Šablony MŠMT - prosím poradí někdo?

Anonymní
29.5.20 16:15

Šablony MŠMT - prosím poradí někdo?

Ahoj holky, prosím o radu, kdo máte přehled ve školství a znáte trochu blíže nové šablony MŠMT. Nějak se v tom neorientuji a je to pro mě novinka. Abych přiblížila svoji situaci.. Byla mi paní ředitelkou jedné ZŠ nabídnuta práce na pozici sociálního pedagoga, kde bychom se právě zapojili do tohoto projektu a žádali na toto místo dotace. Vzdělání mám VŠ dle požadavků na tuto pozici, praxi také, takže v tomto by neměl být žádný problém. Jde mi o to, že jsem dostala některé papíry, které se toho týkají domů, abych si je prostudovala, protože se škola nikdy takové akce neúčastnila a nemají s tím zkušenosti. Nemohl by mi někdo prosím zjednodušeně vysvětlit, jak to funguje? Co jsem pochopila, tak by měl být určen nějaký koordinátor (vedoucí-který bude znát výzvu a pravidla) projektu, to může být kdokoliv ze školy? Nemusím to být já? Na moji osobu by škola dostala dotaci tedy v rozmezí 100-200tis plus 1500 Kč na každého žáka ve škole dle úvazku? Co vše je třeba vyplnit? Našla jsem žádost z předem definovaných šablon, vyplnění dotazníku a kalkulačku indikátorů, která by měla spočítat výši dotace.. Ještě něco? Jak dlouho trvá zhruba schválení? Kdybysme to podali nyní v červnu bylo by možné od září abych nastoupila? A také plánovali jsme realizaci na dobu 24 měsíců, kde prvních 12 měsíců bych pracovala na 0,5 úvazku a další rok na plný úvazek. Je to možné takhle kombinovat hned v počáteční žádosti, nebo by se žádost musela po roce upravovat? Nebo to vůbec nelze? Mám v plánu zavolat na linku konzultací, aby mi řekli bližší info, jen nechci vypadat jako úplný blbec.. Omlouvám se za množství dotazů, ale fakt jsem se s tím nikdy nesetkala. Díky moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28
29.5.20 16:50

Nevím, jestli se to dá vysvětlit takhle jednoduše. Ale zkusím aspoň něco. Žádost podává škola, oficiálně ji podepisuje ředitel, ale kdo ji ve škole poda je jedno. Určitě ale ne ty. Spíš třeba zástupce ředitele. Škola si navolí tvůj úvazek jak chce, jen se musí vejít do toho limitu daného ministerstvem a taky musí splnit povinné aktivity. Pro Šablony III je to Projektový den ve škole a pak podle toho co vyjde jako nejslabší oblast v dotazníku. Schválení trvá cca 2-3 měsíce, než přijdou peníze tak další dva. My už ve škole máme podáno, počítáme s realizací od září, ale s penězi tak v listopadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
29.5.20 16:53

Jo a ještě za výše dotace je pevný základ (nepamatuji si kolik) + 1500 na žáka ve škole. S úvazkem to nesouvisí. Kalkulačka indikátorů ti právě spočítá kolik můžeš čerpat peněz a kolik je na kterou aktivitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 19:00

@Dolphink děkuji ti moc za info, krásně jsi mi to vysvětlila. Hned je mi to jasnější. A mohou mě tedy přijmout ještě než žádost bude schválená, nebo by mohl vzniknout nějaký problém a dotace bysme nedostali(pokud tedy splníme všechny podmínky správně)? A nevíš ještě prosím, jak je to s tím úvazkem? Může tam být uvedeno na prvních 12 měsíců 0,5 úvazek a na dalších 12 měsíců celý úvazek?

• Nahlásit
  • Citovat
28
29.5.20 19:11

Můžou tě prijmout kdykoli, pokud maji penize na to te zaplatit ;) U nas treba pani ucetni odmita vyplacet lidi, kteri maji mit uvazek z grantu docasne ze skolnich penez. Je to dost slozite, potom penize prevadet z jedne skatulky do druhe. ale to je zase vec, kterou si musi poresit vedeni skoly a ucetni.
Co se tyka uvazku, v Sablonach nezadas o uvazek, ale o pocet desetin uvazku na mesic. Takze kdyz si pozadas treba desetkrat o tuhle aktivitu, tak je na tobe, jestli se to splni jako cely uvazek za jeden mesic, nebo pul uvazku za dva mesice nebo desetina uvazku za deset mesicu… To jak se to splnilo se pak doklada a eviduje.
Jenom jeste poznamka - zadost se podava pres elektronicky system a nejmin dvakrat za projekt je treba podat zpravu o realizaci. Takze s tim je dost prace. Jenom takove varovani ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 19:27

@Dolphink aha, příští týden se tam chystám na schůzku, tak to vše ředitelce povím. A termín začátku projektu si stanovíme tedy sami? Totiž četla jsem v tom, že termín začátku je nejdříve od 1.8.2020 a nebo, že začíná první den nového měsíce od podání žádosti, je to tak(ještě vlastně před schválením, nebo ode dne schválení)? O těch desetinách jsem tam četla, tudíž si to mohu rozpočítat podle toho, aby mi to dalo, tak jak jsem chtěla.. To mi vůbec nedošlo, děkuji. Nejméně dvakrát během projektu zprávu o realizaci? Jako jak se daří náplň projektu plnit, jaká jsou pozitiva atd.? A nějaké výstupy se každý měsíc neposílají? Moc ti děkuji za trpělivost se mnou, nikdy jsem se s tím nesetkala, tak jsem z toho trochu vedle, že to na mě takhle přehodili, abych vše zjistila. A mám strach, jestli jsem schopná to zvládnout, když o tom projektu nic nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
28
29.5.20 19:39

Termin zacatku si stanovujete sami, je tam jen nejake rozmezí kam se musite vejit.
Ty Zpravyo realizaci jsou presne dane, nejsem si jista, jestli je jedna v prubehu a jedna na konci, nebo dve v prubehu a jedna na konci. Kazdy mesic nic neposilas, jen vzdycky v tezprave vykazes couz se splnilo. U kazde aktivity je vypsane co se doklada elektronicky a co musi byt pripravene pro kontrolu na miste. U personalnich je to vetsinou smlouva, doklady o kvalifikaci a pak za kazdy mesic zapis co jsi delala. Jsou na to formulare.
Jinak se ptej, my uz zadame o treti, takze zkusenosti by nejake byly ;-)
Hlavne se do toho moc nenechej uvrtat, je to daleko vic prace nez to vypada… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1092
29.5.20 21:20

My šablony mame. Ale mám i koordinátora, který se o vše stará a doporucuju. Já jako ředitelka s tím žádné velké papirovani nemam.
Koordinátor se plati ze šablona částka je z meho pohledu velmi příjemná. Úvazek můžeš měnit během roku, jen je potřeba dodtrzet počet použitých šablon.
Pokud podate v červnu, předpokládám, ze nástup od září je nereálný. Trvá, než vše schválí Msmt a pak než projde radou města. Také chvilku trvá, než dorazi peníze. A pokud nemate projekt ještě připraveny… tezko rist.
III Šablony mám podány asi od půlky dubna a pocitam, ze od září navazeme na II.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 22:16

@Dolphink takže jste s tím jako škola spokojení, když žádáte již o třetí? Dá se tedy říci, že kromě mojí náplně práce, bych každý měsíc musela vykazovat zápis na MŠMT co jsem za daný měsíc dělala a zda to splňuje podmínky k dané výši úvazku? Jak to myslíš, že se nemám do toho nechat uvrtat? Jako čistě do toho papírování? Ale aby škola zajistila toho koordinátora? Já jinak o danou pozici moc stojím. Mám s ní zkušenosti. Práce v tomto oboru mě baví a hlavně by mi vyhovovala i časově kvůli mým dětem.. Mám celkově z toho projektu hrůzu, aby na mě nehodili i takové ty administrativní věci, s kterými si nevím rady. Není to prostě jako klasický průběh pohovor-ano bereme vás - tady je vaše náplň práce, nastupujete v tomto termínu a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.20 22:26

@janoma děkuji moc za odpověď. Takže ty konkrétně jako ředitelka s tím žádné extra papírování nemáš? A koordinátora máte někoho externího nebo je to přímo nějaký zaměstnanec školy? Nevím vůbec kdo by to měl s jakou kvalifikací být.. A je tedy pak placený z dotací, které vám přiznali? Koordinátor se dá tedy říci, že by měl obstarat celý projekt a vše vyplnit a zajistit celkovou admistrativu a plnění termínů? A já se čistě starat jen o svojí náplň práce? Připadá mi, že tato škola, jelikož s tím nemá žádné zkušenosti, počítají, že mě vezmou, ale v podstatě ten projekt celý já obstarám. A opravdu tomu nerozumím. Aha, takže nástup v září není reálný. Tudíž pokud se domluvíme a vše se stihne v září podat, mohu počítat s tím, že bych mohla nastoupit až cca v prosinci, až bude vše schválené a peníze na účtu školy. Teď je tedy prvořadé zajistit koordinátora a ten aby podal žádost. Moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.20 07:43

@Dolphink @janoma a ještě se holky prosím zeptám, když práce má trvat po dobu celých 12 či 24 měsíců. Jak je to třeba o prázdninách, co konkrétně o letních prázdninách? Co bych měla vykazovat, když je škola zavřená a děti jsou doma?

• Nahlásit
  • Citovat
28
30.5.20 09:22

Spokojeni asi neni uplne presny pojem, ale je to moznost jak ziskat navic finance, aby ucitele mohli dostat zaplaceno treba doucovani. Ktere by jinak delali zadarmo.
My si delame vsechny papiry sami, prave proto jsem te varovala, pokud sezenete koordinatora za rozumne penize (my jsme nepotkali nikoho kdo by nemel nehorazne pozadavky) tak realizace je v pohode.
Ale prazdniny si nejsem jista, musis se poradne podivat do popisu te aktivity, jestli jsou tam nejake cinnosti, ktere muzes vykonavat o prazdninach. Pripadne jaky druh smlouvy to je, jestli mas narok na dovolenou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama