Neustálý strach!

Anonymni
31.7.08 08:52

Neustálý strach!!

Nevím jak začít psát asi mě budete pokládat za blázna ale já už si nevím rady. Je mi 40 let a v posledních asi 2 letech si připadám, že nemyslím na nic jiného než že se někomu něco stane, na rodiče, že onemocní ,moje děti atd. atd. Já vím že strach má každý ale já pomalu s tím usínám a probouzím se. Mám 5 letou dcerku a tam je to extrém. Kdykoli onemocní sednu na internet, samozřejmě všechno sedí, má zvýšené leukocyty okamžitě vidím leukemii protože to je můj největší strašák a vždycky byl ale hlavně mě to nikdy neopouští stále se mi honí v hlavě co kdyby atd. atd. A teď vrcholem všeho chodím na mimibazar a je tam holčička co zničehonic před 14 dny onemocněla leukemií..najednou z plného zdraví a já nedělám nic jiného než tam chodím číst a brečím u toho a představuju si že to potká nás, nervuju se. Já vím že mi řeknete že mám toho nechat ale jak? Opravdu strachem jako takovým trpím již mnoho let, stačí chvilka kdy se starší dcera neozve a já se začnu třást a vidím ty nejhorší možné varianty a teď se to zhoršuje. Vadí mi ,že si kazím úplně každý den a jakoby to přivolávám ale neumím to sama zvládnout.
Prostě neustálý strach a obavy. Přijedu k rodičům a tam si také představuju že je jim něco stane a nebudou a brečím.
Vím, že je to psáno zmateně a budete mě posílat do háje že jsem:dumbom: ale fakt neporučím hlavě a myšlenkám.
Myslíte že by mi pomohl nějaký psycholog nebo už uvažuju i o antidepresivech protože je to fakt hrozné.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
31.7.08 09:44

anonymní, neuvažuj a jednej
svěř se lékaři, protože tohle už je porucha - tipla bych si že budeš potřebovat psychiatra a antidepresiva či jiné léky. Nenechávej to jen tak, protože takový případ mám ve svém okolí a ta osoba neskutečně trpí a taky likviduje své okolí. Je to už stará paní a je čím dál horší… nestyd se a řekni to doktorovi, uleví se ti.
elda

• Nahlásit
  • Citovat
1293
31.7.08 09:44

Ahoj
malinko vím o čem mluvíš - hodně se strachuju, ale to určitě každá máma…
Za blázna Tě nemám. Nevěřím že existuje člověk, který nemá alespoń občas třeba i jen drobné psychické potíže, změny nálad, obavy, nutkavé chování nebo prostě něco, co ho aspoň na chvíli sužuje…
Možná je to u tebe ale ve zvýšené míře, jak to popisuješ - už se mi zdá, že Tě to moc ovládá… Někdy nás prostě ta vůle zradí a hlava pakmanipuluje s našema pocitama víc než chceme, a už nejde si poručit „tak a nebudu na to už myslet!“. Možná by ses měla něčeho chytit - nějaké relaxace, uvolnění, meditace, nebo něco podobnýho… Nebo to obrátit, jít pro rychlejší pomoc k psychologovi nebo psychiatrovi (hlavně se zbavit toho předsudku že jsem blázen, když tam jdu) a ten by Ti asi řekl víc, a potom to spojit s nějakou relaxací!

Jinak Ti teda řeknu, že KDYKOLI vidím něco špatného ve zprávách, okamžitě mi v hlavě naskočí „panebože co když se tohle stane mně???“ a hned si představuju jak asi musí být pozůstalým a jsem schopná si na to vzpomenout ještě druhej den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
31.7.08 09:51

Anonymni, dasli moznosti budou hormonalni zmeny - zainajici prechod. Urcite se sver osetr lekari, to neni zadna tragedie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.7.08 10:32

Jsem z Ostravy nemáte tip kam bych se mohla obrátit?

• Nahlásit
  • Citovat
4242
31.7.08 14:45

ahoj anonymni,
urcite si zajdi k psychiatrovi, nejlepe mozna zkusit jako prvni krizove centrum (u nas v Praze v Bohnicich nebo Riaps, u vas urcite neco taky bude, zkus to vyhledat na internetu). Psychiatr te vetsinou nevezme hned, takze to centrum je dobre reseni. Vyslechne te jejich psycholog, poradi nejake cviceni a jejich psychiatr popr. napise nejake leky, nez zajdes k tomu svemu.
Tyto pocity znam, jmenuje se to panicka uzkostna porucha a existuje mnoho druhu → strach o ostatni, strach ze smrti, z nemoci, z uzavr.prostor apod. Ja sice nemela strach jako ty, mam strach z uzavrenych prostor a nemoznosti uniku. Takze nakonec ja, extrovert a samostatna osoba jsem si vypestovala takovou panickou hruzu z metra, tunelu, lanovky, nakonec i tramvaji a busu, ze jsem prave skoncila taky v Riapsu. Po par letech terapie a antidepresiv jsem uz 2 roky „cista“, bez leku, obcas zajdu k moji psycholozce na „pokec“.
Nikde neni receno, ze se to nevrati, ale lepsi je s tim neco delat, protoze ac se to nezda, tak to muze byt i neprijemne tvemu okoli a samozrejme hodne pro tebe.
Fakt se neboj, nestyd se a udelej razantni krok, protoze tato nemoc se pouze stupnuje a clovek se z toho sam nedostane, protoze se zacykli a neni cesty ven…
Drzim ti palce, at vse dobre dopadne!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
31.7.08 14:53

Ahoj, nemam s tim osobni zkusenost jen se o to zrovna zajimam…
http://www.regrese.cz/ a podobne (neni to reklama na konkretni psychoterapeutku, jen je tam celkem pekne popsana metoda)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
1.8.08 22:16

Ahoj, já jsem na tom úplně stejně jako ty, akorát si ještě vsugerovávám nemoce o sebě, úplně šílím strachy o malou. je jí taky 5 let.
Doporučuju Mudr. Hlavinku, je na poliklinice za kinem Vesmír. Já jsem tam s tím za ním byla. A bere rychle. Jinak ti psychologové, pokud nemáš sebevražedné sklony, jako že asi ne, tě vezmou tak cca za 2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.8.08 15:24

Děkuju moc potřebuju doporučení od obvodní lékařky?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.8.08 15:26

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…

A toto mě dorazilo úplně!!! Už ani nespím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.8.08 15:28
  • Nahlásit
  • Citovat
22163
2.8.08 15:30

ahoj určitě bys nejdřív měla zajít ke své obvodní. ona ti dá doporučení. možná nejdříve zkusí nějaké léky sama.. a pak uvidíš.. doporučení je potřeba. neboj se a jdi! holky mají pravdu, že úzkost až taková je potřeba léčit! přeju hodně sil! a odvahu! není lehké se s takovýmto problémem svěřit.. a natož jít k lékaři! ale je to potřeba!!! hlavu vzhůru pomůžou ti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
16.1.09 13:41

Uf, no tak já jsem z Ovy, k Hlavinkovi jsem chodila a raději přestala, protože jsem u něj měla pocit, že jsem totální blázen :roll:
Mě spíš příjde, že Hlavinka by potřeboval psychouše :oops:

Anonym - doufám, že už jsou tyto problémy na ústupu nebo lépe pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
3
19.2.14 21:22

Doporučuju

• !!! chodit běhat, nebo nějakou jinou fyzickou aktivitu - aktivně minimálně v kuse aspoň jednu hodinu denně. Hodina denně se dá najít, zbytek jsou výmluvy ;).
  • !!! nedívat se na zprávy v TV, na internetu jen na ty pozitivní, násilně si zakázat ty negativní už podle titulku (jakékoliv negativní!!!, a nebo vůbec jakékoliv zprávy, snad kromě sportovních a o bydlení - alespoň na dva měsíce) = místo večerní TV jíst si třeba zaběhat :), nebo do sauny, nebo do posilovny…
  • pokud to nepomůže navštívit psychologa, stud není na místě (když si zlomím nohu, taky půjdu k doktorovi a nebudu si to léčit doma), jestli je potřeba doporučení od obvoďáka nevím, zavolala bych si do ordinace přímo toho psychologa..
  • jakékoliv léky - jako poslední, ale opravdu úplně poslední možnost z nejposlednějších možností - jen když nepomůže ta fyzická aktivita, doktor atd. Velmi reálné nebezpečí závislosti.

Napište jestli je to lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.15 22:22

OŽIVUJI DISKUZI

Také trpím neustálým strachem že se synovi něco stane. Bojím se, že kdyby byla autonehoda a řítilo se na nás auto, tak bych nestihla vzít kluka a utíct, že bych zakopla nebo hůř…bojím se, že bych utekla a nevzala ho s sebou :,( :,( :,(

Dneska havaroval vlak, kterým normálně jezdíme. Jednou jsem jela v prvním voze a strachy se málem zbláznila. Když někdo dá zavazadlo nad synovu hlavu, představuju si jak mu spadne na hlavu :zed:

Když jsme jeli s našima na lanovce, musel jet s nima. Já se bála, že ho upustím,, nebo že bych ho nezachránila, kdyby něco :,(

Nechci k psychiatrovi. Nechci aby „vyléčil“ strach o syna…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama