Výpověď a nárok na dovolenou

35
14.7.19 20:21

Výpověď a nárok na dovolenou

Dobrý večer,
holky mám takový dotaz..
Dala jsem výpověď v práci, se zaměstnavatelem jsme se dohodli. Chci si zitra vzit pul dne volna, bylo mi receno, ze mohu, ze se mi ale výpovědi krátí doma dovolene na polovinu.
Mám mít dovolenou celkem 25 dni, pracuji tam od ledna tohoto roku.. myslela jsem si, ze si jeste vezmu dovcu ted na konci srpna nez skoncim, ale na zadnou tedy uz narok nemám?
Děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15914
14.7.19 20:27
@TalNat píše:
Dobrý večer,
holky mám takový dotaz..
Dala jsem výpověď v práci, se zaměstnavatelem jsme se dohodli. Chci si zitra vzit pul dne volna, bylo mi receno, ze mohu, ze se mi ale výpovědi krátí doma dovolene na polovinu.
Mám mít dovolenou celkem 25 dni, pracuji tam od ledna tohoto roku.. myslela jsem si, ze si jeste vezmu dovcu ted na konci srpna nez skoncim, ale na zadnou tedy uz narok nemám?
Děkuji :*

No, pokud máš nárok na 5 týdnů na celý rok, pak si myslím, že ukončení pracovního poměru v polovině roku znamená i zkrácení dovolené. Kolik dovolené už jsi vyčerpala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22245
14.7.19 20:28

Tak máte nárok na poměrnou část. Zhruba 16 dní do konce srpna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
14.7.19 20:28

@P4ja
Mám vycerpanych 10 dnů tuším..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10063
14.7.19 20:29
@TalNat píše:
Dobrý večer,
holky mám takový dotaz..
Děkuji :*

Za každý odpracovaný měsíc bys měla mít nárok na 1/12 celkového ročního nároku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
14.7.19 20:44

@vokishka
Take si myslim, ze mam jeste narok na nejakych 6 dnu cca.. i podle kalkulačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
14.7.19 20:46

Nebo se vyprdni na „dovolenou“ a skonči v práci dřív, Takže můžeš jet, ale už budeš na ÚP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
14.7.19 20:47

@7.straka jde mi i o princip.. uz nekolikrat se mnou vycurali.. to je hlavni duvod, Proc odchazim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10063
14.7.19 20:49
@TalNat píše:
@7.straka jde mi i o princip.. uz nekolikrat se mnou vycurali.. to je hlavni duvod, Proc odchazim.

A těch 25 dnů dovolené máš uvedeno ve smlouvě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
14.7.19 20:50

@ivašot. Mela jsem uvedených 20 dnu, ale pak jsem podepisovala dodatek ke smlouve, kde bylo navýšení dovci na 25 dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
14.7.19 20:51
@TalNat píše:

Jo aha, princip :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10063
14.7.19 20:53
@TalNat píše:
@ivašot. Mela jsem uvedených 20 dnu, ale pak jsem podepisovala dodatek ke smlouve, kde bylo navýšení dovci na 25 dnu.

V tom dodatku to nebylo nějak podmíněné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4800
15.7.19 06:20

@ivašot. Spis kdy ten dodatek podepisovali, kdyz to podepisovali treba v cervnu, tak to urcite neplati pro narok na dovolenou za leden az kveten

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
15.7.19 06:52
@Cenarius píše:
@ivašot. Spis kdy ten dodatek podepisovali, kdyz to podepisovali treba v cervnu, tak to urcite neplati pro narok na dovolenou za leden az kveten

@Cenarius @Cenarius

Ano, až v cervnu jsem to podepisovala. :?

A jeste mam tedy otazku jak je to s nemocenskou.. prodlužuje se mi výpovědní doba nebo to na to nemá vliv? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
15.7.19 07:07
@TalNat píše:
A jeste mam tedy otazku jak je to s nemocenskou.. prodlužuje se mi výpovědní doba nebo to na to nemá vliv? Dekuji
Neprodlužuje.
@TalNat píše:
Dala jsem výpověď v práci, se zaměstnavatelem jsme se dohodli.

Na čem jste se se zaměstnavatelem dohodli?

Příspěvek upraven 15.07.19 v 07:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama