Mělo by dítě spát ve školce?

102
28.9.20 14:00

Mělo by dítě spát ve školce?

Ahoj, naše holčička nastoupila nově do školky, celkem to zvládáme, občas si trochu popláče, že jí je smutno, ale to je asi normální.
Všichni se mě ptají, zda už ve školce spí. A že prý si na sebe pletu bič a už mi tam spát nebude. Já jsem chtěla hlavně aby si ze začátku zvykla :roll: aspoň na to dopoledne a o spaní jsem přemýšlela až po půl roce nebo po roce. Chci hlavně aby byla spokojená. S manželem se střídáme s prací, takže není problém jí vyzvedávát.
Malá je hodně citlivá a hlavně od 2 let po obědě nespí.
Chci se zeptat zkušenějších, jestli opravdu dělám chybu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16956
28.9.20 14:03

Ne, neděláš. Pro dítě je už tak školka velká změna, tak proč mu to neulehčit. Nevidím důvod, aby tam dítě trávilo víc času než musí a chce. Moje dítě spalo ve školce až když samo vyjádřilo přání, mladší taky dáváme dost času na zvykání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2861
28.9.20 14:06

Nevim v čem bys delala chybu. Moje děti taky od dvou let nespi. Ve školce jen odpočívají a nikdo to neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4278
28.9.20 14:07

Dcera ve školce nespí, jen tam leží. Pokud bych mohla ji brát z práce bez spaní brala bych ji tak. Jak vám to práce umožní tak proč nee. Mi bohužel neumožňuje. Tak tam prostě leží a kouká do stropu. Nespí tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
28.9.20 14:07

Rok na zvykání? To mi přijde přehnané, to je cca třetina jejího dosavadního života. Děti jsou tvárnější. Pokud ale není zvyklá spát po o, neumožnila by školka bez spaní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6830
28.9.20 14:12

@Emmi02 ne, myslim, že ne. Hlavně proto, že děti, které tam spí, bývají častěji nemocné. V těch peřinách a matracích je spousra bacilů. Jestli můžeš, nechala bych spaní až na jaro. Bude tepleji, méně nemocí, děti budou odpoledne více venku, což je pro ně i větší sranda.

Příspěvek upraven 28.09.20 v 14:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2432

Jsem učitelka, 23 let jsem pracovala ve školce. Z mého pohledu děláš naopak dobře. Moje dcera celou školku chodila po obědě a určitě jsem neměla pocit, že by o něco přišla. Všechno důležitější se ve školce odehrává dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8882

Ve většině školek už děti spát nemusí, když to nepotřebují. :think:
Jinak je asi malá hodně citlivá po tobě. Jako klidně ji vyzvedávejte dřív, tím ničemu neuškodíte, ale dávat na zvykání toho, že tam bude dítě o trošku déle půl roku až rok, je takové úsměvné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
28.9.20 14:14

Je to v pořádku. V naši školce probíhá adaptacni program tak, že minimálně 2 týdny chodi všechny děti nejpozději po obědě domu. Třetí týden se začíná se spinkanim a je to velmi individuální, podle dětí. Některé maminky jsou ještě nějaký čas na RD, takže děti začínají spát až mnohem později a nikdy nebyl problém :). Pokud to vaše situace dovolí, tak bych to vůbec neřešila. Dělejte, jak to vyhovuje vám a dceři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
28.9.20 14:17

Rozhodně to podle mě neva. Školka má být o tom, že se dítě socializuje s výce vrstevníky, což stačí i to dopoledne bez spaní a aby rozvázalo rodičům ruce s prací. Pokud vám to „nepřekáží“ tak si ji vyzvedávejte po O. Ale třeba tam sama bude chtít zůstávat s kamarády. U nás to tak třeba je, že své nejlepší kamarády má ve školce a ti chodí až těsně před koncem školky, tak mu vůbec neva, že tak pro něj chodím taky a ještě tak jdou spolu kousek cestou domů, než se cesty rozdělují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4306
28.9.20 14:18

Chybu určitě neděláš, není jedinej duvod k tomu, aby dítě travilo ve školce víc času, než musí, případně chce. Vsechny vychovne veci se stejne dějí dopoledne, odpoledne se už jen spí a hraje. Tedy aspoň u nás. První rok syn nespal ani jendou, druhý rok chodili oba synove, spali v druhém pololetí jednou týdně, ale ne vždy, letos budou spavat dvakrát týdně, ale ne úplně pravidelně, prostě jak se domluvíme, jak ja budu potřebovat a jak oni budou chtít. Nikdy jsme nepochopila matky, co se válí doma s mladšími dětmi a ty starší si vyzvedávaji ve 4 odpoledne. A pokud máte práci takovou, že vyzvedávaji po obědě není problém a dcera po spaní ve školce neprahne, tak proč ne. Třeba někdy chtít bude, vy někdy budete potřebovat,.. Ale máte dokonalou výchozí pozici, tak si ji užívejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2274
28.9.20 14:20

Dcera doma taky nespala, ale ve školce celkem často ano, protože tam byla víc unavená. Ale i když děti nespaly, tak jen ležely a odpočívaly, mohly si i potichu hrát. Rok na adaptaci mi přijde přehnaný, ale pokud nemáte problém jí dlouhodobě vyzvedávat po obědě a pak s ní být doma, tak je to asi v pohodě. Třeba dcera začne sama chít být tam i odpo. Oni se občas odpo dějí i zajímavé věci, třeba kroužky, v zimě sáňkování, na jaře hra na zahradě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31635
28.9.20 14:22

Moje děti chodily/chodí po obědě kdykoliv to jde a chtějí. U nás se ale ve školce spát nemusí a moje děti nespí od 2 let. Dodržuje se jen hygienické minimum 20 minut a potom klidná hra u stolečku, pracovní listy. Děti tam ale většinou chtěly zůstávat déle od jara do podzimu, protože se vždy chodí ven i odpoledne. A chtěli jít ven se svými kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
28.9.20 14:27

@Emmi02 chybu budeš dělat, jestli budeš poslouchat druhé. Je to vaše dcerka a tvůj přístup - hlavně aby byla spokojená, je nejlepší.
Takže si to udělejte podle sebe a vaše dcerky a neposlouchej druhé :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22479
28.9.20 14:31

Kecy at si znamy nechaji od cesty. Az tam dite bude chtit zustavat odpoledne nebo uz ho nebudes moct brat po O, tak tam proste bude do tri, do ctyr, vcetne poobedoveho odpocinku (at ma ve vasi skolce jakoukoliv podobu).
Me doma deti prestaly spat ve dvou a ctvrt, ale ve skolce si chruply kolikrat i v predskolacich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama