Někdo z pošty, prosím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 19:03
Někdo z pošty, prosím?

Dobrý den, pracujete některá na poště, potřebovala bych poradit, jak poslat doporučeně zásilku ve velké obálce, dále bych potřebovala vědět, co vše je potřeba vyplnit, když bych to chtěla poslat na dobírku, nebo aby mi bylo za to zaplaceno? Peníze za ty věci, poslané složenkou domů. Nevím, jestli jsem se správně vyjádřila, ale nikdy jsem tohle nepotřebovala řešit. Budu ráda, když mi někdo poradíte.

Reakce:
smudlinky
Závislačka 2705 příspěvků 276 inzerátů 11.07.19 19:25

Pokud chceš něco poslat na dobírku, nemůžeš to poslat doporučeně.
U dobírky vyplníš podací lístek+ složenku podle toho zda chceš peníze na účet, nebo na adresu.
Doporučeně se musíš vejít do rozměrového limitu, vyplňuješ jen podací lístek.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 11.07.19 19:43

A co je na tom tak intimniho, ze pises jako anonym? :roll: jinak neni nic jednodussiho, nez se zeptat primo na poste ne? :nevim:

Cenarius
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.07.19 19:51
@smudlinky píše:
Pokud chceš něco poslat na dobírku, nemůžeš to poslat doporučeně.
U dobírky vyplníš podací lístek+ složenku podle toho zda chceš peníze na účet, nebo na adresu.
Doporučeně se musíš vejít do rozměrového limitu, vyplňuješ jen podací lístek.

Presne takto to je. Kdyz je to na dobirku, tak uz to splnuje „doporucene“, jelikoz od balicku mate doklad o poslani. Dobirka na ucet, nebo poukazkou na adresu, ale to stoji dalsi penize. Prevod je zdarma.

berry4
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 11.07.19 19:57

Ono stačí zajít na poštu, tam navigují. Není třeba zakládat diskusi…

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 11.07.19 20:19
@berry4 píše:
Ono stačí zajít na poštu, tam navigují. Není třeba zakládat diskusi…

No, třeba u nás je to na poště pravidelně tak na hodinu a půl a nedivím se zakladatelce, že se jí nechce trávit jedno dopoledne vystáním fronty na instrukce a pak podruhé už s balíčkem… Ale Google by byl nejspíš taky rychlejší. :)

Váš příspěvek
Reklama