Maso v jogurtu - recepty

2245
9.7.11 20:28

maso v jogurtu

Holky nemáte některá zaručený recept na maso s jugrtem?

sešlo se mi jich doma nějak moc a určitě by se zkazily tak bych ho upotřebila třeba takto do jídla.

dík za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
9.7.11 20:30

Mne známá naučila řízky (jakékoliv) naložené v jogurtu s provensálským kořením :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4840
9.7.11 20:32

Ahoj, no úplně luxusní jsou řízky, který se naloží do jogurtu, kam se přidá vejce, sůl a případně česnek nebo oblíbené bylinky, prošlehá se to, řízky se do toho namočí, nechá se to marinovat (nejlíp aspoň den) a pak obalí rovnou do strouhanky a smaží. :-)
A nebo děláme to, že do jogurtu dáme citronovou šťávu, sůl, pepř, hořčici, případně zase nějakou bylinu a marinujeme v tom maso na gril, taky výborný. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.11 20:33

Maso v jogurtu neznam, ale pokud jde o upotrebeni prebytecnych jogurtu (predpokladam bilych :lol: ), my mame moc radi toto :

hovezi platky naklepat, osolit, opeprit, potrit plnotucnou horcici. Rozpalit tuk+cibulku, na to platky, po chvili obratit horcici dolu, trochu podlit, a dusit do mekka. Neudela se moc omacky, spise jen takova šťáva.
K tomu ryzi. No a do bileho jogurtu utrit cesnek se soli. Takze na taliri mas maso, ryzi trochu politou stavou z masa, a kydnes si ten jogurt, a do nej si maso namacis. Je to moc dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.11 20:36
Hanule píše:
Mne známá naučila řízky (jakékoliv) naložené v jogurtu s provensálským kořením :)

Das recept ? Je to neco jako pise 1veverka asi vid … to zkusim urcite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marra
9.7.11 20:37

holky mnaaaaaaam :lol: jdu nakladat rizky na zitrek:)

• Nahlásit
  • Citovat
4840
9.7.11 20:41

Jé, to mě ještě napadlo, jak to čtu, takový dressing, jako tzatziky - bílý jogurt, nastrouhaná a vymačkaná okurka, česnek, kopr a sůl, i třeba trochu olivového oleje, výborný k masu… :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6555
9.7.11 21:57

Znám též dresing k masu, třeba grilovanému - smícháš stejné množství jogurtu a majolky, dáš česnek (podle chuti, já dávala několik stroužků), pepř, sůl a je to výborný :palec: (chutná to jako česneková omáčka, kterou přelívají obvykle kebab).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30421
9.7.11 22:38

my doma milujeme řízky v jogurtu :-P smíchám bílý jogurt, čím hustsí tím lepší, do toho hodně česneku, máme rádi, vajíčko a sůl podle chuti. Maso nakládám nejlíp den dopředu a pak jen s ním šup na pánev a jogurt z něj nesmývám!! To je labůůůůžo :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4457
10.7.11 01:26
1veverka píše:
Ahoj, no úplně luxusní jsou řízky, který se naloží do jogurtu, kam se přidá vejce, sůl a případně česnek nebo oblíbené bylinky, prošlehá se to, řízky se do toho namočí, nechá se to marinovat (nejlíp aspoň den) a pak obalí rovnou do strouhanky a smaží. :-)
A nebo děláme to, že do jogurtu dáme citronovou šťávu, sůl, pepř, hořčici, případně zase nějakou bylinu a marinujeme v tom maso na gril, taky výborný. :jazyk:

Jooo tohle miluju. Ty řízky jsou pak šťavnatý :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4457
10.7.11 01:29
1veverka píše:
Jé, to mě ještě napadlo, jak to čtu, takový dressing, jako tzatziky - bílý jogurt, nastrouhaná a vymačkaná okurka, česnek, kopr a sůl, i třeba trochu olivového oleje, výborný k masu… :pankac:

Takový dressing děláme k masu nebo třeba ke karbenátkům. Akorát tam nedáváme kopr. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4840
10.7.11 11:18

Sumaya: Koukám, že máme podobnou kuchyni. :mrgreen: :pankac:
Každopádně jogurt by se u nás neztratil, což. :-P Já jdu dneska na ten dressing a k tomu smažený lilek, nasucho, i třeba na ohni nebo grilu, pak se naloží do olivového oleje s oregánem, solí a česnekem, k tomu nejlépe čerstvou bagetku a právě ten dressing, trochu středomoří, když je takové teplo. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
10.7.11 12:13

holkyy díky za dobré tipy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4457
10.7.11 17:29
1veverka píše:
Sumaya: Koukám, že máme podobnou kuchyni. :mrgreen: :pankac:
Každopádně jogurt by se u nás neztratil, což. :-P Já jdu dneska na ten dressing a k tomu smažený lilek, nasucho, i třeba na ohni nebo grilu, pak se naloží do olivového oleje s oregánem, solí a česnekem, k tomu nejlépe čerstvou bagetku a právě ten dressing, trochu středomoří, když je takové teplo. :dance:

To máme :-) My máme velkou spotřebu i so salátů :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4840
10.7.11 20:03

Lucie1977: Není zač, dej třeba někdy vědět, jak se ti to povedlo a jak chutnalo. :wink:
Sumaya: Jo, přesně, to my taky. :dance: A dokud bude takový vedřinec, budeme mít saláty k obědu místo nějakého vaření. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama