Je to adekvátní mzda? Účetní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 08:10
Je to adekvátní mzda? Účetní

Ahoj holky s přítelem jsme se rozhodli, že je načase začít řešit naše bydlení a rádi bychom si vzali hypotéku. Na tu je, ale potřeba našetřit nějaký základ a já přemýšlím zda je to z mé mzdy vůbec reálné. Loni jsem dodělal Bc. A nastoupila do práce na pozici účetni. Po roce ve firmě beru 22k hrubého a říkám si zda je to odpovídající plat. Mam na starosti celou jednu agendu, připravuji reportní výkazy pro zahraniční vedení, dělám intrastat, podílím se na měsíčních uzaverkovych pracích. Pokud jde o benefity máme ve firmě jídelnu a mám možnost koupit si oběd za 50Kč. Diky tomu bych řekla že se mi daří dost usetřit na jídle. Každopádně do teť se mi každý měsíc daří odkládat tak 3 až 4 tis. Což pokud potřebuji za sebe na hypotéku našetřit zhruba 150k… Je dost málo a budu šetřit věčnost. Tak si říkám zda prostě je to vůbec reálné ze 17k čistého ušeteit takové peníze. Zajímá mě proto zda uvedena mzda vám přijde vzhledem k pozici přiměřená? Dodám ze se jedná o město s 25k obyvatel. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lilith1
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 14.07.19 08:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky s přítelem jsme se rozhodli, že je načase začít řešit naše bydlení a rádi bychom si vzali hypotéku. Na tu je, ale potřeba našetřit nějaký základ a já přemýšlím zda je to z mé mzdy vůbec reálné. Loni jsem dodělal Bc. A nastoupila do práce na pozici účetni. Po roce ve firmě beru 22k hrubého a říkám si zda je to odpovídající plat. Mam na starosti celou jednu agendu, připravuji reportní výkazy pro zahraniční vedení, dělám intrastat, podílím se na měsíčních uzaverkovych pracích. Pokud jde o benefity máme ve firmě jídelnu a mám možnost koupit si oběd za 50Kč. Diky tomu bych řekla že se mi daří dost usetřit na jídle. Každopádně do teť se mi každý měsíc daří odkládat tak 3 až 4 tis. Což pokud potřebuji za sebe na hypotéku našetřit zhruba 150k… Je dost málo a budu šetřit věčnost. Tak si říkám zda prostě je to vůbec reálné ze 17k čistého ušeteit takové peníze. Zajímá mě proto zda uvedena mzda vám přijde vzhledem k pozici přiměřená? Dodám ze se jedná o město s 25k obyvatel. :)

Ani nahodou, pro ucetni v soukr firme s titulem je to almuzna, ucetni berou od 28t hr. a vice..radeji bych dojizdela jinam..

Fany97
Kecalka 216 příspěvků 14.07.19 08:19

Sama bys mela nejlépe jako účetní vědět, zda je to adekvátní či ne. ani nepises jak finančně pomáhá partner a kolik složíte dohromady, tak se těžko radí. :nevim:

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 08:21

Ty kraaso, ja kdyz mela pred deviti lety nastoupit jako junior ucetni, ze me budou muset zaucovat, tak jsem mela mit 32 hrubeho s tim, ze po zapracovani mi to zvysi 8o sice se jedna o Prahu, ale za Tvuj plat bych ja ani nevstala z postele :mrgreen: jo a pri praci jsem si mela delat skolu, takze jsem byla prozatim bez titulu..

Šáruší
Závislačka 4428 příspěvků 14.07.19 08:23

Zdá se mi to směšně málo. To je ono, dovolí si dát lidem takovéto platy, z toho se prostě nedá solidně žít ještě snad něco našetřit při dnešních cenách. Řekla bych si o rapidní zvýšení nebo hledala práci jinde.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9278 příspěvků 14.07.19 08:24

To se nedá říct, záleží na mnoha faktorech:

1. Jakou máš praxi
2. Jaké je zaměření vzdělání a VŠ? VŠE nebo genderová studia ve Sladkovičovu?
3. Kde sídlí firma? Praha, nebo Bruntál?
4. Jak je na tom firma ekonomicky? Jak se tam pohybují platy? Má dělník 15 hrubého, nebo 50?

Vždy si můžeš říct o zvýšení platu s tím, že ti jinde nabídli víc, nebo odejít jinam. Otázkou je, zda je skutečně odejít kam, a zda tam dostaneš víc.

jiti81
Kecalka 319 příspěvků 14.07.19 08:25

No jsem ze severní Moravy a když jsem hledala práci, tak pozice účetní se pohybovala fakt tak nízko. Přišlo mi to strašné, nabízeli stejný plat jako na pozici uklízečky. Viděla jsem rozpětí 12-15 tisíc. Hnus. A celkově pozice v administrativě se tu pohybují do 20 tisíc. Bohužel :,( Takže záleží, co je u vás v regionu obvyklé.

Titty
Echt Kelišová 8337 příspěvků 14.07.19 08:31

Je to málo. Zkus se podívat na těchto odkazech :

www.platy.cz

https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

Lorry1
Kecalka 111 příspěvků 14.07.19 08:39

Pokud pracujes v nadnarodni spolecnosti, tak je to dost malo. Pokud pracujes v male firme s nekolika klienty, tak tam se platy bohuzel nizko pohybuji. Ale i tak je malo. Na tvem miste bych si zacala procitat inzeraty na podobne pozice, zasla na pohovory. Pokud obdrzis nabidku zamestnani, tak realne uvidis, jak by si jinde cenili tve prace. Odmitnout a zustat ve stavajici firme muzes vzdy. Ale budes mit v te chvili jinou vyjednavajici pozici pro zvyseni platu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 08:45

Je to malo. Ja delam celkem kus za prahou pomocnou ucetni v mensi firme. a mam 200,–/h. Coz pri celym je 32t hr.

Verun83
Extra třída :D 10374 příspěvků 14.07.19 08:47

.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 14.07.19 08:49

Záleží na lokalitě, v okolí mého bydliště by to bylo adekvátní. V Praze a některých jiných městech by to byla almuzna.

Kelsey
Hvězda diskuse 46607 příspěvků 14.07.19 08:56

Na JM bezna castka. Je to malo, ale co si budeme povidat.

renduli
Závislačka 3366 příspěvků 14.07.19 09:19

V Moravskoslezském kraji bohužel obvyklá částka.
A v administrativě málokdy přes 20 tisíc.

Sany80s
Kelišová 7471 příspěvků 14.07.19 09:53

Záleží na tom, kde to město je. V Brně je to běžná částka, ale dá se tu najít i za víc, ale běžně i za méně. Třeba na Ostravsku je to též běžná částka, ale řekla bych, že tam víc nenajdeš.
Pokud potřebuješ na hypotéku našetřit pouze 150 tisíc, tak jsi asi z dost chudého kraje, takže to možná bude adekvátní.
Když jsem počítala, kolik je potřeba našetřit v Brně, byla jsem skoro u milionu u vytu 1+1 jen na to, abych dostala hypotéku a zaplatila daně a poplatky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama