Manžel to přehání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 18:47
Manžel to přehání

Já chodím do práce a domů přijdu kole 4-5 hod., a manžel pracuje z domu. Máme dceru (12 let - 7.trida) a syna (13 let - 8.trida). Když děti přijdou že školy tak se s nimi učí ale děti si stěžují že se musí pořád jen učit. Ze školy přijdou kolem 1-3 hod. no a že se musí s ním učit tak každý den 2 hodiny a potom můžou jít ven atd. Přijde mi to přehnané se každý den učit 2.hodiny, přej si pořád něco opakují. Jak dlouho se učí vaše děti? Kontrolujete je nebo se sami učí? Prosím anonym chodí tu manžel

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 9029 příspěvků 24.06.19 18:50

Syn je taky v 8. třídě a učí se tak maximálně čtvrt hodiny…přečte si prostě učení na druhý den a stačí mu to…nekontroluju ho, jen kdyby nosil špatné známky, tak bych ho přezkoušela, jestli to fakt umí, ale nepotřebuje to…

carsa
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 24.06.19 18:55

Denně se dvě hodiny učit mi taky přijde přehnané. My chodíme z práce oba později, takže se děti v podstatě učí samy, já s nimi jen občas udělám něco, čemu třeba nerozumí nebo potřebují pomoct. Jinak je to v jejich režiji. Sedmák se neučí v podstatě vůbec - jen to rychle přelétne a páťák a třeťačka - tam čteme, popřípadě něco málo uděláme (třeba když se učí vyjmenovaná slova a pod.). Ale každý nad školou stráví tak max půl hodiny denně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 18:57

První stupeň základní školy, doma se neučí, úkoly často napíše ve škole. Domnívám se, že moje dítě je inteligentní po mně - já se doma neučila, a celou základní školu na vysvědčení jedničky, dvojky.
Pan otec, ten se s dítětem učí. Stará škola, myslí si, že dobré známky znamenají úspěch a štěstí v životě, haha…za mě, ať je z děcka truhlář nebo kadeřnice, hlavně když bude šťastné, a šťastný život je úplně o jiných věcech. Nenechat se okrást, mít štěstí, mít štěstí na partnery a na ostatní lidi v životě.

nozu
Extra třída :D 12579 příspěvků 24.06.19 19:00

Dcera je v šesté třídě a příprava ji v průměru zabere cca půl hodiny denně. Já to ani nevím přesně, připravuje se sama. Občas chce přezkoušet, s něčím poradit či zkontrolovat referát… Věnovat přípravě do školy dvě hodiny denně mi přijde jako extrémní, pokud nemáte děti s poruchou učení, které potřebují jiný přístup…

Netopirek
Echt Kelišová 9871 příspěvků 24.06.19 19:05

4 třída. Škole věnuje denně 1-2 hodiny. Cca hodinu závěrečné příprava na další den. Hodinu nedodělávky do školy. :zed:

Netopirek
Echt Kelišová 9871 příspěvků 24.06.19 19:09

A ono záleží na dítěti. Nekteuse učit nemusí, jde mu to dohlavy samo. Druhé se musí učit hodiny a stejně prolézačky jen taktak.
Ty musíš vědět jestli to tvoje děti potřebují nebo je to jen výmysl manžela

carsa
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 24.06.19 19:09

A teda hlavně žasnu, že 12 a 13 letí puberťáci jsou ochotní se s otcem ty dvě hodiny učit :)

hanka.br.
Generální žvanilka 20239 příspěvků 24.06.19 19:21
@Anonymní píše:
Já chodím do práce a domů přijdu kole 4-5 hod., a manžel pracuje z domu. Máme dceru (12 let - 7.trida) a syna (13 let - 8.trida). Když děti přijdou že školy tak se s nimi učí ale děti si stěžují že se musí pořád jen učit. Ze školy přijdou kolem 1-3 hod. no a že se musí s ním učit tak každý den 2 hodiny a potom můžou jít ven atd. Přijde mi to přehnané se každý den učit 2.hodiny, přej si pořád něco opakují. Jak dlouho se učí vaše děti? Kontrolujete je nebo se sami učí? Prosím anonym chodí tu manžel

Rozhodně by tě nepoznal :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 24.06.19 19:23

A k čemu ti je informace o tom, kolik se učí cizí děti. To co potřebuješ řešit je že se neumíš domluvit s manželem na společném postupu při výchově. A tady ti fakt nepomůže argument „holky na internetu psali, že jejich dítě se neučí vůbec“.

Proč máš potřebu kontrolovat něco, co vlastně je záležitost tvého muže a dětí? Pokud se tvoje děti chtějí učit míň a mají pocit, že i tak budou v pohodě zvládat školu, tak jsou dost velké, aby si to s otcem, který je v tu dobu má na starosti vyjednali sami.

Pokud za tebou přišli s tím, že vědí, že se neumíte s manželem dohodnout a že tě použijí jako páku, aby se nemuseli tak učit, tak je ti jasné že udělat něco takového partenrovi, je docela zrada? Že tím dost podkopáváš jeho výchovu?

Mimochodem - je poslední týden školy - teď to asi navíc není nic akutního, že?

Prigionia
Kecalka 267 příspěvků 4 inzeráty 24.06.19 19:26

Ja myslím, že to není nic špatného :nevim: děti se budou umět učit az budou na střední. Já jsem se na základce nemusela učit a pak jsem to neuměla :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34744 příspěvků 24.06.19 19:27

My tvé děti neznáme a neznáme zbytek vašeho denního režimu. Náhodou bych muži líbala ruce i nohy, že tohle dělá, ne každý chlap má na tohle nervy. Záleží hodně na dětech, některé všechno hned pochopí ze školy, některé si to musí dlouze přebrat v hlavě, některé děti mají navíc nějaké zájmové činnosti, sport, uměleckou školu, kterým věnují svůj volný čas. A osobně bych dala přednost tomu, že se s mužem něco učí, než že zbůhdarma civí do mobilů. :nevim:

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 24.06.19 19:46

Nám bylo vtloukáno se na každý předmět připravovat 15-30 minut, dle probírané látky a její obtížnosti. Takže dvě hodiny mi přijdou úplně normální. Nevěřím, že se některé dítě dokáže naučit látku na celý příští den za 1/4 hodiny. Já se do 7.tridy neucila a pak jsem to neuměla. A v osmičce jsem spadla se známkami dost dolů. Byla bych ráda, že mu záleží na jejich budoucnosti, spousta pubošů na to v téhle době začne kašlat a musí se do toho nutit.

Jana525
Kelišová 5666 příspěvků 24.06.19 19:58

Neprijde mi to vubec divne a naopak si myslim, ze mas super manzela.
Proc to tobe konkretne vadi?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 20:03

@carsa Oni znají manžela tak, že když budou odmlouvat tak manžel jim nafackuje. Takže jim nic jiného nezbývá. Na jednu stranu chápu že manžel to dělá pro ně. Ale na druhou stranu 2 hodiny mi přijde moc. A když manželovi něco řeknu, tak se akorát naštve. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama