po mrtvici a následném rozvoji demence prostě zhoršují.

ivašot.
Kelišová 6719 příspěvků 26.01.18 22:40
@Evulina píše:
Hele fakt to může být začátek demence. Náš pan domácí sice na hygienu taky nikdy nebyl, ale hygienické návyky se po mrtvici a následném rozvoji demence prostě zhoršují.

To určitě může. Já to jen pochopila, že takový byl víceméně od jakživa

Neúnavná pisatelka 15343 příspěvků 26.01.18 22:41
@ivašot. píše:

Bohužel, někdo je ještě v 90 plnej života a v pohodě, ale někdo začne už po šedesátce holt „blbnout“.
My tu máme s panem domácím někdy takový peklo s těma hovínkama, že jsem se zařekla, že až já budu stará a měla bych být na tom podobně, tak dětem dopředu řeknu, ať mě radši dají do ústavu a jen mě častěji navštěvují. Tohle bych jim nepřála. Člověk ho má rád, ale už se čím dál víc chová jako zvířátko a ne člověk :oops: :,(

Příspěvek upraven 26.01.18 v 22:45

Uživatel je onlineGabinkaCh
Závislačka 2541 příspěvků 26.01.18 22:42

Ježiš je to myšleno vážně???pach stáří v 65 letech? nesmysl. Buď je tohle vtip nebo se manžel myje jednou týdně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 22:43

Uh tohle je těžký. Nejdřív začnu od sebe, proč si myslím, že bych se k tomu mohla vyjádřit (a taky důvod proč anonymně)
Mám manžela, po těžkém úrazu, se špatnou pohyblivostí na všechny končetiny. Už jsem ho takového potkala, takže na rozdíl od tebe jsem na to byla zvyklá od začátku. Podobné je to v tom, že snížená pohyblivost občas znamená snížené možnosti hygieny (počůrává se, někdy i trochu hůř, věčně špinavé trenky a v případě ochoření se s ním musím tahat do koupelny). Někdy je to s ním lehké stačí říct, jindy s ním musím jako s malým dítětem, prostě „komandovat“. Ano někdy mi taky smrdí, prostě mu řeknu ať si dá sprchu.

No a co s tím? Milá zlatá s tím jaký je mezi váma věkový rozdíl si sakra musela vědět do čeho jdeš. Pokud ne tvůj přístup byl nezodpovědný.

Co na to? Sakra promluv si s ním a vysvětli mu situaci! A pokud je opravdu takový čuně tak ho halt musíš trochu usměrnit. „miláčku koukej si vyčistit zuby, ať ti ten krásnej úsměv ještě dlouho vydrží“, „šup do sprchy ať tě mám pěkně voňavého“, „Prosím tě nestíhám uklidíš to v tý koupelně po sobě?“
Nikdo neříká že ho musíš skoupat, ale očividně už je potřeba ho navést!

Neúnavná pisatelka 15343 příspěvků 26.01.18 22:43
@ivašot. píše:
To určitě může. Já to jen pochopila, že takový byl víceméně od jakživa

Jo, možná měl sklony k čuněčinám už dřív, jako náš pan domácí, ale právě u těchhle případů se to pak rozvojem demence horší a projevuje právě markantně v této oblasti, tak mi to prostě připadá. :nevim:

tini
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 5 inzerátů 26.01.18 22:44

Zacala bych prat v nejakem hidne vonavem prijemnem prasku.Mne treba hodne voni prasky na cerne pradlo, treba Perwoll black.Doma vonne svicky nebo osvezovace.Na zachod sprej. Pozadat o ciateni zubu a myti wc, muzes rict, ze musi jit klukovi prikladem, ze je pro nej muzsky vzor.Myti takto na vane neni vhodne.Co poridit bidet, pripadne jen na wc takovou tu sprchu? Mate sprchovy kout? Neleze se mu treba uz spatne do vany.Kup i ustni vodu. Pokud se denne myje a je citit moci, zvazila bych navstevu urologa, nasazeni urinalu nebo prostenal. Nejak to s nim motivacne probrat, ze jeste neni tak stary

JaniceB
Extra třída :D 13270 příspěvků 26.01.18 22:45

0Jsem vekove blizko tvemu veku a predstava, ze mam neco takoveho vedle sebe… :poblion: Pokud mel manzel tyto hygienicke navyky po celou dobu vaseho vztahu, tak nechapu, ze v nem vubec jsi…ja bych s revem utikala, pokud by si ze zachoda neumyl ruce! :cert: Ten zbytek, co pises, je naprosto neprijatelny! Ale pokud byl doted normalni, priklanela bych se k nejake dusevni nemoci…urcite bych si s nim sedla a vyjmenovala mu, co vsechno mi vadi…na ferovku bych mu rekla, ze smrdi a at se ke mne nepriblizuje na dva metry, pokud s tim nehodla nic delat…a osobne bych to nedala, takze by vztah zrejme na tomto skoncil. Samozrejme pokud to neni diagnoza…za to clovek nemuze a pak potrebuje pomoc…

Příspěvek upraven 26.01.18 v 22:46

Helen78
Kecalka 468 příspěvků 26.01.18 22:45

Jako upřímně, mám stejně starého otce, mamka taky říká, že s tou hygienou se to u něj věkem zhoršuje, někdy taky vynechá večerní sprchu, když u nás spí :oops:, ale rozhodně nesmrdí nebo mi nepřijde, že by byl cítit jak staří lidé - to měla moje prateta, takže vím o co jde. Prostě mi to u tvého manžela přijde jak nějaký zdravotní nebo psychický problém, rozhodně mi to nepřijde normální. A tys mu to vůbec neřekla, že je cítit? myslíš, že on to sám necítí? Nebere třeba nějaké jiné léky, po kterých by mu jinak páchl pot? Manžel je v důchodu? Nebo chodí do práce. Asi s ním budeš muset důrazně promluvit, že trváš na dodržování základních hygienických pravidel, že musí dávat dobrý příklad synovi. Docela mě napadá i otázka, jak to máte se sexem :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >