Měsíční spotřeba vody a elektřiny v RD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Brooucinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.12 11:30
Měsíční spotřeba vody a eletkřiny v RD??

Ahoj maminky. S manželem řešíme aktuální spotřebu vody a elektřiny prozatím ve dvou lidech(od listopadu ve třech) v menším rodinném domku…
Elektrika nám vychází na cca 350 KW a voda na 5 kubíků… Co myslíte? Jo a máme bojler, který nahřívá elektrikou…
Moc vám děkuji za názory…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jindřiš
Extra třída :D 10562 příspěvků 27.08.12 11:32

Elektriku nevim jakou máme spotřebu, ale vodu ve 3 lidech zatím 5 kubiků na měsíc, ale nemáme zatím vanu, dole v koupelně je sprcháč a koupelnu v patře s vanou zatím nemáme dodělanou, takže pak nám to určitě půjde nahoru.

Brooucinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.12 11:34

@Jindřiš tak to jsem ráda, že jste na tom tak nějak stejně. My teda máme taky dvě koupelny, ale v tý dolní jsou obvykle rodiče manželovo když přijedou na víkend a pochopitelně se taky myjí :D takže voda by byla přibližně stejná… A elektriku nevíš třeba cca?

amazonka001
Kecalka 209 příspěvků 27.08.12 11:36

Manžel si udělal na elektřinu tabulku je v tom započítaná cena za jističe my na RD máme 420,– plus za levný proud je to něco málo přes 2,– a drahý je 3,–. Máme zálohu 1500,– za měsíc a projedeme těch 1200,– když jede bojler na elektriku a v zimě 900,– když je napojený na kotel. Zálohu vodu máme 600,–. Těch 5 kubiků je něco přes 500,–. Jinak my jsme tři mám 30m syna.Snad jsem trochu pomohla.

Jindřiš
Extra třída :D 10562 příspěvků 27.08.12 11:39

To nevím, ale co se týká peněz za elektřinu, tak nám to vyšlo na necelou tisícovku za měsíc na zálohách a máme taky bojler, ale nemáme noční proud nemělo to smysl vyřizovat na tu chvíli, bojler ten přijde zrušit, měli by nám každou chvílí dodělat plyn, dá se říct, ře už čekáme až přijedou a udělají revizi a tlak zkoušky a pak budeme ohřívat přes plyn. kotel a pak máme starou lednici, tam musím být šílená spotřeba

Brooucinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.12 11:42

@amazonka001 A kolik tak vytočíte kilowat za měsíc? Protože ty tarify jsou koukám každý jinde.. Aneb každý kraj jiný mrav :)

Jindřiš
Extra třída :D 10562 příspěvků 27.08.12 11:43

My jsme dávali zálohu na vodu na 200, platíme 26 a nějaký drobný za kubík, stočný máme platit jednou za rok obci a to máme kolem 7 stovek na osobu, ale ještě jsme se nebyli přihlásit, minulý týden jsme dostali kolaudační rozhodnutí, takže to úplně přesně nevím, jen cenu vody za kubík, tam jsme byli je to tak 2-3týdny zpět

Brooucinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.12 11:45

@Jindřiš Tak ohledně spotřebičů my máme právě nejstarší spotřebič ten blbej bojler!!! Ten je snad z roku krále klacka, ohřívá sice dobře, ale máme obavu(jelikož tady nebyl napojený na elektriku, ale na ohřev kotlem na tuhá paliva) že neskutečně papá energii. Tak právě mě hodně zajímá ty měsíční odečty…
Jinak jsem ráda, že to můžu porávnávat s vámi jelikož máte taky bojlery…

Brooucinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.12 11:47

@Jindřiš Tak my jsme ve městě. Dřív jsem bydlela na vesnici a tam jako obec jsme měli vrt do země, takže jsme měli vodu neskutečně levnou a stejně jak řikáš ty, platili jsme stočné jednou ročně. Bohužel ted jsme ve městě a tady je to úplně jiný…

Jindřiš
Extra třída :D 10562 příspěvků 27.08.12 11:50

Tady ten bojler taky nebude nejnovější, kupovali jsme novostavbu před dokončením, takže tam bylo kupu věcí takových provizorních a i včetně toho bojleru, na elektřinu bych musela mrknout doma do vyúčtovní, to nám dělali po 2 měsících co jsme to tam přehlásili

Brooucinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.12 11:52

@Jindřiš já tě nechci do ničeho nutit prosím Tě :lol: je to jedno jen pro orientaci… No tak novostavba před dokončením je poněkud něco jinýho než 70 letý domek! :zed: :zed: :zed:

Jindřiš
Extra třída :D 10562 příspěvků 27.08.12 11:52

Já vím, že to je ve městě jiné, já nechtěla bydlet na vesnici, protože jsem tam prožila dětství a teď jsem ráda, že jsme do toho domečku šli
Vím, že tady ve městě kdy pracuju se platí vodný + stočný 70Kč za kubík, nedávno jsem se o tom bavila a kolegyní.

Jindřiš
Extra třída :D 10562 příspěvků 27.08.12 11:56
@Brooucinda píše:
@Jindřiš já tě nechci do ničeho nutit prosím Tě :lol: je to jedno jen pro orientaci… No tak novostavba před dokončením je poněkud něco jinýho než 70 letý domek! :zed: :zed: :zed:

to vím, ale tady nikdo neřešil typ bydlení, ale spotřebu vody a elektřiny a na vodu snad nemá vliv stáří baráku a na elektřinu pakliže se s ní nevytápí snad taky ne, protože kdyby se s ní vytápělo, tak se nedoplatíme, protože barák jsme měli vymrzlý, že krom pár dní topíme celé léto

Brooucinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.12 11:58

@Jindřiš Vím, že tohle jsme neřešili…Ale jen podotýkám, že v novostavbě jistě nebude tak starý bojler aby natolik žral energii…

amazonka001
Kecalka 209 příspěvků 27.08.12 12:10

My projíždíme asi tak kolem 150kw, ale když jsme topili elektrikou tak jsme měli zálohy 2500,– a ještě 40000,– dopláceli, tak jsme dali kotel na tuhá paliva, jinak bysme se nedoplatili. Bojler máme vloni nový kombinovaný, ten elektrický byl 5 let starý, ale dali jsme ho pryč kvůly kotli, abychom něco ušetřili. Jinak máme baráček na vesnici po babičce v rekonstrukci nezateplený. A voda na severu čech je něco kolem 50,– za vodný a70,– za stočný. Teď nám za rok odečítali 71 kubíků platíme 610,– a manžel si spočítal, že nám mají vracet 1400,–

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama