Měkký čípek ve 26tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.4.22 11:13

Měkký čípek ve 26tt

Dobrý den maminky. Od 20tt mi hrozí předčasný porod. Zkrátil se mi čípek na 24mm. Byl mi nazasen Gynprodyl a magnesko. Ve 22tt byl čípek už 35mm. Dnes jsem 26tt, čípek stále 35mm, ale prý měkký. Ležím už od toho 20tt. A stále mám ležet. Nemá někdo stejnou, podobnou zkušenost? Myslela jsem, že vadí především zkracujici se čípek. Opravdu je vážné i to že měkne? V pondělí mám zase kontrolu, tak se úplně děsím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.4.22 11:30

Já mám měkký čípek též (24tt) a nikdo nic neřeší :nevim: žádný klidový režim nic. :nevim:
Navíc teď už pootevřený na 2cm :nevim: prý je to v normě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4331
20.4.22 11:35

Ja s tim lezela do 35+1. A nakonec jsem rodila 40+6. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.22 11:53

Já takhle měla všechny tei těhotenství.
První bylo nejhorší. Tam jsem neměla žádný čípek ve 31tt pak už jsem byla i otevřená. Rodila jsem 37+ :mrgreen:
Druhá od 24tt to same. A třetí trochu později ale stejný scénář. :)

• Citovat
  • Nahlásit
20.4.22 12:07

Já jsem čípek v 28. týdnu ani neměla. Neustále všichni hrozili předčasným porodem a jak si mám hned volat sanitku. Rodila jsem nakonec v 35. týdnu a příčina nebyla zjištěna.
Takže můžeš porodit v termínu, přenášet, ale taky dřív. Každé těhotenství a tělo je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.22 12:12

Tak to jsem z toho jelen. Mě od toho 20tt drží jen v posteli, max wc, sprcha. Hrozí předčasným porodem, nemocnicí… A u vás „neřeší nic“ :think:. Vůbec nevím co mám tedy dělat. Doma mám 3 leteho prcka a 8leteho školáka. poctivě jsem ležela těch 6tydnu. A už jsme s toho všichni vyčerpaní. Jak manžel, tak rodina. Někteří fungují normálně. Mám pocit, že co doktor, to jiný názor. A teď aby si člověk vybral. 🤦‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
492
20.4.22 12:35

Mně se nikdo na čípek za celé těhotenství ani nepodíval, jsem 30tt. V poradně doktor udělá jen ultrazvuk, tak asi u toho zkontroluje délku, jestli je to vidět, ale vnitřní vyšetření nedělá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.22 12:47
@karkuš píše:
Mně se nikdo na čípek za celé těhotenství ani nepodíval, jsem 30tt. V poradně doktor udělá jen ultrazvuk, tak asi u toho zkontroluje délku, jestli je to vidět, ale vnitřní vyšetření nedělá :nevim:

Ono je to zbytečné, když nejsou žádné potíže.. u prvního těhotenství mě vnitřně kontrolovala až 34./35.tt.. ono čím míň se do tebe sahá, tim líp. :mrgreen: v porodnici mi pak dávali na výběr, zda chci nebo nechci.. že je to stejně nic neříkající údaj.. a věřila bych tomu.. to tělo je schopné udělat změnu z minuty na minutu.. když se něco děje, tak k tomu máš ve většině případů vedlejší problémy..
Takže já naopak byla šťastná, že se do mě nikdo nehrabe :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
26653
20.4.22 18:16
@Anonymní píše:
Tak to jsem z toho jelen. Mě od toho 20tt drží jen v posteli, max wc, sprcha. Hrozí předčasným porodem, nemocnicí… A u vás „neřeší nic“ :think:. Vůbec nevím co mám tedy dělat. Doma mám 3 leteho prcka a 8leteho školáka. poctivě jsem ležela těch 6tydnu. A už jsme s toho všichni vyčerpaní. Jak manžel, tak rodina. Někteří fungují normálně. Mám pocit, že co doktor, to jiný názor. A teď aby si člověk vybral. 🤦‍♀️
Že u slunečnice nic neřeší, je špatně. Mě čípek začal měknout v 28tt a porodila jsem 33+4. Kdybych neležela, bylo by to horší. Někdo možná vydrží neporodit do 9.měsíce, ale ty nikdy nevíš, který jsi případ a normální udělat všechno proto, aby jsi vydržela co nejdýl.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
20.4.22 18:27

Hele a jak vam ty cipky meri? Ja porad ctu jaky je to zasah, jeste, ze do me nikdo nehrabe atd.. To vam to meri rucne, nebo jak? Mne ho mudr meri na kazde poradne snad od 24tt, ale pouziva k tomu ten vnitrni uz, kterym me vysetrovala na zacatku tehotenstvi, zadne ohmatavani ci nejake velke zsahy se nedeji :nevim: a ja jsem rada, ze mam aspon jistotu, na cem v tu chvili jsem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.22 18:45

@Janli nejsem prvorodička.. dle Dr je to u druhého těhotenství běžné, že je čípek měkký a neuzavřený.. :nevim: předpokládám, že kdyby bylo něco špatně, tak to Dr řeší.

• Citovat
  • Nahlásit
26653
20.4.22 19:12
@Anonymní píše:
@Janli nejsem prvorodička.. dle Dr je to u druhého těhotenství běžné, že je čípek měkký a neuzavřený.. :nevim: předpokládám, že kdyby bylo něco špatně, tak to Dr řeší.

No, já to měla u třetího těhotenství a byl to průšvih. Když jsem byla v porodnici, bylo nás tam 15, co jsme porodily předčasně a u všech to začalo měknoucím čípkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.22 19:18

@Janli aha.. na příští kontrole se dr schválně optam :think: pro klid duše..

Jestli mohu vyzvídat, nějaké další příznaky k tomu byly? Mě jen klasicky sem tam tvrdne břicho.. po nasazení magnézia je to mnohem lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 06:52

@Janli a mohu se zeptat v kolikátým týdnu jste porodila? Já se modlím za každý den… Myslela jsem, že vadí hlavně zkracující se čípek. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 06:55

@aannnnaa nejdříve mě měří ultrazvukem a potom ručně, pohmatem tam dole… Ale nepřijde mi to nějak bolestivé.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat