Mateřská, rodičovská s dalším dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lázeňská veveřice
Povídálka 26 příspěvků 15.07.19 12:25
Mateřská,rodičovská s dalším dítětem

Ahoj,
možná už tady někde podobná diskuze je, ale nemám čas vše pročítat, tak se zeptám kdyžtak znovu.
Máme v plánu do budoucna další dítě. Momentálně si jdu u zaměstnavatele požádat o rodičovskou. A řeším, na jak dlouho ji mám v práci nahlásit. Například bych požádala o 2 roky a do té doby bych třeba neporodila, ale už bych případně byla znovu těhotná, co pak? To bych byla po domluvě na nemocenské nebo jak se toto přechodné období řeší? A hlavně co a jak s odvody po tu dobu než bych nastoupila novou mateřskou? Nebo je možné stejně jako na pracáku kvůli rodičovskému příspěvku tuto délku pobytu doma měnit i u zaměstnavatele? Jako žebych si to šla prodloužit? Nebo mám lepší nahlásit rovnou 3 roky a nemuset nic řešit?
Pokud jste některá řešila podobný problém, budu ráda za informace.

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6642 příspěvků 15.07.19 12:35

Prodloužit rodičovskou dovolenou do max. 3 let dítěte můžeš vždycky, zaměstnavatel musí vyhovět.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 15.07.19 13:05

@Lázeňská veveřice Zaměstnavateli můžeš nahlásit rovnou tři roky, nesouvisí to nijak s výši příspěvků ani s tím, co hlásíš na pracáku. Jedině pokud bys po těch dvou letech chtěla fakt nastoupit, tak pro tebe nemusí mít ještě místo. Takže pokud zvažuješ i variantu jít po dvou letech zase pracovat, tak nahlas dva roky a pak to můžeš prodloužit.
Pokud chceš druhé dítě nebo být doma déle tak nahlas rovnou tři.

Lázeňská veveřice
Povídálka 26 příspěvků 15.07.19 14:46

@BlaZenkaB jo, to vím, že délka pobírání dávky a délka pobytu se nemusí shodovat, jen jsem nevěděla, jestli mi zaměstnavatel pak vyjde vstříct, pokud bych to chtěla místo 2 let protáhnout na 3,abych třeba měla pokrytou dobu do další mateřské a nepřišla o práci. Takže prodloužit na 3 z nahlášených 2 není problém, ale z 3 zkrátit na 2 by problém být mohl?

Lendeš
Kelišová 6642 příspěvků 15.07.19 14:57

@Lázeňská veveřice Prodloužit zaměstnavatel musí na tvou žádost, zkrátit nemusí.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 15.07.19 14:57

@Lázeňská veveřice Mohl, pokud by neměl pro vás pozici, nemusí vás hned vzít.

Váš příspěvek
Reklama