Metastáze z nádoru ledviny na plíci

Anonymní
21.9.20 21:11

Metastáze na plicí

Dobrý večer, máte někdo zkušenost s chirurgickym odstraněním vzdálené metastázy z nádoru ledviny, nádor je cca rok pryč povedlo se ho vyoperovat i nadledvina zůstala Metastáze by měla být jedna cca 8mm
Jaká je prognóza? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5239
21.9.20 21:26

Si delate prdel, ze toto chcete vedet po anonymnich lidech na netu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 21:33

@Cenarius a co je na tom špatného že mě zajímá jestli má někdo podobnou zkušenost? :)

• Citovat
  • Nahlásit
16234
21.9.20 21:45
@Anonymní píše:
@Cenarius a co je na tom špatného že mě zajímá jestli má někdo podobnou zkušenost? :)

je to celé špatně, ptejte se lékařů, v dnešní době už informují na rovinu i o nepřiznivém vývoji - jakákoli zkušenost někoho jiného je k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14392
21.9.20 21:48

Z těch informací co si postnula nejde ani nic vygooglit, k tomu aby ses dozvěděla statistiky, potřebuješ vědět který konkrétní karcinom.

Moc mě mrzí, že se ti nemoc vrátila a je pochopitelné, že chceš mít něakou jistotu - ta bohužel není na skladě, je potřeba se s tím něak srovnat a soustředit se na léčbu a její zvládnutí.
Protože i kdyby ses dozvěděla nějaké náhodné číslo pravděpodobnosnti dožití, tak to je statistka, platí ve velkých číslech, nedá se aplikovat na konkrétního člověka.

Stejně tak je ti bohužel k ničemu cizí zkušenost, protože zrovna tahle nemoc je hodně rozmanitá a individuální.

Některé adenokarcinomy i jejich metastázy někdy dobře reagují na moderněší léčby jako je imunoterapie a nebo biologická léčba, tak se na to případně poptej.

Plus se svého onkologa zeptej, jestli spolupracují na oddělení s někým, kdo by si na tebe udělal víc času a prošel s tebou tvoje obavy a možnosti.

Případně napiš sem do poradny

http://www.ciop.cz/poradna/

a nebo jestli máš někde poblíž nějaké centrum Amelie, tak si domluv konzultaci na živo.

Internet tě v tomhle případě fakt jen vystraší a zmate.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 21:54

Vůbec se nejedná o mě ale o táty poptat jsem se lékaře jít nemohla jelikož kvůli situaci co teď je nechtěly další lidi moc pouštět jediný co jsem se dozvěděla bylo to že by meta měla jít odstranit chirurgicky vím že u každého je to jiné procetla jsem spoustu článků ale doufala jsem v nějakou pozitivnější zkušenost :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 21:56

@Ou děkuji za odpověď :srdce: na ledvině byl světlobuněčný renální karcinom

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 21:57
@Anonymní píše:
Dobrý večer, máte někdo zkušenost s chirurgickym odstraněním vzdálené metastázy z nádoru ledviny, nádor je cca rok pryč povedlo se ho vyoperovat i nadledvina zůstala Metastáze by měla být jedna cca 8mm
Jaká je prognóza? děkuji

Pokud je v těle pouze tato metastáza na plicích, je indikována operace. Odstranění metastázy jednoznačně prodlužuje přežití a dává šanci na lepší prognozu. Jinak 8mm je velikost, kterou je chirurg schopen najít. Doporučuji výkon hrudním chirurgem. Dost záleží, aby byla operace provedena podle pravidel onkologické chirurgie. Před operací by mělo být PET/CT vyšetření. Pokud by bylo metastáz více či ještě jinde, podává se jiná léčba, ale to už je dost specifický problém. Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 22:01
@Cenarius píše:
Si delate prdel, ze toto chcete vedet po anonymnich lidech na netu ne?

Trochu přehnaná reakce, ne? Slušnost by nebyla…

Zakladatelko, máš odpověď níže. Hodně štěstí…
Prosím anonymně, protože nechci být spojována s povoláním…

• Citovat
  • Nahlásit
137
21.9.20 22:04

Moc děkuji :srdce: táta byl na CT atd údajně nikde nic není druhá ledvina, játra atd jsou v pořádku, tekutina také nikde žádná není jediné co tak je nález v plicním laloku drobný cca 8mm drobný nodulus byl vidět už na kontrole v březnu teď po kontrole už lékař uvedl že je podezření na meta a poslal táty do Brna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14392
21.9.20 22:07

@Lili2323 no jeslti ho budou léčit na Žlutém kopci, tak to patří k nejlepším centrům vůbec - plus tam určitě bude někdo, kdo si i na tebe udělá čas, aby to s tebou probral a to včetně reálných možných variant - fakt onklogové nelžou a situaci nezlehčují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 22:20

@Ou byli jsme právě na tom žlutém kopci ale víc jsme se nedozvěděli i kvůli tomu že snímky tátův doktor poslal ke svaté Anně a táty na žlutéj kopec :roll: ale podle zprávy atd navrhl že by nejspíš následovala operace aby se meta odebrala ale to prý dělají právě u té svaté Anny

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14392
21.9.20 22:23
@Anonymní píše:
@Ou byli jsme právě na tom žlutém kopci ale víc jsme se nedozvěděli i kvůli tomu že snímky tátův doktor poslal ke svaté Anně a táty na žlutéj kopec :roll: ale podle zprávy atd navrhl že by nejspíš následovala operace aby se meta odebrala ale to prý dělají právě u té svaté Anny

no anna má chirurgii a kopec je onko…

Takže se to vyřízne, otec se zotaví a pak ho budou hlídat na Žlutáku a případně navrhnou další léčbu. Případně jim zavolej na tu jejich bezplatnou linku 800 222 322. Pracovní doba: PO - PÁ od 8:00 do 15:00 hodin.

S tím že ten, kdo tam sedí nebude mít přístup k datům tvého otce, ale rozebere s tebou, co bude potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 23:00

@Ou moc děkuji :oops:
Kéž by v pořádku byl ty vzdálené meta jsou zlo co jsem tak četla :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu