Menstruace, zpožděná po zánětu?

Anonymní
15.5.18 16:56

Menstruace, zánět, prevence

Dobrý den, je to asi týden, co mám zánět močového měchýře, předešlá antibiotika nezabrala, takže teď mi byla předepsána silnější. U prvních antibiotik mi doktor předepsal navíc i vaginální tablety, abych nedostala mykozu. Prý se to často stává právě po užívání ATB. Dnes mi ale žádné tablety nenapsal, takže jsem si vaginální tablety koupila sama. Nebyly to ty samé, ale lékárnice řekla, že ty vaginální tablety předtím byly také ATB. KOupila jsem si jiné, volně prodejné. Jmenují se Vagisan, v balení je 7 tablet. V lékárně jsem řekla, že chci něco pouze jako prevenci. V příbalovém letáku píší, že se má používat každá den po dobu 5-7 dní nebo 2×-3× do týdne k dlouhodobějšímu používání. Teď si nějak nejsem jistá, co by bylo nejvhodnější, lékárnice nic neříkala. Poradíte mi prosím? Měli jste podobný problém? A ještě jeden dotaz - tři dny zpět měla přijít MS. Nepřišla. Jsem nervozní, protože HA jsem před měsícem vysadila (během ní jsem měla mykozu hned 4× po sobě, od vysazení nic). Myslíte, že to může být způsobeno zánětem močáku a nachlazením, který jsem si prošla? Nikdy se mi MS neopozdila. Dále mám problém s opravdu neskutečnou bolestí klitorisu při chůzi a téměř jakékoliv poloze ať už sedím, ležím nebo cokoliv. Cítím tlak a píchání, nikoliv zvenku, ale zevnitř. Je možné, že je to od močáku? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
760
15.5.18 17:30

K antibiotikům jsem brala vždy probiotika, vaginální tablety nikdy. Doktor by ti měl udělat vyšetření z moči, podle kterých zjistí, která antibiotika jsou rezistentní a ne střílet jen tak od oka. A s tím dalším problémem navštiv gynekologa, takový problém jsem u zánětu močového měchýře nikdy neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.18 17:36

@Martina1991 já právě byla jen u gynekologa. Jednou tam našel krev v moči, to mi dal ATB ale ty to jen zmírnila, nevyléčila. Takže jsem dnes znova naběhla na gyndu a dal mi stejné, jako mi zabraly asi před třemi měsíci při silném zánětu. Dnes ale v moči nic nenašel. Já se ho ptala na probiotika, odpověděl, že nejsou potřeba a stačí poslední tři dny při užívání antibiotik zavádět vaginální tablety. Dnes jsem si vaginální tablety koupila sama s tím, že to udělám stejně, ale je to větší balení s více kusy, tak jsem trošku v pasti.

• Citovat
  • Nahlásit
24488
15.5.18 21:07

Močák - zajdi k obvoďákovi nebo na urologii, nechej udělat kultivaci, ať se zjistí, co tam teda doopravdy máš za breberky a nasadí se správná ATB.

Mykoza po ATB - někdy se dostaví, někdy ne. Když tak přeléčím Clotrimazolem a je to, prevenci jsem nikdy nebrala. Ve tvém případě bych asi brala ty tablety za sebou v kuse, první bych vzala třeba předposlední den léčby ATB.

Bolest - v létě jsem řešila neustálé záněty močáku a po všech těch ATB a občas teda mykoze mě kolikrát bolelo i sprchování. Těžko říct :nevim:
Asi bych počkala, jestli se to nespraví po vyléčení :nevim:

Menstruace může být opožděná kvůli tomu všemu plus po vysazení antikoncepce, vůbec bych se zpoždění nedivila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama