Mimi zápal plic

300
28.1.08 14:08

Mimi zápal plic

Maminky, ahoj,
Chtela jsem se zeptat: Je mozne aby se narodilo miminko se Zápalem plic? Nebo ho dostalo v nemocnici? A jaka je sance na uzdraveni? Doufam ze velka. Kamaradka z Polska ma ted holcicku narodila se v patek a ted mi manzel rikal, ze mala ma zapal plic. Zda se mi to az neuveritelne. Ach jo :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5431
28.1.08 14:13

Ahoj beruško, nevím, jestli se s ním mohla narodit - to spíš asi ne. Ale v porodnici ho určitě dostat mohla. Moje neteř bojovala se zápalem plic sice „až“ v šesti týdnech, ale i tak jsme o ní měli strach. Byla v nemocnici přes dva týdny, v inkubátoru, dávali jí kapačky a antibiotika. Po třech týdnech byla v pořádku, ale teď musí dávat šest týdnů pozor, aby nedostala nějakou rýmu nebo něco horšího.
Držím kamarádce palce, ať se maličká brzy uzdraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
28.1.08 14:17

Tak to musim uzit hnusne slovo. Jsou to LUD*RY ze v porodnici nechaji nachladi miminko. No kdyz jsou ty trubky mimco schopne zamenit v dnesni dobe, tak co se vlastne divim, tomu ze mimco prochladlo a dostalo zapal. Ach jo snad bude OK. Tvoji neterce taky drzim palecky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.1.08 14:46
be-rus-ka píše:
Tak to musim uzit hnusne slovo. Jsou to LUD*RY ze v porodnici nechaji nachladi miminko. No kdyz jsou ty trubky mimco schopne zamenit v dnesni dobe, tak co se vlastne divim, tomu ze mimco prochladlo a dostalo zapal. Ach jo snad bude OK. Tvoji neterce taky drzim palecky

No oni ho ani nemusí nechat nachladit. Sama jsem zažila na pokoji spolubydlící, kterou přišel navštívit nemocný chlapeček…

Pak je taky eventualita, že může být nemocný personál, ale nemoc má nějakou inkubační dobu a může chvilku trvat, než se to projeví.

Nevím, jak k tomu došlo, ale automaticky bych nesoudila. I když je mi jasné, že pomůže psychicky najít viníka…

Držím palce s rychlým uzdravením!

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
28.1.08 18:23

Mne sa zdá, že aj keď pri pôrode dôjde k aspirácii plodovky (najmä zakalenej), môže sa u mimi vyvinúť zápal pľúc, takže v tomto prípade ani nemusí dôsť k prechladnutiu alebo nainfikovaniu niekým chorým. A šanca na vyliečenie je vysoká, ako u každého zápalu pľúc, najmä keď je pod dohľadom lekárov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.1.08 18:29

Munz v podstatě jsi mi potvrdila mou doměnku, jen jsem si nebyla jistá, tak jse mto nepsala (mmch víte, že zápal plic může mít i dítko, které pozře něco, co nemá a pak se u něj vyvolává zvracení??? Vím o takovém případu).

To jen tak na okraj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
28.1.08 18:38

Taky znám případ, kdyybyl zjištěn zápal plic 2 hod. po porodu - prý dost komplikovaném, takže asi je to možné.
Přesunuji do dětských nemocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
28.1.08 22:02

Jo tak uz vim jak to bylo. Miminko vypilo plodovku. Tak snad bude OK. Ach jo, je to hnus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama