8 letému se klepou ruce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 17:16
8 letemu se klepou ruce

Mám dotaz ohledně třesu rukou u syna. Je tak trochu perfekcionista, soutěživý typ, chce vše mít jako první… Jenže se mi zdá, že to v jeho případě je už za hranou..
Určité náznaky pozoruji již od cca pěti let. Např. při hraní člověče nadskakoval, při házení kostkou se mu klepala ruka, začne si kousat nehty…
Pak mi říkala uč., že při různých soutěžícj se klepe, nadskakuje, je jakoby úplně nabuzenej…
Na základě toho nás obvodní poslal k psychiatričce, tam na mě koukali trochu jako na blázna, asi se setkávají i s horšími případy…
Nicméně žádnou léčbu nenasadila, jen hořčík.
Syn hraje hokej, tam asi vzhledem k té fyzické náročnosti k tomu třesu nedochází…
Přemýšlím, jestli ještě požádat o neurologické vyšetření..
Myslela jsem si, že se to věkem bude zlepšovat, ale spíš je to stejné, jestli ne horší.
Syn je levák, připadá mi taky dost manuálně levej - takové tkaničky u bot? Děs a běs.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8150 příspěvků 22.06.19 17:27

Neurotické projevy - tedy nezvládnutá úzkost, kterou neumí dostat z těla ven a zvládat ji. Zároveň si nevěří a bojí se selhání a při hrozbě že by se mohlo nepovést (třeba stolní hra) - tak mu do těla pumpuje spoustu adrenalinu, se kterým si pak nemusí vědět rady.

Hořčík na to je vcelku na nic, stejně tak případné léky od psychiatra, je potřeba začít trošku přebudovávat to jak se mu ne úplně šťastně povedlo postavit si zatím sebevědomí, sebedůvěru a sebepojetí.

Potřebuje chválit, co nejčastěji prožívat úspěch, naučit se chyby a omyly brát jako příležitost, ne něco co snižuje jeho hodnotu.

Projděte třeba spolu tuhle knížku https://obchod.portal.cz/…-si-neverim/

Blbé je, že pokud vy jako rodiče úplně sami nejsta zas až tak spokojení sami se sebou a k chybám a selháním možná taky máte více či méně neurotický přístup zamaskovaný sérií egoobranných mechanismů, tak sebelepší poučky a řeči úplně nepomůžou, dokud se sami pár věci taky nenaučíte - takže pokud by se to zaseklo na mrtvém bodě, doporučuju zajít párkrát celá rodina (všichni kdo sdílí domácnost) za nějakým rodinným psychoterapeutem.

Adresář zde

http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

Ou
Echt Kelišová 8150 příspěvků 22.06.19 17:43

Jo jinak - to co by na to mohlo pomoci jsou různá asijská bojová umění - ty co jsou víc umění, než sport - takže spíš aikido a nebo třeba kung-fu, než thajský box. Tam se právě s energií a strachem docela pracuje a to srozumitelně i pro malé kluky.

Další variantou je třeba jóga, ale ta mladší školáky většinou ukrutně nebaví.

Dá se to nějak nakombinovat s tím hokejem? Je fakt že třeba aikido by mohlo být docela fajn na kompenzaci jednostarnné zátěže a naučí se dobře padat.

Protože zejména pokud chodí do nějakého hokejového oddílu s ambicemi a hoděn amiciozními rodiči, tak tam to teda perfekcionistickým úzkostným klukům dlouhodobě taky nemusí dělat dobře - český přístup k tréningu, kdy se opět jede zejména na strach z chyb má značné rezervy.

debra.morgan
Echt Kelišová 9495 příspěvků 22.06.19 17:54

Taky se mi třepou ruce, z dětství si to nepamatuji, ani pořádně nevím, kdy to začalo, ale asi později, protože ted píšu vazne skarade, driv jsem s psanim problem nemela (1. stupen zš., kdy se na pravopis hledelo)… ale je pravda, že me to omezuje jen při jezeni polivky a když píšu zkoušku a jsem nervozni, nervozita třes zhoršuje, pri hazeni kostech problem nemam ;). byla jsem na neurologii, vysetreni ok. nabidly mi prasky, prvni byly myslim rivotril nebo tak neco, nezabraly, dalsi mi nabidli antidepresiva, ty jsem brat odmitla, takze s tim žiji dál… ale jak jsem psala, nijak extremne mne to neomezuje a mozna je to dedicne, otec to ma taky a taky neresi, jemu zkousky odpadly, takze zustal problem jen u jezeni polivky a nejak se s tim vzdy vyporada 8)

jo takova manikérka nebo chirurg by ze me vážně být nemohli… synovi bude nehty stříhat manžel :lol:

tulipán
Závislačka 4549 příspěvků 22.06.19 18:08

Predpokladam, ze vsichni, co tady pisi, maji peclive vysetrenou stitnou zlazu, treba i opakovane. Kamaradka s velkym tresem fungovala x mesicu, nez se dopatrali hyperfunkce stitne zlazy. A to presnou ruku potrebovala v praci a stitnou zlazu ji operoval jeji sef, ktery i stanovoval diagnozu. Kazdy den na ni koukal, stejne jako kolegove…

debra.morgan
Echt Kelišová 9495 příspěvků 22.06.19 18:10

@tulipán ano, mam lecim se s ni už x let, vliv na tres to u me nemelo nikdy.

Uživatel je onlineazaleila
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 40 inzerátů 22.06.19 18:25
@tulipán píše:
Predpokladam, ze vsichni, co tady pisi, maji peclive vysetrenou stitnou zlazu, treba i opakovane. Kamaradka s velkym tresem fungovala x mesicu, nez se dopatrali hyperfunkce stitne zlazy. A to presnou ruku potrebovala v praci a stitnou zlazu ji operoval jeji sef, ktery i stanovoval diagnozu. Kazdy den na ni koukal, stejne jako kolegove…

Vidíš, štítná by mě nikdy nenapadla… ale když to čtu, zapadá to do sebe :-)
Promiň, že se neozývám, myslím na Tebe, ale máme před dovolenou a já nevím, kde mi hlava stojí… chodím sem relaxovat, letos jsem extrémně unavená, ale slibuju, že se ozvu :hug:

Uživatel je onlineaiwwa
Nadpozemská drbna 26996 příspěvků 22.06.19 18:52

Mně se klepou ruce když mám hypoglykemii

tulipán
Závislačka 4549 příspěvků 22.06.19 18:52

@azaleila V pohode, ja jsem trpeliva :hug:. Hlavne krasnou a povedenou dovolenou, odpocin si, muzes mi pak napsat zazitky. ;)

@debra.morgan Je dobre, ze jsi sledovana, hlavne v tehotenstvi. V mem okoli se leci nekolik lidi, nekdo lip a nekdo mene uspesne, asi to nebude ojedinele onemocneni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 19:44

V osmi letech problem se stitnou zlazou?? Jak to nechat vysetrit? Mne spis pripada, ze je to „slaba povaha“. Kouse si obcas i nehty atd. @Ou diky moc za dlouhy a obsahove bohaty prispevek.

debra.morgan
Echt Kelišová 9495 příspěvků 22.06.19 19:49
@Anonymní píše:
V osmi letech problem se stitnou zlazou?? Jak to nechat vysetrit? Mne spis pripada, ze je to „slaba povaha“. Kouse si obcas i nehty atd. @Ou diky moc za dlouhy a obsahove bohaty prispevek.

no jasne, proc by ne, zakladni odber by mohla udelat detska ;)

debra.morgan
Echt Kelišová 9495 příspěvků 22.06.19 19:50

@tulipán to je vim, taky jsem byla na endokrinologii driv ne na gynde, kdyz mi vysel pozitivni test.

Uživatel je onlineazaleila
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 40 inzerátů 23.06.19 12:20

@tulipán myslím na Tebe! určitě napíšu a pošlu foto… u vás vše ok?

tulipán
Závislačka 4549 příspěvků 23.06.19 15:19

@azaleila Vsechno vzorny, tuk tuk. Budu se trsit. Dejte na sebe pozor. ;)

Samina007
Stálice 51 příspěvků 24.06.19 19:01

Našemu synovi je 7.let a třesem rukou sebou něj projevuje tiková porucha. Začala mu v březnu, to třásl hlavou, teď mu to přešlo do rukou. Způsobil mu to stres ve školce ze strany paní ředitelky. Měsíc byl doma, úplně mu to přestalo. Vrátil se kvůli pasování a zas je to zpět :-/

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama