Reklama

Migréna v prvním trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 16.05.15 08:53
migréna v prvním trimestru

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s migrénami v prvním trimestru?

Já jsem teprve v 6 týdnu, nemám zatím žádné ranní nevolnosti, jen jsem strašně pořád unavená, ale co je horší, skoro co den mám migrény, že mě uplně vyřadí a absolutně nefunguji..k dok­torce jdu až příští týden a raději na ně nic neberu (jinak beru na migrény triptany), ale těch se bojím, pre mám po nich vždy mravenčení po celém těle a ztuhlost, tak aby to neublížilo těhotenství..

V po jdu do práce, kde jsme skoro 13 hodin v dost dusném prostředí, je tam strašné vedro, to mi vyvolávalo migrény normálně, ale to jsme si mohla vzít prášek a nějak to tam přežít do konce směny, ale to ted nemůžu, tak zda nemáte nějakou radu..

Mně to vždy začne odpoledně, začne mi hučet v uších, takový tlak, padne na mě unava a pak se rozjede bolest hlavy, doted jsem je měla párkrát do měsíce, převážně jen v práci, když tam bylo fakt vedro, jinak ok, ale ted co den, tak si myslím, že to bude tím těhu..

Reklama

Reakce:

LadyTommy
Extra třída :D 14876 příspěvků 16.05.15 08:59

Taky jsem migrenička, migrénu jsem měla na konci prvního trimestru šílenou, pak celé těhotenství klid. Ale i tak jsem kvůli toho přestala pracovat.

Teď chodím k neuroložce, chtěli bychom třetí dítě, ale mám teď šílené stavy migrén. Nasadila mi léky Relpax, které se prý můžou i v těhotenství (ale 2 tablety stojí 380kč doplatek).

mojmira
Hvězda diskuse 71970 příspěvků 16.05.15 09:54

Měla jsem migrény celé těhotenství, lékař mě napsal neschopenku a řekl, že to musím vydržet.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.15 11:10

Ahoj, cely prvni trimestr jsem mela migreny. Hodne pij, extremne. A kup si levandulovy olej a az te zacne bolet hlava, masiruj tim spanky a celo. To mi trochu ulevuje. Nevim zda tim, jak to je aromaticky, ze to oblbne nejake receptory, ci zda je to necim jinym, ale ulevuje mi to hodne.

karlle
Kelišová 6220 příspěvků 16.05.15 11:24

@PAN66 prožila jsem si tak obě těhotenství, zmírnilo to až Magnesium nejhorší byli první tři a poslední tři měšíce :zed:
Samozřejmě jsem 2× skončila po 3dnech :poblion: na injekci dr. tvrdila že téměř cokoliv co jsem mohla na migrény jednou těhotenství neublíží :think:
Jo a homeo

Příspěvek upraven 16.05.15 v 11:32

Jesula
Kecalka 215 příspěvků 16.05.15 11:28

@LadyTommy Ahoj…opravdu se Relpax v tehotenstvi muze? Ja na migreny trpim taky, pred tehotenstvim jsem relpax brala, ale co jsem tehotna, tak trpim a beru jen panadol nebo paralen.Ale moc nepomaha.

melien
Povídálka 47 příspěvků 16.05.15 14:51

Ahojky, můj začatek těhu byl taky se silnými bolestmi hlavy a po poradě s gynekologem řekl, že mužu jen paralen při hodně velkých bolestech mohu dvě tablety naraz, ale jinak říkal, čerstvý vzduch, ledové obklady, vyspat se s toho… žádné léky se hlavně v 1.trimetru nesmějí…

LadyTommy
Extra třída :D 14876 příspěvků 16.05.15 18:50

@Jesula v letaku je psane, ze je to testovane na tehotnych zviratech, takze predpokladaji, ze na plod by to nemelo mit vliv, ale samozřejmě tam pisi jako vsude, ze jen ve vaznych pripadech a po porade s lekarem. Ja ted tehotna nejsem, jen mi dr. rikala, ze jsou nejsetrnejsi prave proto, ze se ta lecba snese i v tehotenstvi i pri kojeni, v nouzi. Urcite bych uzivani konzultovala s lekarem.

Burunda
Stálice 60 příspěvků 18.05.15 10:59

@PAN66 Ahoj,
já jsem trpěla na migrény od puberty a v těhotenství jsem se toho hrozila. V prvním trimestru mě hlava bolívala skoro ob den, taky jsem se bála cokoliv vzít, ale jednou to bylo už neúnosný a měla jsem rozjetou migrénu, tak mi na pohotovosti řekli, že v prvním trimestru sumatriptan můžu… a musím říct, že zabral. Miminko je v pořádku…
Měla jsem ho v prvním trimestru jen dvakrát a teď mám naštěstí od hlavy klid… tak doufám, že to vydrží, teď už se totiž sumatriptan nesmí.
Držím palce.

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 24.05.15 14:55

Tak nevím, mně ho gynekoložka po konzultaci s mým neurologem zakázaly, že je pro plod nebezpečný, tak ho raději neberu..

asi bych hio nebrala i kdyby řekli, že mohu jednou za čas..vždy mi způsoboval brnění po celém těle a takovou těžkost svalů, tak kdo ví..

nicméně, je to fakt peklo..snad to po prvním trimestru ustane :)

cofete
Povídálka 23 příspěvků 06.06.15 21:57

Trpím taky na migrény. V prvním trimestru jsem měla migrénu dvakrát. POkaždé trvala tři dny. Při první jsem si vzala sumatriptan, u té druhé jsem to protrpěla v posteli. Na zmírnění doporučuju levanduli, studené obklady na hlavu a mně dělá dobře i horká sprcha. Pak jsem měla celé těhotenství klid. Nyní dva měsíce po porodu se migréna dostavila jednou spíš v lehké formě, zvládla jsem to s paralenem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama