Mastitida - kolik odstříkávat?

4038
2.7.05 17:48

mastitida a kolik odstříkávat ?

Bojuji s mastitidou a ode dneška se snažím odsávat. Z postiženého prsa se mi poprvé po nakojení nepodařilo odsát nic, podruhé asi 10 ml, to jsem při odsávání červenou část nahřívala teplým ručníkem. Kolik mléka může v prsu po nakojení zůstat? Nemám představu. Celý prs je měkký akorát ta červená část je pořád napnutá. Jak to dostat i z tého části nebo je to napětí normální?
Máte nějaký další tip, jak se z toho co nejrychleji dostat.
Beru antibiotika, paralen a mezi kojením na červenou část dávám studený obklad.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
3.7.05 14:38

Milá Nikino,

mě poradila babička ovázat prsa studeným ručníkem a utáhnout. Po několika dní bylo po problému, ale doktorce jsem raději nic neříkala, aby mi náhodou nevynadala. Myslela si, že zabrali antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4038
3.7.05 14:45

A nezastaví se tvorba mléka?
Chladím si to místo studenými až ledovými obklady, odsávám, ale ze změklého prsu už toho moc nedostanu, jen mě bolí bradavky, protože kojím z obou prsů a navíc mi na tom zánětlivém prsu vznikla trhlinka, takže to je o to „lepší“. Achjo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
3.7.05 22:20

Nikina na zapal je dobry tvarohovy zabal, tvaroh rozmiesas s vodou a nanesies na prso, zaviazes a nechas posobit. Ja som odsavala len pokial to islo a co najviac kojila. Ked mas trhlinku tak mozes skusit klobucik.
Dolezite je aj velmi vela pit, tym padom to mlieko koluje, tvori sa nove, to odstriekas a tak dokolecka. Ja som to zvladla aj bez natibiotik asi 2 dni som mala 38 teplotu, a davala si Paralen a potom to preslo.
Tvaroh som kombinovala s kapustovymi listami, normalne som dala list do chladnicky a potom vlozila do podprsenky.
Prajem ti, aby ti to co najskor preslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
4.7.05 21:23

Ahoj!
Mě pomohlo mimo dávání tvarohu i nahřívání před kojením Soluxem.Stačí chvilku.Mléko se Ti spustí a mimísek to lépe odsaje.Ještě pomůže nasměrovat mimčo bradou k postiženému místu.Je přece jen nejlepší odsávačka :wink: .Zkoušela jsem i zábal ze slivovice, ale nějak úžasný mi nepřišel. Tynda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
4.3.16 05:24

:,( Zdravim, bojuji s mastitidou, prikladam na kojeni, ale i pres den antibiotik se mi ta cervena cast jeste zvetsila, mam cele prso rude… mam vic odsavat, nebo to prejde? Mam augmentin. DIky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
4.3.16 07:42

@lear No tak je hlavně otázka, zda atb byla nutná. Jinak hlavní je to rozmasírovat a dostat ven - takže nahřívání, odstříkání/odkojení a pak naopak chladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
4.3.16 07:49

Mela jsem mastitidu zatím 5× a nikdy mi odsávání neslo i když jsem se prala s odsávačkou třeba hodinu, víc jak 10ml jsem z toho prsa nikdy nedostala. Nejhorší to bylo vždy první tři dny pak už to šlo. Pomohl mi ještě oxytocin kapat do nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
4.3.16 08:37

Měla jsem 1×, k tomu horečky, fuj. Já bych to bez ATB nezvládla. Taky mi nešlo odsávat. Hodně masíruj ve sprše s horkou vodou, odstříkávej, co nejvíc přikládej a odsávej. I když mně teda zrovna prcek z toho prsu nechtěl vůbec pít.
Mám tedy i kamarádku, co s tím skončila na chirurgii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
27.6.16 19:24

Holky, prosim o radu…kojim 3,5 mesicniho chlapecka - doted bez problemu…od soboty me zaclo bolet prso z vnejsku, byla tam mirna zatvrdlinka a mela jsem teploty az k 39…vcera pres den cca 37, myslela jsem si ze je to ucpany mlekovod, ale dneska jsem si zasla na gyndu pro jistotu a napsal mi atb, ze to bude spis zanet, ale ze mam jeste zkusit tvarohovy zabaly nejdriv…jak se presne delaj? jen pomazat tvarohem nebo to jeste omotat rucnikem? Uz jsem bez teploty, ale zatvrdlina a zacervenani je vyraznejsi…maleho prikladam, ale u prsa se vzteka a odtahuje se…ruco taky nic neodstrikam - max se objevi kapicka, nebo jednou odstriknu a tim to konci…odsavacku nemam…dekuju moc :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
27.6.16 19:25

@Sabinka A jak si se toho zbavila? Ja prave taky neodsaju nic…a pit taky nechce :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
27.6.16 20:01

@angel005 Pozvi si domů laktační poradkyni, mně to tenkrát rozmasírovala ona, sama jsem nebyla schopná si působit takovou bolest. Pokud už nemáš horečku tak myslím, že atb jsou opravdu zbytečná, že se jedná „jen“ o retenci. Mně je tenkrát dr předepsal a LP řekla, že nejsou potřeba. A to jsem měla pořád horečky. Po rozmasírování se stav lepši raketově, snad během deseti minut jsem se cítila skoro dobře.
Tvaroh smíchat s trochou studené vody, udělat takovou kašičku, napatlat, přes to kapesník nebo ubrousek. Jakmile uschne nebo přestane chladit, vyměnit za nový. Dá se to rozmíchávat opakovaně. Tohle použít PO kojení/odsátí. Před naopak pořádně nahřát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12310
27.6.16 20:10

Ja to vzdy vcas rozehnala masazi pri kojeni..Zvolit polohu, aby bradicka ditete smerovala k zatvrdline a pri sani dane misto masirovat i pres bolest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
27.6.16 23:14

@angel005 já jsem hlavně masírovala a odstříkávala ve sprše, to mi nejvíc pomáhalo, sice ze začátku je to dost nepříjemný, ale pak se zatvrdlina zmenšila a měkla. Taky myslím, že pokud už nemáš horečku, mohla bys to zvládnout bez ATB. Masíruj často, dokud zatvrdlina úplně nezmizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
28.6.16 09:41

Holky moc dekuju! ja vcera byla na gynde radci a taky mi napsal atb, ale ze jeste at zkusim tvaroh a atb zacnu brat kdyztak az pri teplote, kdyby se znovu objevila…Tvaroh zkousim, a i to pomackavam, tak snad to bude brzo ok…ta zatvrdlinka by teda mela zmizet cca za jak dlouho az to rozmasiruju?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama