Mateřská a PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zdenkal
Povídálka 15 příspěvků 15.02.18 17:22
Materska a PPM

Ahoj matky,
prosim Vas, nevim jak zacit, snad me pochopíte a poradíte :roll:.
V květnu mi konci PPM.. dcera jde do školky az v zari. Nyní jsem opet tehotna a dite prijde na svět cca v říjnu.
Zajímalo by me jak to budu mit dal s PPM. V zaměstnání kde jsem pracovala pred prvnim ditetem jsem mela smlouvu bohuzel jen na rok, takze jsem vlastně bez práce :zed:.
Takze se nabízí otázka zdali budu mit nárok opet na těch sedm tis a nebo?
Dekuji moc za pomoc kocky! :kytka:

Reklama

Reakce:

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 17:28

Pokud spravne chapu, neberes ted PPM, ale rodicovsky prispevek, takze si zajdi na pracak na socialni odbor a tam si prodluz rodicak do konce zari. Od rijna budes mit narok na rodicak na druhé dite. Nevim ale jak je to presne s tim, ze by uz chodila prvni do skolky, mozna by musela zacit az od rijna.. Vse ti reknou na pracaku

Zdenkal
Povídálka 15 příspěvků 15.02.18 17:30

@Klanel mas pravdu, spatne jsem to napsala.. skočim tam hned v pondeli. Jsem z toho mimo :kytka:

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 17:34

@Zdenkal jasny. Samozrejme se ti ta davka snizi do toho rijna a pak na to druhe muzes brat zas cca tech 7 tis, pokud mas vymerovaci zaklad (ty nebo manzel)

Zdenkal
Povídálka 15 příspěvků 15.02.18 17:43

@Klanel zajdu tam hned v pondeli, pred prvnim ditetem jsem normalne pracovala, tak snad to bude jak pises. Bojim se, ze budu pobírat nejake to minimum 8o

Lendeš
Kelišová 5002 příspěvků 15.02.18 18:19

@Zdenkal Všichni můžou od roku 2018 volit rodičovský příspěvek do výše 7600 Kč měsíčně, více jen s doložením dostatečného vyměřovacího základu jednoho z rodičů. Takže 7 tis. můžeš čerpat v pohodě. A u dítěte staršího dvou let není omezená docházka do školky při pobírání rodičáku.

Zdenkal
Povídálka 15 příspěvků 15.02.18 18:22

@Lendeš Dekuji :srdce:

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 18:29

Ja jsem to ted resila taky a i kdyz mam vymerovaci zaklad, tak byl nizky prave, tak jsem to resila pres manzelovo, abych mohla brat vic nez tech 7600,jak pise @Lendeš

Na pracaku ti poradi :) Ale opravdu tech 7 tis budes mit i tak :)

Zdenkal
Povídálka 15 příspěvků 15.02.18 18:33

@Klanel hrozne jste me tu uklidnili. Manžel je prave OSVČ, takze nevim jal by to v tomto případě bylo. :roll:

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 18:38

@Zdenkal aha aha, tak to netusim, ale opravdu je to od letoska tak, ze si to muze volit kazda.. Navic, kdyz jsi pracovala, mmelo by to byt uplne ok.. Ja sice pracovala, ale jen na pul uvazku, proto mam nizky vymerovak… Jen ted tech par mesicu budes mit min no :kytka:

Zdenkal
Povídálka 15 příspěvků 15.02.18 18:50

@Klanel tak než porodim, tak to nejak doklepeme s tou almuznou.. ale hlavne, ze budu brat sedm a ne nejakou menší částku, to by me vezli :zed: :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama