Mé postoje a rodina

234
8.8.15 08:45

Mé postoje a rodina

Dobrý den. Jsem ve 21. týdnu a už teď se „bojím“ co bude. Zajímalo by mne jak se dívalo okolí na to, že své miminko dlouho plně kojíte. Vím, že tvorbu mléka neovlivním, ale pokud příroda dovolí a miminko bude spokojené, tak chci co nejdéle kojit a s příkrmy začínat až třeba těsně před rokem. A taky bych chtěla přikrmovat postupně a né dávat hned všechno zkoušet. Můj problém je v manželově rodině. Když jsem se zmínila před tetou o této mojí úvaze, tak hned na mě zaútočila a začala mi vyprávět jak u nich v rodině všechny miminka od 4. měsíce (přišlo mi to jak kdyby povinně) začali krmit normálním jídlem. Když jsem jí na to řekla, že moje maminka kojila mého bratra až do 10. měsíce a pak, že pomalu začala přikrmovat, tak mi řekla, že u nich v rodině desetiměsíční děti jedly úplně všechno a že se musí začínat brzo aby dítě poznalo chutě. Takové názory mají i tchánovci. Mám strach, že dítěti budou cpát i přes můj nesouhlas…

Píšu sem pro názory hlavně proto, že jsem se setkala s doslova TRAPNÝM chováním co se týče mého názoru na našem pejskovi. Podle toho usuzuju, že s dítětěm to bude velmi podobné (co se jídla týče). Tohle napíšu aby jste pochopily proč se už teď bojím toho co nastane. Máme čivavu. Od malička ji krmím granuleni, kapsičkami a psími mlsotkami. Sem tam dostane zeleninku, dávám jí ovoce… někdy kousek rohlíku nebo kousek salámu či sýru. Ale v omezeném množství. Tchánovci jí umí dávat lásku hlavně přes jídlo… To jí dají nakrájený kus smaženého a obaleného řízku… Na talířek coca colu. Maso z ostrého a kořeněného guláše. Prostě samé sraky. Na moje připomínky nereagovali. Když něco namítnu, tak tchýně si vezme psa na ruce a začne mluvit „chudáčku náš, oni ti nic nedovolí“, „chudinko rodiče ti nedají ani najíst“… a tak začne s tím psem mluvit. Bych jí v ten moment nejradši jednu pleskla. Nemluvě o tom, že u nich ná3 pes vůbec neposlouchá, je to tím, že když něco udělá (např. se vykadila pod stůl, ikdyž je často venčená, já jsem ji pokárala a tchýně ji okamžitě vzala do náručí a ťu ťu ťu chudáčku náš…) takže u nich nás má náš pes absolutně v prdli. Když jsou u nás a já jí pošlu na místo nebo jí dám povel ať přestane štěkat, tak tchýně pronese „jen ji nechej“… Asi chápu proč je taková. měla pejska, kterého musela nechat utratit (byl vážně nemocný) a dlouho žila sama. A svého psa brala spíš jako kamaráda. našeho psa by nejraději snědla… nepochopím, když naše fenka hárá, tak se i přes kalhotky olizuje tam dole noa tchýně si pak nechá od ní olízat celý obličej včetně úst.. no pro mě nepochopitelné… Není to matka mého manžela, ale žije s jeho otcem. Beru ji jako tchýni, jelikož pravá tchýně je vážně nemocná a v podstatě ani neví kdo jsem. Toť v kostce abyste pochopily jak se věci mají. Navíc ona všude byla, všechno zná a kde nebyla a co nezná, tak to ví od kamarádky… Říkám, si, že jak půjde o dítě, tak že budu razantnější, ale zase nechci dělat rozbroje v rodině. Proto vás prosím jestli mátě nějaké zkušenosti s tímto problémem aby jste přispěly do diskuze. A prosím nějaké připomínky typu proč to řeším když ještě dítě není na světě si prosím nechte pro sebe. Děkuji :kytka:

PS: pro zasmání :lol: nedávno jsme k tchánovcům přijeli na návštěvu a tak se bavíme co nového noa tchýně se na mě podívá a říká „A co dítě?“ a já jsem si pohladila břicho a už jsem chtěla něco říct a ona mi skočí do řeči a říká "Já myslela Sheilu (našeho psa)… :zed: :zed: :zed: :poblion: JSem v ten moment neměla slov :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

234
8.8.15 08:46

Omlouvám se za název, ale opravdu nevím jak tohle téma nazvat 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
8.8.15 08:52

Dítě jim na hlídání nedávej, choď s ním na návštěvy pouze pod tvým „dohledem“ a je to.

Ohledně psa - snad máš ústa, tak se umíš ozvat, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24363
8.8.15 08:53

Nedávat tam děcko samotné :nevim: a při konfliktu typu „oni ti nedopřejou chudinko“ se rázně ohradit. :nevim: Co víc chceš vymyslet, ona se nezmění.

To kojení raděj nebudu moc komentovat.
Netvrdím, že od 4 měsíců ládovat normálním jídlem, ale výhradně kojit do roka je opačný extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
8.8.15 08:55

Pripominky, ktere se tykaly synovy stravy jsem prechazela, pripadne vysvetlila… Taky jsme se neobesli bez kecu typu: oni ti nic nedaji vid, ja bych ti uvarila takovy dobry cajicek (mela na mysli granulovany, nedokazala pochopit, ze ho kojim v podobnych vedrech cca co hodinu a pul…) No s rostoucim vekem mu asi neco malo podstrcila, on to sladke stejnak moc nechtel a sam s babickou byva az ted, ve trech letech, a to uz ji skutecne uplne vsechno a tak to neeresim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
8.8.15 08:57

Me by prve zajimalo, proc bys dite chtela tak dlouho jen vyhradne kojit? Sama mam druhe dite, necele 4m a tak silene nas hypnotizuje, kdyz jime, ze nejspis nevydrzim vyhradne kojit ani do toho doporucovaneho 6m. Navic vsichni doktori se shoduji, ze mezi 4 a 8mny mimco melo ochutnat co nejvice potravin kvuli predchazeni alergiim. Nekritizuju tvuj nazor, jen me zajima, co te vedek tomu, ze nys dite tak dlouho jen kojila? No a s tchyni bych si normalne v klidu sedla, vysvetlila ji, co si nepreju a hlavne proc a pokud je to rozumna zenska, urcite se domluvite. Jinak bych se taky trochu bala, aby decku necpala neco za tvymi zady..

• Nahlásit
  • Citovat
8.8.15 08:58

Ahoj, pokud zaujímáš takový postoj, tak bych tam samotné dítě nedávala a byla tam s ním. Můžu se zeptat? to bude tvé první? neodsuzuji tvůj postoj, ale za mě teda je to extrém. Dítě které bude mít v roce plnou pusu zubů bude jen plně kojené? Ale tak ty budeš máma…tvá věc… :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26494
8.8.15 09:01

Dítě samotné nenechávat a jasně se asertivně ohradit. COž ti asi moc nejde ani s tím psem, takže cvičit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
8.8.15 09:01

Začala bych tím, aby sis přečetla nějakou knihu o výživě dítěte, když už přemýšlíš takhle dopředu. Příkrmy se u kojených dětí zavádí někde okolo půl roku, aby se snížilo riziko vzniku alergií. Navíc si nedokážu představit, že téměř ročnímu dítěti může stačit jen mlíko, při jeho aktivitě. Takže rozhodně alespoň ochutnávat zeleninu a později i zeleninu s masem bych určitě doporučovala. Dále je to Tvé dítě a pokud si nenastavíš pravidla hned od začátku, tak Tě tchýně a ostatní budou mít na háku a můžou Tě potom shazovat i před dítětem. Taky nespoléhej na to, že budeš určitě kojit, stačí nějaký stres a je po kojení, takže se na to neupinej. Určitě dělej vše pro to, aby jsi kojit mohla, ale počítej i s horší variantou. A nakonec - nesrovnávej dítě se psem. Našeho psa taky na návštěvách cpou vším co se dá, než jim rázně řeknu, že už opravdu ne. U malého si to nikdo nedovolí a než mu něco dají, tak se zeptají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
8.8.15 09:06

Já jsem nenapsala, že dítě chci kojit do roka… Neuvedla jsem přesný měsíc. Nadsadila jsem to. Měla jsem na mysli třeba do sedmého-osmého měsíce. Ano je to moje první, ale to že chci kojit dejme tomu do toho osmého nemám vyčteno z internetu, ale z lidí co jsou kolem mě. Znám dost žen, které své děti dlouho kojí. Když to miminku prospívá a nic mu nechybí a přibývá na váze, tak proč ne? nechci být matka typu co své dítě kojí do tří let nebo snad ještě dýl :lol: Třeba to tak nebude, třeba sama budu chtít dřív přestat kojit nebo to nepůjde, já nevím šlo mi hlavně o zkušenosti s tím, když máte rodinu, která má vaše názory a to co si nepřejete v paži. Asi jsem to blbě napsala a popsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
8.8.15 09:08

Já nesrovnávám své dítě se psem, jen jsem popsala situaci jaká je u nás v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
8.8.15 09:09

Děkuji za reakce. Toto téma je pro mě vyřešené :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
8.8.15 09:14
@misa.toki píše:
Já jsem nenapsala, že dítě chci kojit do roka… Neuvedla jsem přesný měsíc. Nadsadila jsem to. Měla jsem na mysli třeba do sedmého-osmého měsíce. Ano je to moje první, ale to že chci kojit dejme tomu do toho osmého nemám vyčteno z internetu, ale z lidí co jsou kolem mě. Znám dost žen, které své děti dlouho kojí. Když to miminku prospívá a nic mu nechybí a přibývá na váze, tak proč ne? nechci být matka typu co své dítě kojí do tří let nebo snad ještě dýl :lol: Třeba to tak nebude, třeba sama budu chtít dřív přestat kojit nebo to nepůjde, já nevím šlo mi hlavně o zkušenosti s tím, když máte rodinu, která má vaše názory a to co si nepřejete v paži. Asi jsem to blbě napsala a popsala.

Napsala jsi, že chceš začít dávat příkrmy těsně před rokem…to třeba pro mě znamená od 11 měsíců, což je skoro rok…
Souhlasím s tím, že by sis měla přečíst něco o výživě, i když hodně ti s tím může pomoci i pediatrička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
8.8.15 09:16

Tak za první - dítě je tvoje, ne jejich. Takže si ho můžeš krmit a vychovávat dle svého. Samozřejmě, že okolí bude mít k tobě „dobré rady“ a tak. Pokud budeš chtít, můžeš poslouchat, pokud ne, tak jedním uchem dovnitř, druhým ven a jednoduše si stát za svým… Co se týká kojení, nejsem zkušená, čekám taky první mimčo. Ale myslím, že není problém kojit a přikrmovat :palec: A že to dítě potřebuje, někde od půl roku. Ale samozřejmě s rozumem. Na to je spousta rad a knih, co je dobré. To jsem ještě nenačetla… Ale rozhodně to není jako podle tvé tchýně, že roční mimčo jí vše…
Pokud by tvůj postoj nepochopila, či nechtěla se tím řídit, tak bych tam dítě bez dozoru nenechala.. Stejně bych nejspíš měla strach někde třeba 6sti měsíční dítě nechat - i když záleží na prověřenosti, třeba sestrám bych ho svěřila, protože jim důvěřuju a vím, že by se postaraly… Tchýni určitě ne.
A co se týká tvé čivavy - tak je nenech!! Rezolutně podobné vykrmování zakaž nebo tam psa opět vůbec neber. Já teda mám taky čivavy a celé mé okolí respektuje, co se psům dát může a co ne, ať už jsme doma a přijedou na návštěvu, nebo my přijdem k nim… Za vykrmování řízkem a dokonce colou :zed: :zed: :zed: by dostaly tak vynadáno, že by si to zapamatovali :cert: a příště to opravdu nezkoušeli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
8.8.15 09:16

@misa.toki hele ja se setkala s podobnou reakci od me vlastni rodiny a to ohledne spani miminka. Ja mela naprosto jasno ze mala ma svuj pokojicek a ze s nama nebude ani v loznici. To co jsem si vyslechla od mamky, segry a babicky, tak to jsem teda cubrnela 8o jasne jsem jim ale rekla ze ony uz sve deti vychovaly a ze ted jsem se SVYM na rade ja. Ze jejich nazory respektuju ale se svym ditetem to udelam podle sebe. Od te doby ani jedna rada.

Příspěvek upraven 08.08.15 v 09:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama