Městský byt, co vše uvést do žádosti

Anonymní
7.5.20 17:42

Městský byt

Dobrý den, žádáme o městský byt, který je momentálně v nabídce. Jelikož nám nájemce dal výpověď z bytu, kvůli tomu, že ho chce prodat, využijeme této nabídky. Co všechno se může uvést do žádosti, co by mohlo mít vliv na vyhodnocení?
Poradíte mi prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3756
7.5.20 17:55

To je těžké, každá obec má jiná kritéria. Nejlepší bude podívat se na web své obce.
U nás se třeba nájem některých bytů získává stylem „kdo dá víc“, jiné jsou pro seniory nebo jako startovací pro mladé rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
7.5.20 17:57

U nás se nájemník losoval, takže se stačilo jen přihlásit, čekat a buď si měla štěstí nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15255
7.5.20 17:57

Chtěla jsem odpovědět stejně jako @renduli .
primárně se podívej na parametry pro přidělení bytu a podle toho vyzdvihni ty aspekty Vaší rodiny, které Vám pomohou při hodnocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2061
7.5.20 18:25

Ahoj, u nás jsou přímo formuláře k žádosti o městský byt. Klasicky bezdluznost, potvrzení o zaměstnání atd. Tak spíše mrkni. Jinak u nás má vliv kdo dá větší nabídku - obálková metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
7.5.20 18:29
@Anonymní píše:
Dobrý den, žádáme o městský byt, který je momentálně v nabídce. Jelikož nám nájemce dal výpověď z bytu, kvůli tomu, že ho chce prodat, využijeme této nabídky. Co všechno se může uvést do žádosti, co by mohlo mít vliv na vyhodnocení?
Poradíte mi prosím?

No v Brně třeba můžete čekat několik let na městský byt. A nebo se jej ani nemusíte nikdy dočkat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32493
8.5.20 17:18

U nás je prostě formulář a nezdůvodňuje se..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
8.8.21 16:48

Chtěla bych se zeptat, jestli znáte někoho, kdo si podával žádost o byt kvůli zdravotním důvodům. Bydlím s mámou, mám plný invalidní důchod, pracuji v chráněné dílně a chtěla bych se osamostatnit, ale klasické nájemné u soukromníka je pro mě moc drahé. Máma by po mém přestěhování bydlela v původním bytě dál, takže by se nevracel. Co myslíte, jakou mám šanci? A znáte někoho, kdo žádal z podobných důvodů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32493
8.8.21 17:42
@Létavice1992 píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli znáte někoho, kdo si podával žádost o byt kvůli zdravotním důvodům. Bydlím s mámou, mám plný invalidní důchod, pracuji v chráněné dílně a chtěla bych se osamostatnit, ale klasické nájemné u soukromníka je pro mě moc drahé. Máma by po mém přestěhování bydlela v původním bytě dál, takže by se nevracel. Co myslíte, jakou mám šanci? A znáte někoho, kdo žádal z podobných důvodů?

to přece záleží na konkrétním městě, jestli má byty a jak je přiděluje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat