Máte doma Mikoláše?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 18.02.11 09:13
máte doma Mikoláše?

ahoj holy, je tady někdo kdo má doma Mikoláše? my jsme tohle jméno vybrali pro mimčo a doma to radši ani neříkáme :mrgreen: znáte to, měli vizi, že to bude po tatínkovi nebo po dědečkovi, ale s manželem jsem se shodli, že chceme jméno které se moc nedává a zároveň není cizí, protože máme české příjmení.
jak mu doma říkáte? na vyslovování je to hrozně dlouhý. Když jste tohle jméno psali do porodnice, nedivili se? nemuseli jste mít nějaký schválení? předpokládám že svátek slavíte normálně na Mikuláše.

Reakce:

RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 18.02.11 09:17

ahojky,Mikulas se mi libi,ale Mikolas jsem jeste nezazila,je to zajimavy :palec: …asi me napada zdrobnelina Miky,nevim…ale taky mam rada trosku neobvykla jmena

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 18.02.11 09:44

Ahojky, Mikoláš je pěkný, vždycky se najde někdo, komu se nebude líbit, takže klid, hlavně, že se líbí vám. Jen upozornění - musíte si zažádat o souhlas na matrice (myslím, že na matrice), protože Mikoláš nění v kalendáři :palec: Nevím, jestli je to schválené jméno, takže se radši optejte, ať pak po porodu nemáte bezejmenné dítko :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.11 10:48

Znám jednoho Mikuláše, ale Mikoláše žádného. Hezké české jméno, asi bych mu říkala Mikši, ve starých matrikách se přímo se jménem Mikeš občas setkávám a je to docela hezké (nemysleme hned na toho kocoura :mrgreen: ). Známí mají Mikuláše a plánovali právě, že mu budou říkat Mikeš, ale nakonec mu všichni říkají Kulda :mrgreen: . Radši anonymně, ať se na mě Kuldovi rodiče nezlobí.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 18.02.11 10:48

no našla jsem ho v knize od Knappový kde by měli být jména schválená tak snad by se nemuselo o nic žádat :think: to je to co právě nevím, v kalendáři ale není

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 18.02.11 10:57

To je fan, že máš takovou šikovnou knížku… Do ní bych se taky mrkla :mrgreen: Ale za zeptání nic nedáš. Zrovna jsem četla v časopise, jak kvuli špatnému jménu měly dva dny dítko Bezejmenné nebo tak nějak :mrgreen:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 18.02.11 11:06

knížku jsem si půjčila v knihovně, nebo se do ní podívej někde v knihkupectví, bývá běžně na pultech :wink:

mikky
Závislačka 4092 příspěvků 18.02.11 11:11

My ho doma nemáme ale jeden můj příbuzný se tak jmenuje říkáme mu Miky

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 18.02.11 12:12

mikky-prosím tě a nevíš jestli to jméno museli nějak schvalovat? nebo je to bez problémů?
my když o malým mluvíme s manželem tak říkáme Mikolajda.
jinak mu budeme asi říkat hlavně Miki, Mikši,Miško,…to asi vyplyne v průběhu života

AnastazieB
Echt Kelišová 8327 příspěvků 18.02.11 20:31

Pokud je v knížce od Knappový, tak se schvalovat nemusí. V kalendáři nemůžou být všechna jména :wink:

Dítě se může jmenovat jakkoli, pokud už to jméno na světě existuje, ale ty cizokrajnější se musí schválit. Nejsou povolený takový jména jako Půlnoční bouře apod.

Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 18.02.11 20:36

Můj bývalý přítel byl Mikuláš, ale už je to fakt hooodně dlouho, spíš taková dětská láska to ještě byla. Jo a všichni jsme mu řikali Miky. Ani nevim jak jinak by se mu dalo řikat. Ještě mu řikali Niku, ale to mi příjde, že to nemá s tím jménem už skoro nic společnýho :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >