Zkušenosti vysavač Philips PowerPro Aqua

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mesiah
Kecalka 313 příspěvků 22.11.17 10:19
Máte někdo vysavač Philips PowerPro Aqua

Ahoj,

máte prosím někdo tento vysavač a vytírač v jednom? Jak jste prosím spokojené? Já mám nyní pouze akumulátorový vysavač a zajímá mě, jak je tady s vytíráním, to nemám ráda, než si to všechno připravím, pak to máchání apod.. :-D Nicméně to vytření nemůže být dobré, když se vlastně jenom navhčuje ta utěrka a pořád jezdí špinavá, jen dovlhčená, ne? :think:

Reklama

Reakce:

MonikaDa
Nováček 10 příspěvků 13.01.18 13:44

Taky by me zajimaly vase zkusenosti, pokud jej nekdo mate ????

mikes89
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 10.03.18 10:17

Holky obnovuji diskuzi, snad se někdo chytne…

rena621
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 10.03.18 10:30

Ja mam vysavac philips nevim uz jaky to je typ kupovany rok 2016 cerno modry. Dava se do neho voda vysava a umyva. Je uzastny na nase lino. Koberce bohuzel nevysava. To mi vadi a rohy vysaje ale neumyje. Listu umyvam rucne tak vezmu vzdy hadrem i roh. Za me spokojenost.

adresa
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 10.03.18 19:08
Mám Philips Aqua Trio Pro FC7088/01

V jiné diskuzi, kde se někdo ptal na parní vysavač, jsem o něm psala, tak to kopiruji:

O parním vysavači jsem chvíli uvažovala, v domě jen v přízemí máme přes 100 m2 plochy k úklidu, většinou dlažbu, někde epoxidové stěrky. Koberec v přízemí jen v pracovně a asi 12 m2 pod sedačkou. Máme krb, kočky, z obýváku dvoje dveře na terasu, kde se nepřezouváme, jen otřeme pantofle na rohožce u dveří. Hodně oken, včetně francouzských a střešních. Takže je co uklízet. Další stejná plocha v patře, ale tam nejsou zvířata a krb, takže úklid v pohodě, není třeba denně uklízet podlahy. Upřed­nostňuju osobní doporučení, když ho nemám, tak vybírám ze známějších a tak nějak osvědčených značek, nakupuju u větších obchodů, kde je šance, že budou existovat i za rok a mají už nějaký systém pro servis a reklamace. Takže u strojů na úklid jsem s výběrem začala u značky Karcher. Parní vysavač je kombinace parní čistič + vysavač. Při práci tedy luxuje, vysává drobky, smetí, chlupy, a současně podlahu navlhčí horkou parou. Vyzkoušela jsem si to, páry produkuje hodně, po vyčištění dlažby v obýváku bylo v místnosti jak v prádelně. O to při každodenním úklidu nestojím. Na druhou stranu velká dávka horké páry pod tlakem se hodí pro čištění větší špíny, vodního kamene apod., ale to nedělám každý den. Takže jsem se smířila s tím, že větší dům prostě jedním univerzálním přístrojem neuklidím, aspoň ne podle mých představ, a mám jich víc. Na běžný každodenní úklid podlah používám tohle: Philips Aqua Trio Pro FC7088/01 https://www. euronics. cz/…088/p377849/?…

Vysává a umývá najednou. Do jedné nádobky čistá voda, čerpadlo ji vpouští do hlavice se 2 kartáči, ty rotují - myjí podlahu, špinavou voda ze země současně vysává druhé čerpadlo do druhé nádoby na špínu. Podlaha zůstává mírně vlhká, opravdu jen mírně. Do 3 minut je suchá, pokud topíme do podlahovky, tak i dříve. Výhoda: pracuje hned, nepotřebuje žádné nahřátí apod., myje a luxuje velmi dobře, kartáče jsou dva, z mikrovlákna. V obytných částech máme dlažbu Rako Defilé, jsou v ní jemné drážky, kartáče je krásně vyčistí, stejně tak spáry, dlažba vypadá lépe než po běžném vyluxování a umytí mopem. Zaparkuje se kdekoli během práce - stojí sám, není třeba ho opírat, pokládat apod. Voda se podle návodu dává vlažná, dávám teplou, ale ne horkou, ta by oddělala čerpadlo. Přidávám trošičku SAVO na podlahy, jarní vůni :). Při práce se s rukojetí dobře manipuluje, plynule se sklápí, takže s tím umyju podlahu i pod závěsným wc. Nevýhoda - kvůli robustní konstrukci hlavice nevytře úplně do kraje, zůstává tak 5 cm okraj. Mně to nevadí, věděla jsem to předem, vezmu běžný mop a okraje ojeduna jeden zátah, někdy ani to ne, protože tenhle stroj je na denní úklid a psi, kočky ani lidi nechodí u zdi.

Vyzkoušela jsem si podobný stroj od Karcheru, před vánoci byl hodně v tv reklamě, žlutobílá ruční „myčka podlah“. Je to prdítko, slabší, jen jeden kartáč, podlaha zůstávala více mokrá než po Philipsu (ale to by nevadilo), co vadilo nejvíc - chlupy, větší smetí pobral jen částečně nebo vůbec a hrnul to před sebou. Philips to sebere, před úklidem nezametám, nesbírám nic, prostě zapnu a jedu. Jsem s ním moc spokojená, peněz nelituji, navíc se mi podařilo ho koupit se slevou - počkala jsem si na říjen na akci Nákupy s Ona dnes a měla jsem ho v Euronics se slevou 30% :)

Kromě toho máme parní čistič bez vysávání, Karcher SC3 :  https://www. karcher. cz/…5131100.html

Myjeme s ním okna - skla, na to je skvělý. V přízemí máme na oknech dost prachu a mušinců, nahoře na střešních stopy od hmyzu a ptáků. Parní čistič to všechno skvěle umyje, rozpustí, pak skla stáhneme okenním vysavačem (máme Leifheit, ale stejný má i Karcher) a okna jsou čistá, většinou ani nepotřebujeme doleštit, když jo, stačí stříknout kapku clinu a setřít čistým hadříkem, šmouha je pryč. Používáme na čištění malý nástavec, je na druhé fotografii, s bílým froté návlekem. Doporučuji koupit jich víc, během mytí oken spotřebujeme 6-8 kusů, perou se v pračce na 60. Na čištění skla u sprcháčů je parní čistič taky super. Občas ho vezmeme na podlahy, velkou hubici, ale to se předtím musí důkladně vyluxovat velkým centrálním vysavčem, a i tak na podlahu spotřebujeme několik froté návleků. Dělám to třeba když k nám mají přijít příbuzní s batoletem, takže z hygienických důvodů, když tu máme zvířata. Jinak na běžný úklid beru ten Philips a když chci jednou za čas důkladně umýt podlahu, tak před philipsem vyluxujeme velkým centrálním vysavačem, tím se vezmou i ty rohy, kouty, pod gaučem atd. Pak podlahy buď umyju philipsem (vydrbe ty spáry), nebo vytřu běžným mopem (používám profesionální, plochý, vždycky vypraný, nemyju špinavým mopem, dělá to šmouhy) horkou vodou s prostředkem na mytí podlah - aby se umyly i ty kouty. No a když myju podlahy jen tím Philipsem 3v1, tak koberce pod sedačkou a v pracovně přejedu ručním tyčovým vysavačem https://www. euronics. cz/…mbm/p4490­63/ Překvapil mě výkonem, sebere hodně chlupů a prachu.

Takže zatímco v paneláku mi stačil jeden běžný vysavač a jeden kbelík s mopem, na okna jen hadr, tak tady používáme centrální vysavač a úklidový vozík s mopem, a na běžný úklid ruční tyčový vysavač a mycí stroj. Plus parní čistič.

DODATEK - parní čistič spolu s vysavačem na okna používáme taky na čištění obkladů v kuchyni, koupelnách a na záchodech. Jde to rychle a lehce. Kdybych tyhle 2 přístroje jste neměla samostatně, koupila bych si jen ten parní vysavač.

Závěr: parní čistič je super na čištění co jsem popsala. Ale určitě ne na běžný pravidelný úklid podlah. Pokud by šlo o to, pak na větší plochy má smysl koupit „myčku“. Vyzkoušela jsem Karcher - nevyhovuje, známá doporučila ten Philips - mám a vyhovuje

adresa
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 10.03.18 19:14

Ještě drobnost - nevím jak do ostatních mycich strojů na podlahy, do našeho se nesmí dávat horká voda. V návodu píšou vlazna, dávám vlažnou nebo asi jako na koupání miminka. Víc ne. Jednou jsem to zkusila, dát horkou (z pohledu 60°), po pár metrech přestal stroj umyvat, jen nasucho vysaval. Na netu jsem vypátrala komentář pána, který si prý takhle ve stroji oddelal čerpadlo na vodu. Tak už to nedělám :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama