Maturitní sloh 2013 k přečtení

4621
4.3.14 14:40

Maturitní sloh 2013

Prosím prosím našla by se dobrá duše, která má a podělila se se mnou o vyhotovenou slohovku z loňských maturit? :kytka: Potřebuji to pro známou co se připravuje a ráda by nějaký „vzorový text“ :oops: Děkuji předem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18022
4.3.14 14:42

@geilens On to někdo má? Pokud vím, tak se to odevzdalo nebo to dostali zpátky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
4.3.14 14:45

@geilens vždyť se to celé odevzdává :think: akorát nechápu, k čemu Ti to bude. Každý rok nové zadání. Ono se stačí naučit pravidla základních slohů a dáš to dokupy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
4.3.14 14:46

My nic zpět nedostali z 2012 a to nám opravovali cizí učitelé a zajímalo by mě to…ale měla jsem jedničku :D :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
4621
4.3.14 14:46

Oops to mě nenapadlo :oops:

Já nevím maturovala sem už dávno… ale známá to dotala ted jako zadání, že se dle toho má připravit, ale potřebovala by to vidět už zpracované… tak mě napadlo jestli to tak třeba někdo nemá… nemusí to být přímo loňské, stačí klidně i starší, ale potřebuje nějakou berličku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.3.14 14:48

Já bych jí to splodila sama, ale jsem líná a slohovku jsem nepsala minimálně 5 let :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
4.3.14 14:49

@geilens tak to zkus na FB „udělám maturitu“ nebo přímo stránky státní maturity možná mají něco v archivu

• Nahlásit
  • Citovat
4621
4.3.14 14:51

@Babišovka pohledám, díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
4.3.14 14:55
@martina.se píše:
@geilens vždyť se to celé odevzdává :think: akorát nechápu, k čemu Ti to bude. Každý rok nové zadání. Ono se stačí naučit pravidla základních slohů a dáš to dokupy ;)

Taky si myslím. Co když to bude jiný slohový útvar než potřebuje?
Psala jsem před deseti lety. Dostali jsme různá témata a každé téma jiný slohový útvar. Už se to píše jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.3.14 14:58

@Kvido Oni ted mají 10 témat na výběr (úvaha, vyprávění, stížnost…)
Upřímně taky moc nechápu k čemu jí to bude, ale chce to tak sháním :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
4.3.14 14:59
@Kvido píše:
Taky si myslím. Co když to bude jiný slohový útvar než potřebuje?
Psala jsem před deseti lety. Dostali jsme různá témata a každé téma jiný slohový útvar. Už se to píše jinak?

nevím, maturovala jsem 2001 :lol: a synovec, co dělal minulý rok(nebo 2 roky zpět), tak říkal, že dostaly 4 zadání - úvaha, fejeton, charakteristiku a líčení. A dle toho zpracovali. Takže stačí znát základy toho, co který styl má obsahovat, na čem stojí a hotovo. Napsaný sloh nikomu nepomůže :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
4.3.14 15:03
@martina.se píše:
nevím, maturovala jsem 2001 :lol: a synovec, co dělal minulý rok(nebo 2 roky zpět), tak říkal, že dostaly 4 zadání - úvaha, fejeton, charakteristiku a líčení. A dle toho zpracovali. Takže stačí znát základy toho, co který styl má obsahovat, na čem stojí a hotovo. Napsaný sloh nikomu nepomůže :think:

Tak je to pořád stejné. To si právě taky myslím, že nahlédnout do cizí práce je dost prd platný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
4.3.14 15:04
@geilens píše:
@Kvido Oni ted mají 10 témat na výběr (úvaha, vyprávění, stížnost…)
Upřímně taky moc nechápu k čemu jí to bude, ale chce to tak sháním :mrgreen:

Ať si najde příklady slohových útvarů v učebnici, naučí se pravidla a neprudí kamarádku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
4.3.14 15:05
@Kvido píše:
Tak je to pořád stejné. To si právě taky myslím, že nahlédnout do cizí práce je dost prd platný.

jj, nic se nezměnilo - synovec dělal už ty státní. Jediný rozdíl, že všichni maturanti měli stejné téma :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.3.14 15:10

Holky díky, už sem to našla na webu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu