Přehnané reakce tříleťáka

Anonymní
27.9.20 08:28

Přehnané reakce trikeťáka

Ahoj dámy, zajímal by mě váš názor. Dcera 3-4 roky má už nějakou dobu na můj vkus přehnané reakce na cokoli, co jí s manželem řekněme a jí se nelíbí… Dneska to bylo jenom to, že si pšikla a tatínek jí poslal si utřít nos, jenže ona zrovna chtěla jít něco udělat, takže ve vteřině jen co to dořekl, začala nekontrolovatelně brečet… Prostě bez důvodu. Nekřičel na ní, nepřikázal ostře, jen jí řekl, zajdi si utřít nos do kapesníku jo? A tím to celé spustil… :roll: A to je jenom jeden příklad, dělá tohle i když jí řekněme, že by si měla jít uklidit večer hračky, i přes to, že dopředu naslibovala, jak si je uklidí, tak vždycky ztropí takovou scénu… Do toho mladšímu synovi rostou zuby, takže je nevrlý a má vzteka někdy, jen se na něho někdo podíval a hezky promluví a já si říkám kolikrát, kdo tu je v té domácnosti vlastně normální… Podotýkám, že jsme normální rodiče, sprostě nemluvíme, nejsme agresivní, vychovávané bych řekla že takovou normální zlatou střední cestou s porozuměním a láskou, ale přiznám se, že někdy už fakt nerozumím 8o Mají vaše děti taky takové neopodstatněné reakce a vyrostou toho, nebo bych to měla začít nějak řešit a mohlo by jít o něco hlubšího? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22509
27.9.20 08:31

Jo, starsi je kolikrat na presdrzku i v sedmi letech. :mrgreen: A znam sestilete, co breci, kdyz jde z navstevy nebo ma ukoncit aktivitu, co ho bavi (protoze je cas jit spat, maminka vyzvedne ze druziny apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5082
27.9.20 08:43

Myslím, že tohle ještě normální je a bude se to ještě objevovat, méně často do dalších let. Můj 6 letý se taky třeba někdy rozpláče, že jsem např. nandala prádlo do pračky bez něj :mrgreen: Tohle je fakt pro děti normální, neumí si poradit s emocemi, je jim to líto. Občas sem píšou jiné maminky, jak děcka s nimi cvičí. Tohle není cvičení, to je zrání CNS :mrgreen: vydrž :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 08:49

@Svistice @mau-mau Díky holky, uf do šesti let? No… :D A já se už radovala, že v tuhle dobu už jsou normální :lol: :lol: Dobrý, já to tak nějak vnitřně asi tušila, že to je jenom nedozrálost a neschopnost si poradit s emocemi, ale člověk stejně vždycky asi trochu zapochybuje, zda je to ještě v mezích, někdy to tu totiž vážně vypadá jako v blázinci :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2942
27.9.20 09:19
@Anonymní píše:
@Svistice @mau-mau Díky holky, uf do šesti let? No… :D A já se už radovala, že v tuhle dobu už jsou normální :lol: :lol: Dobrý, já to tak nějak vnitřně asi tušila, že to je jenom nedozrálost a neschopnost si poradit s emocemi, ale člověk stejně vždycky asi trochu zapochybuje, zda je to ještě v mezích, někdy to tu totiž vážně vypadá jako v blázinci :lol:

myslím, že je to individuální, dcera to v 5 dělala už jen velmi vyjímečně, v 6 už vůbec, syn má teď 5 a myslím, že je to pořád stejně hrozný, největší scény jsou kvůli jídlu, někdo dojedl poslední kousek čokolády, co on chtěl, spaní ve školce, tomu, že někdo zavřel dveře, když to chtěl udělat on, někdo do něj strčil a on tím prohrál závod, sestra mu sebrala telefon atp… a to fakt není brek, ale řev… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
27.9.20 10:09

Jako kdyby jsi psala o situaci u nás doma. :roll: Scéna jak hrom jen kvůli uklízení, mě to nebude bavit, ja to nechci dělat. Mladšímu rostou stoličky a já jsem chvilku před tím, jít se někam zavřít. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19836
27.9.20 11:10

@welovefashion přesně u nás čerstvě sedmiletý a do toho urpuný tříletý tomu říkám peklo na zemi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14398
27.9.20 12:03

No potřebujete to přežít a nechytit se v jejích emocích a v okamžiku kdy si emocemi začne něco vynucovat, tak ji to nedat.

Co nejčastěji děti vylifruj k babičkám a odpočiňte si - jinak vám hrábne. Neděláte nic špatně, není nic porouchaného, prostě se to všechno sešlo a děti holt napětí z únavy rodičů holt chytají a ještě víc zesilují. Proto je fakt nejlepší strategie snažit se mít cesty, jak si odpočinout a dobít baterky, ne se jen obětovat pro děti.

Jinak doporučuju investovat do emušáků a trošku pomoci dceři se začít orientovat v tom, co se v ní děje a jak to říct tak, aby to bylo pochopeno.

https://www.scio.cz/…aci/emusaci/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15607
27.9.20 12:59

Ta nase tohle obcas dela taky, zacala s tim nedavno. Nejdriv jsem si myslela, ze to pochytla ve skolce. Ale on je to takovy ten brekot, ze to hraje. Uz jsem ji i videla, jak takhle usedave place, neco ji zaujalo, ve vterine spokojeny vyraz, pak si zase vzpomnela, ze brecela, tak zase ve vterine zpatky usedavy plac.
Ja to proste ignoruju. Reknu, vis, ze nemam rada tenhle rev. Kdyz je to zly, tak ji odvedu do pokoje. Za chvili prijde a je uplne ok, vubec o tom nemluvi. No proste to zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18472
27.9.20 13:25
@mau-mau píše:
Myslím, že tohle ještě normální je a bude se to ještě objevovat, méně často do dalších let. Můj 6 letý se taky třeba někdy rozpláče, že jsem např. nandala prádlo do pračky bez něj :mrgreen: Tohle je fakt pro děti normální, neumí si poradit s emocemi, je jim to líto. Občas sem píšou jiné maminky, jak děcka s nimi cvičí. Tohle není cvičení, to je zrání CNS :mrgreen: vydrž :palec:

jj mohu potvrdit, čerstvě 6-letej, on je citlivej od malička, dává nám stále někdy zabrat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama