Migréna..neboli příšerná bolest hlavy..

3
7.8.08 19:45

Migréna..neboli příšerná bolest hlavy..

Prosím,poradte mi někdo,co pomáhá od bolesti hlavy,od začátku mě ukrutně bolí i klidně 2dny..léky mi nechtěj dát,v lékárně mi daly jeden paralen,že si ho mužu vzít..1Xza den,ale neví jinak…vážně se to nedá vydržet..díky..Mag :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49
7.8.08 20:07

Ahoj, tak s tím mám bohaté zkušenosti. :roll: Na migrénu trpím už od 6 let, mám stavy, kdy klidně i 16 x zvracím - to je můj rekord , moc mi pomohlo Gingio tablety, dá se to koupit bez předpisu, 100 tablet stojí asi 300,–, musí se to užívat pravidelně 3× 2 tablety. Moc se mi to po tom zlepšilo.
Jinak když mě to chytne beru si Ibuprofen, Algifen kapky nebo čípky. U mě je důležité vzít si ho opravdu včas, už když cítím náznaky, jinak se to rozjede a už mi nic nezabere, musím to vyležet a to klidně zabere i 2 dny. Někdy mi pomáhá i studenej hadr na zátilek a břicho.
Držím palce ať je ti líp, vím co to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
7.8.08 20:16

Tady kazda rada draha. Vim, cim si prochazis. Ja jsem sice byla v tehu v pohode, ackoliv normalne na migreny trpivam, ale ve tretim mesici jsem se nastydla, coz me provazelo horeckama a takovyma bolestma hlavy, ze jsem chodila v noci po byte a brecela jsem jako mala holka. Byla jsem fakt zrala na skoceni z okna. K tomu jeste ta nevolnost, co se me drzela az do tt 16 a vis o cem mluvim. Tehdy jsem si vzala v zoufalstvi Panadol hot. V tehu se muze, jen je nejak omezena maximalni davka, kterou jsem neprekrocila. Ale i tak jsem mela silene vycitky svedomi, ze jsem travicka.
Jinak z prirodnejsich alternativ muzu doporucit tuto stamprdli: 1 lzice medu, 1 lzice olivoveho oleje, 1 lzicka (!!!!!) mleteho Cayenskeho pepre. Vse to das do sklenicky a zalijes tak pul deckou vrici vody. Poradne zamichas, pockas momentik, aby ti to krapanek vychladlo a lupnes to na ex do sebe. Cayensky pepr docela pali, ale fakt se to da v pohode ustat. Tato mixtura je skvela na vsechno mozne. Osvedcilo se mi to na zacinajici chripku, bolest v krku, bolest hlavy, zacpu, ale pry to taky funguje na zaludecni vredy, krevni tlak atd, atd. Tuto „dobrutku“ si muzes poprat i 3krat denne. Cayensky pepr nespada vubec do „celede“ klasickeho pepre a chili papricek, tudiz ac pali jako hrom, neni vubec drazdivy na zaludek (proto ty zaludecni vredy jako indikace).
Jinak jsem taky slysela, ze je dobry tymianovy krem od Justu. Rozetres male mnozstvi kolem spanku a pod nosem, nebo ho rozemnes mezi dlanemi a vdechujes. Musis ale chytit tu migrosku v zacatku. Na rozjetou migrenu ti asi pomuze jen modlitba k panu bohu, nebo nejaky dryak.

Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
7.8.08 20:24

Moc děkuji,ale jsem těhotná,první měsíc,takže nic z toho nesmim,doktorka mi dala cosi,jmenuje se to-MAGNOSOLV,moc to nezabírá..tak trpim,jelikož si nic nesmim vzít,tak se mi to rozjede,takže se moc dělat nedá,jen trpět …no uvidíme,na kontrolu jdu v září,tak snad vydržím..jestli mi teda něco dá lepšího..zatim :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
7.8.08 22:10

Ahoj, taky znám, naštěstí se mi v těhotenství vyhla, ale gynekolog říkal, že jednorázově si algifen vzít můžu…naštěstí jsem to nepotřebovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
7.8.08 22:56

Ahoj,
před těhu jsem taky mívala strašný migrény. Brala jsem na to takový oranžový prášky - bez předpisu a Naramig - na recepr. Hlava mě bolela ve dne - v noci - třeba 2 dny. Je to hrozný!!!!
Celé těhu jsem měla klid, ale druhý den po příchodu z porodnice domů mě chytla taková migréna, že jsem byla ráda, že mimi spí, protože bych jí ani nepřebalila ani nenakojila!!! Volala jsem na pohotovost a tam mi doktor poradil malou silnou kávu (s logrem). Kojím a nechtěla jsem brát jiný prášky než Paralen Plus (ten mi pomohl, ale jen částečně). Vypila jsem to kafe na ex až jsem si pusu spálila a migréna byla do 15 minut pryč!!!!
Taky mi teď doporučila moje masérka, abych v sedě předklonila hlavu a mačkala si prstama hlavu od temene až k uším a zpátky, pak si prsty vjet od zadu do vlasů, chytit vlasy u hlavy a malinko se zatahat do stran (to celé opakovat od temene až k čelu). Prostě takovou masáž hlavy. Celkem to funguje. Už jsem to vyzkoušela, protože občas mě to chytne. Chce to podchytit hned na počátku!!!! Hlavně hodně pít!!!! Pořád lahev s vodou u sebe a pít!!!!
Držím palce ať něco zabere!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.8.08 23:56

Ahoj,
já v těhotenství na migrénu a pak i na bolest zubů (taky bezva) brala po poradě s gynekologem Paralen a Ibalgin. Paralen je oficiálně povolen, Ibalgin ne, ale doktor mi vysvětlil, že v rozumné míře žádný z těchto léků nevadí (brala jsem si v nouzi nejvyšší cca 2-3 Ibalginy denně). Skutečně škodlivé jsou prý antibiotika a to jen jedné konkrétní řady, u zbytku léků se prý v těhu nedoporučuje pro jistotu kvůli předejití případným soudním sporům zejména kvůli USA.

• Nahlásit
  • Citovat
989
8.8.08 07:53

Ahoj, tak já na migrány trpím taky a hlavně teď v těhotenství. Mám je už od mala, ale několik let jsem měla pokoj a vrátili se mi až v těhotenství.
A co mi pomáhá? Ibalgin… Vím, že by se neměl, ale jak holky psaly, v malém množství určitě neuškodí. Takže si vždycky jeden vezmu a jdu si lehnout. Většinou to pomáhá… Držím pěsti, ať to zvládneš a ať tě moc netrápí… A taky krásné a pohodové těhu… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
8.8.08 09:36

V těhu mi torkšu pomáhala sklenice opravdu ledově vychlazené coca coly, příadně na to ještě 1/2 paralenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama