Matka na RD a DPP brigáda

Anonymní
30.5.20 23:36

Matka na RD a DPP brigada dotaz

Zdravim
Prosim, je tu nekdo, kdo rozumi praci na DPP pri RD a poradi mi? Spise nekdo se vzdelanim ohl. pracovniho prava, jsou tam nejake veci, co mi nesteluji.Vice do Sz.Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4159
31.5.20 06:06

Můžete chodit bez problémů. Jen nesmíte u svého zaměstnavatele tu stejnou práci co máte normální smlouvu a jste u něj na RD. Případně, pokud máte ve smlouvě, tak nesmíte dělat u konkurence apod.

Jinak na toto nepotřebuje mít extra vzdělaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
31.5.20 07:56

@Cenarius : jestli si dobře pamatuji tak stejná činnost nesmí být při čerpání MD, při RD už může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71944
31.5.20 08:14
@Sůvička80 píše:
@Cenarius : jestli si dobře pamatuji tak stejná činnost nesmí být při čerpání MD, při RD už může.

Tak to si pamatuješ hodně blbě, stejná činnost na jinou smlouvu nesmí být u stejného zaměstnavatele nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71944
31.5.20 08:16
@Anonymní píše:
Zdravim
Prosim, je tu nekdo, kdo rozumi praci na DPP pri RD a poradi mi? Spise nekdo se vzdelanim ohl. pracovniho prava, jsou tam nejake veci, co mi nesteluji.Vice do Sz.Diky

Nějak nevím, proč by ses nemohla zeptat veřejně, když si stejně anonym, z odpovedi do SZ mají ostatní, které by to třeba taky zajímalo, prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 08:25

Asi takto…neptam se na to, zda mohu delat pri RD…mam. nabidku brigady(byla by jen obcas 1×. mesicne na 2h)..takze nektere mesice treba vubec a kdyz, tak 2h v mesici.Pani chce sepsat DPP a papiry na dane a chce mi dat ale castku v tisicich jako dopredu a v cistem..pry aby to nemusela posilat kazdy mesic..a to ze mi da na ruku? Mne se to nejak nelibi..Co si o tom myslite?

• Nahlásit
  • Citovat
71944
31.5.20 08:35

Z formulace dotazu nejak nechapu, jak to ma byt. V DPP se bezne stanovuje nejaky ramec, plus vetsinou hodinova sazba a podepise se prohlášení poplatnenika. A pak se platí skutečné hodiny. Ty uz mas text dohody v ruce a ten papir na dane taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 08:44

@j.a.n.i1 nemam..ale.chce mi dar dopredu penize. v cistem v radu tisicich, ktery by odpovidali cca 8 az 9 mesicum prace(kdyby kazdy ten mesic byla ta prace na 2h a to jeste ani kazdy mesic byt prace nemusi…)navic ta hodinova sazba je extremne vysoka na to, ze ta prace je primitivni..Takto si rikam, ze si me zaplati dopredu za x. tisic a.takx mi muze nalozit praci na x hodin v mesici..Psala jsem ji, ze chci proste za kazdy mesic, ktery odpracuji penize a ona, ze ale co kdyz nebude kazdy mesic prace, ze je to.blbe…ja nevim, je to takove cele divne.

• Nahlásit
  • Citovat
463
31.5.20 09:35

@j.a.n.i1 : no já nemyslela na jinou smlouvu, ale že při MD se nesmí pracovat stejná činnost na stejnou smlouvu ze které plyne MD, ale při RD už touze být stejná smlouva a pokračovat. ( V příspěvku nic nepíšu o nové smlouvě, pouze o činnosti ).

Příspěvek upraven 31.05.20 v 09:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8189
31.5.20 09:38
@Sůvička80 píše:
@j.a.n.i1 : no já nemyslela na jinou smlouvu, ale že při MD se nesmí pracovat stejná činnost na stejnou smlouvu ze které plyne MD, ale při RD už touze být stejná smlouva a pokračovat.

V tom případě nebude na RD, když bude v práci pokračovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40328
31.5.20 09:52
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 nemam..ale.chce mi dar dopredu penize. v cistem v radu tisicich, ktery by odpovidali cca 8 az 9 mesicum prace(kdyby kazdy ten mesic byla ta prace na 2h a to jeste ani kazdy mesic byt prace nemusi…)navic ta hodinova sazba je extremne vysoka na to, ze ta prace je primitivni..Takto si rikam, ze si me zaplati dopredu za x. tisic a.takx mi muze nalozit praci na x hodin v mesici..Psala jsem ji, ze chci proste za kazdy mesic, ktery odpracuji penize a ona, ze ale co kdyz nebude kazdy mesic prace, ze je to.blbe…ja nevim, je to takove cele divne.

penize dopredu? Rozepis to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3701
31.5.20 10:13

Na dohody se někdy dělá, že se napíše min hodin za víc peněz, tak aby mohl zamestnanec odpracovat ve skutečnosti víc hodin. Ale pokud ti chce dát třeba za hodinu uklidu 1000 kč tak z toho by mohl být problém. A ty peníze předem jsou taky zvláštní. Nešla bych do toho. Chtěla bych peníze podle toho co odpracuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71944
31.5.20 11:15
@Sůvička80 píše:
@j.a.n.i1 : no já nemyslela na jinou smlouvu, ale že při MD se nesmí pracovat stejná činnost na stejnou smlouvu ze které plyne MD, ale při RD už touze být stejná smlouva a pokračovat. ( V příspěvku nic nepíšu o nové smlouvě, pouze o činnosti ).Příspěvek upraven 31.05.20 v 09:38

Pri RD nemůžeš pracovat na stejnou smlouvu, takže je uplne fuk, zes o ni nepsala. Jo, to je tak když si nekdo plete RD a pobírání rodičáku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama