Matka v 18 letech

8.3.16 09:47

matka v 18

Dobrý den, možná mě tu spousta lidí odsoudí, že jsem takhle mladá a budu mít dítě, ale i tak doufám, že se najdou i tací co mě v tom nevymáchají. Je mi 18 let, a za měsíc se mi má narodit dcera. Miminko nebylo plánované, dozvěděla jsem se, že jsem těhotná až v 18tt, takže ikdybych zamýšlela jít na potrat bylo už pozdě. Na malou se i přesto těším a doufám, že budu dobrou mámou. Jediné co mi dělá starosti jsou lidi kolem. Vždycky jsem byla ten tip co na řeči lidí hodně dá. Navíc bydlím v malém městě kde se pomluvy opravdu rychle šíří, zvláště u lidí v mém věku. A děsím se pohledů lidí na ulici co mě odsoudí, hned jak vyjdu z domu, děsím se až mi malá jednou začne plakat v kočárku a každý o mě bude říkat jak neschopná jsem matka a jak se o ni nikdy nedokážu postarat. Ještě k tomu se blíží léto a každý si rád zajde sednout ven na zahrádku s pár přáteli, ale já to vidím tak že budu zalezlá doma, jen aby mě někdo neviděl a nešířil co jsem za příšeru..tak se chci zeptat jestli je tu víc takovým hodně mladých maminek a jak se obrnit vůči jednání některých lidi? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4578
8.3.16 09:54

Jsem stará maminka a dám ti jednu radu - buď sebevědomou matkou. Nezáleží totiž na věku, ale na tom, jaká jsi matka a hlavně jak to vnímá a bude vnímat tvé dítě.

Řádně se naravonej a směle vyrážej mezi lidi. Když druzí budou chtít, pomluví tě za cokoli. Neber to proto tak vážně. Řekla bych dokonce, nebuď vztahovačná a háklivá - buď hrdá a sebevědomá.

Užívej si mateřství!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
8.3.16 09:54

Vyprdni se na ostatní, prosimte :roll: Důležitá je tvoje rodina a tvoje dcera :) dřív to bylo normální mít takhle brzy dítě a byla bys naopak divná, kdybys ho neměla :D je to každého věc a za mě klobouk dolů, že ses k tomu, že čekáš mimčo postavila čelem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
15
8.3.16 09:59

Ahojky :) Tak mi je pomalu 24 a mám ročního syna.. Můžu ti říct, že jsem moc ráda, že jsem se rozhodla mít dítě tak brzo. Nedovedu si představit lítat kolem tak akčního dítěte někdy ve čtyřiceti. Bohužel to kolem sebe poslední dobou hodně pozoruju jak se pak ženy kolem 35 let snaží o miminko a nejde jim to. Bud ráda, že tohle nezažiješ :) A myslím, že můžeš být uplně v klidu mám kolem sebe holky, které si miminko už v 18 letech hodně přály a dneska nelitují. Myslím, že můžeš stejně dobrá maminka v 18 jako jiná žena ve 30 :) Hlavně se držet a myslím, že až se to malé narodí, uplně přestaneš myslet na to jestli si moc mladá nebo ne… najednou ti to příjde uplně přirozené a v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24760
8.3.16 10:00

Mám několik kamarádek, které otěhotněly ještě před 18 narozkami a jsou v pohodě, užívají si miminka a na okolí se vyprdly.Co je komu do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063
8.3.16 10:03

Já myslím, že budeš mít úplně jiný strosti než pozorovat kdo na tebe kouká či nekouká. Užij si miminko a na ostatní se vyprdni. Pokud budeš dobrou mámou tak tě nikdo odsuzovat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.16 10:03

18 není nějaký hrozný věk. Na dnešní dobu je to brzo, ale nic hrozného :nevim:
Na řeči drben bych se vykašlala a už vůbec bych se kvůli tomu neschovávala. Mně jednou začal malý palakat v Tescu u poklady (bylo mu horko) a taky se na mě lidi dívali jako bych malého týrala a to mi je 27 :D Ted už vím, že jak vejdu do obchodu musím ho porozepínat atd. :D Takže blbým pohledům se nemusíš vyhnout i v pozdějším věku :)
Právě bys měla udělat pravý opak. Ukázat všem, jak to pěkně zvládáš a jsi skvělá máma :kytka:

• Citovat
  • Upravit
959
8.3.16 10:04

Lidi se k nám chovají tak, jak jim dovolíme. Když se v tom budeš plácat, přemýšlet co si kdo o tobě asi pomyslí/řekne, tak to bude horší. Chce to trochu si věřit, určitě to zvládneš. Jo a v létě neseď doma, přece se nebudeš stydět za vlastní dítě, nebo za sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
8.3.16 10:06

Pokud se budeš doma schovávat a pak jednou pujdes mezi lidi, tak to bude pozdvižení, naopak, pokud budeš hned dělat věci jak chces, nikomu to divný nepřijde. A nebo jen ze začátku, ale neboj, ono zase brzy přijde něco zajimavejsiho na pomlouvání. Jsme Češi a ty si vždycky musí něco najít a nevydrží dlouho u jedné bomby. Ber to ode mne s nadsázkou. Já jsem chtěla dítě co nejdříve, bohužel partner ne, nakonec jsme se po šesti letech rozešli. Dodnes me mrzí, ze mám mimco az ted (narodilo se mi v 29).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
8.3.16 10:07

Ahoj,

já jsem rodila v čerstvých 23 letech a rodiče manžela to snášely ze začátku hrozně, že jsem mladí a nezkušení a nakonec jsem na dítě sama (teď už dva roky) a zvládám to bez pomoci a myslím, že dobře. Jsou dny, kdy mi to už leze na palici, protože ho mám pořád, ale ty máš určitě rodiče, co rádi pomůžou. Já si naopak neumím představit starat se o dítě třeba po čtyřicítce. A to, že nevylezeš z baráku? Neblbni, naopak buď pyšná máma, říkej si, jak jsi mladá a jak to skvěle zvládáš, a budeš to skvěle zvládat, tvůj příspěvek je toho důkazem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.16 10:07

Moc děkuju :) Potřebovala jsem slyšet nějaké slova podpory abych se cítila trochu sebevědoměji :)Jsem vám moc vděčná, a vaše rady si vezmu k srdci. DĚKUJI :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6478
8.3.16 10:10

To máš jednoduché, najdi si nové přátelé, nebo se prostě obklop těmi kteří ti fandí. VŽDYCKY se najde člověk kterému se nebudeš zdát, ať máš dítě nebo ne, to je prostě život.

Dítě ti plakat bude, hodně, možná to uslyší i půlka vesnice :lol: a pak uvidíš kdo tě odsoudí tak tomu se vyhýbej a kdo pochopí toho se drž ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24760
8.3.16 10:11
@Aletheia píše:
To máš jednoduché, najdi si nové přátelé, nebo se prostě obklop těmi kteří ti fandí. VŽDYCKY se najde člověk kterému se nebudeš zdát, ať máš dítě nebo ne, to je prostě život.Dítě ti plakat bude, hodně, možná to uslyší i půlka vesnice :lol: a pak uvidíš kdo tě odsoudí tak tomu se vyhýbej a kdo pochopí toho se drž ;)

Moc pěkně napsané :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
8.3.16 10:12

Sice mi ještě není 18 ale taky jem zprvu měla strach co si o mě pomyslí ostatní a tak. Teď ostatní vůbec neřeším, ať si každý říká co chce a ať klidně koukají. Vím, že dělám pro prcka to nejlepší co dokážu. Jsem hrdá matka a tak to i zustane! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12506
8.3.16 10:13

Já měla dceru v čerstvých 21. Nikdo mě neodsuzoval, naopak mě všichni obdivovali. Jediné co mi vadilo bylo, že jsem měla problém najít v okolí stejně starou maminku. Nakonec jsem si zvykla, že mám kamarádky i ve věku svojí mamky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama