Miminko 3m málo papá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 07.09.19 16:14
Miminko 3m málo papá

Zdravím, maminky, už jsem sem psala, že malá špatně papá. Mám první mimi, kojila jsem do 1,5 měs., pak jsem začala ztrácet mléko, ani se mi nespouštělo, tak jsme přešly postupně na UM, asi od 2měs. malá začala zlobit, vztekat se. Pila jen ve spánku, teď do tří měsíců. Vybumbala toho hodně, kolem 1 l, ale pouze ve spánku, když jsem ji chtěla nakrmit, začala se vztekat, musela jsem dát dudlík, usla za 1 až 10 minut, pak jsem vyměnila dudlík za lahvičku a ona vypila klidně 180 ml. většinou se v zápětí probudila a smála se. Na 3. měs kontrole vážila 7050g, 60cm, porodni 3650g, řekla jsem doktorovi tento problé, že pije jen ve spaní a dr. říkal, že se to musí odnaučit, že mi pak nebude chtít příkrmy, že se musí naučit jíst v bdělé stavu a že jí mám naučit režim, dát najíst hezky když kouká po 3 nebo 3 a půl hod. No tak jsme najely režim před 14 dny, prvně nechtěla, vztekala se, vypila malinko, teď se to ustálilo, už se nevzteká, na dudlík se odnaučila, pije po 3 a půl hod., přisaje se pěkně, pije pěkně při koukání, ale vypije na jedno napití jen 100 - 150, většinou ale jen 110ml. Když pila ve spaní, tak vybumbala i 200 ml, je fakt, že přibírala až dost 300g týdně, ale teď zase nepřibrala vůbec nic za těch 14 dnů. A vybumbá místo 1l jen 550 - 650ml :,(. Nevím, co mám dělat, jak to udělat, aby pila víc i v bdělém stavu? Měli jste to někdo taky tak? Nebo se mám vrátit k tomu krmení ve spaní? Nebo myslíte, že těch 14 dnů je krátká doba, že se ještě rozpije? Děkuju moc za rady.

Reakce:
Puntanella
Stálice 59 příspěvků 07.09.19 16:35

Podle mě to moc hrotis. Mám taky chlapecka, porodní váha podobná, ale sedm kilo měl až v půlroce. Obecně se říká, že v půlroce by dítě mělo porodni váhu zdvojnásobit, v roce ztrojnasobit. Takže myslím, že ten tvůj chlapeček prospívá dobře ;)

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 07.09.19 16:39

Jo to jo, díky za radu, ale prospívá díky tomu, že papala ve spaní :roll:, to papala dost a přibírala, ale teď jak jsem jí to na radu dr odnaučila, tak papá bdělá, ale o dost míň a přestala přibírat, už 14 dnů nám váha stojí :(

Kaci89
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 07.09.19 16:40

Mela jsem ti tak se synem a nechala to na něm at vypije kolik chce.ty taky nejis furt stejne

Puntanella
Stálice 59 příspěvků 07.09.19 16:42

Mě se stávalo, že dítě za dva týdny přibral třeba jen 30 g, jednou ani gram… A pak zase skokove třeba 300g. Kdyby měl hlad, tak se ozve :wink:

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 07.09.19 16:44

Ona byla zvyklá papat ve spaní, to vypila v průměru 1l za den, teď jí dávám jen v bdělém stavu už 14 dnů a vypije jen 550 - 650 a od té doby nic nepřibrala, z to jsem špatná a nutí mě to jí to dát zas ve spaní aby vypila víc :(

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 07.09.19 16:47

Tak snad ano, zatím máme váhu dobrou, jen mě znepokojuje porád, že malo vybumbá :nevim:

Týnka20
Kecalka 457 příspěvků 07.09.19 17:03

Dyt jsem ti to uz psala v min. diskuzi, kterou jsi zalozila. Nerid se tabulkama, a kdyz bude mit dite hlad, tak si rekne.. podle me neztrada, prospiva ti.. :)

Váš příspěvek
Reklama