Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Taky jsem měla o týden mladší, taky léky na tlak. Všude chtějí vědět datum ze screeningu. Pokud budou komplikace nebo se tlak neustáli nechávají v den termínu vyvolávat. Aspoň. Tak jsem to měla já.
@Anonymní píše:
Taky jsem měla o týden mladší, taky léky na tlak. Všude chtějí vědět datum ze screeningu. Pokud budou komplikace nebo se tlak neustáli nechávají v den termínu vyvolávat. Aspoň. Tak jsem to měla já.
Takže pokud bych si chtěla objednat 3D ultrazvuk ve 25tt tak mám tedy brát datum ze screeningu?
Jestli je o týden mensi, ale sedělo by to s tím UZ ze screeningu, tak bych byla klidná, ale právě nevím, jak to bylo myšleno ![]()
Tejden sem nebo tam nikoho nezajímalo. Hlavně průtoky, tlak, termín porodu v poradně potom váha mimca. Klid, nikdo se netrefil do toho kolik vážila po narození.
Ne že se v tom všem budeš moc hrabat! Jednou jsem si já koza prelouskala co bylo v průkazu a tři dny jsem nespala. Už bych nehledala nic.! Nestresovat se! Užívat si!
@Anonymní píše:
Ne že se v tom všem budeš moc hrabat! Jednou jsem si já koza prelouskala co bylo v průkazu a tři dny jsem nespala. Už bych nehledala nic.! Nestresovat se! Užívat si!
Já jsem v tomto strašná.. někdy mám den, že nad ničím nepremyslim a jen si to užívám a druhý den mi to jen jede v hlavě.. ![]()
@Anonymní píše:
Já jsem v tomto strašná.. někdy mám den, že nad ničím nepremyslim a jen si to užívám a druhý den mi to jen jede v hlavě..
Hned si to zakaž! Každá se boji. Všechno, úplně všechno ovlivní těhotenství i porod a následně novorozence. Pak ti z toho cvakne. Všechno je jenom tvoje. Nikdo jinej než ty není dulezitej. Ty seš ta, co musí všechno zvládnout. Ne chlap
,sousedi, TY! Oni si tě ohlidaji.
@Anonymní píše:
Hned si to zakaž! Každá se boji. Všechno, úplně všechno ovlivní těhotenství i porod a následně novorozence. Pak ti z toho cvakne. Všechno je jenom tvoje. Nikdo jinej než ty není dulezitej. Ty seš ta, co musí všechno zvládnout. Ne chlap,sousedi, TY! Oni si tě ohlidaji.
Moc děkuji za uklidnění a hezká slova, asi jsem tohle potřebovala slyšet. Doma to moc neříkám, ale dává mi to docela psychicky zabrat a někdy je právě den jako tento a přemýšlím nad vším možným a jak chci aby všechno dobře dopadlo atd.
Takže moc děkuji ![]()
V tomhle týdnu už se s datem porodu nehýbe, vypovídající je termín odhadnutý kolem 12.tt, to ještě rostou plus minus podobně, ale pak už se to hodně rozchází. Vždyť se rodí děti 2,7 stejně jako 4,7 kila, nemůžou mít všechna ve stejném týdnu stejný váhový odpad. A lišit se to ve 20.tt o týden je celkem běžné - důležité je, aby se to dlouhodobě nepropadalo nebo nestagnovalo. S cukrovkou na inzulínu budou ten růst pečlivě sledovat a kontrolovat průtoky, neboj se toho ![]()
Prostě si užij všechno co budeš moct! Nikdy nevíš kdy je to naposledy. U porodu stejně. Žádná jiná na světě takovej mít nebude a neměla. Ta chvíle bude jenom tvoje. Je úplně jedno jakým porodem se narodí. Prostě to tak bude a má.
![]()
Byla jsem minulý týden na podrobném (placeném) ultrazvuku a ty jednotlivé míry se mnou tedy nikdo nerozebíral… dle tabulek je většina parametrů vyšších, ale zároveň opakovaně „nepřehledný terén“, takže kdo ví, jaká je přesnost měření…
21+1 (dle 1. trim. screeningu)
váha 432 gramů (odhad dle BDP, HC, AC, FL)
délka levého femuru 37,7 mm
Já tě asi nepotěším, na 2. screeningu byl můj plod o týden menší, než měl být, a o 2 týdny později se mu zastavilo srdce. Ovšem doktor mi neřekl předem, že velikost není v pořádku, dítě může být menší a nic to neznamená. U mě byla spíš podezřelá smolka v plodové vodě. Pokud by se lékařům něco nezdálo, řekli by ti to. Takže se tím nezabývej, za růstovou retardaci se považuje až zaostávání o 3 týdny - a i tak to neznamená, že musí být dítě podvyživené ani že nepřežije.
Váha je stejně jen orientační.
Ahoj, potřebovala bych radu. Nevím, který datum porodu mám brát v potaz se srovnáním odhadované váhy.
II screening 11.7.2022
(Datum porodu 25.11. podle UZ z
1 screeningu)
Gestační stáří 20+3
Odhad dle UZ 302g
Kontrola u dr. 14.7
(Datum porodu 20.11 podle data ms)
Gestační stáří 21+5
Odhad dle UZ 325g
Na screeningu se mě jen ptali, kolik měřím. Jsem menší postavy 150cm a nikdo nic neříkal. Gyndarka říkala, že miminko je o týden mensi. Mám to brát, že to sedí s UZ ze screeningu, nebo je menší o týden i podle screeningu? Jsem z toho nějaká zmatená. Další kontrolu mám 29.7. Jde mi o to, jestli miminko není málo vyzivovane. Mám leky na vysoký tlak a picham si inzulin kvůli cukrovce. Tohle všechno prý může vývoj ovlivnit. Také mám hodnoty PI (prutok krve placentou?) spíše nízké, to taky nevím co znamená