Miminko je stále náročnější, nevím, co dál

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 04.04.18 16:37
Miminko je stále náročnější, nevím, co dál

Ahoj,
asi se potřebuju trošku vypovídat a snad najdu i nějakou radu. Holčička má 3 měsíce a týden, už od začátku byla dost specifická v některých věcech, ale snažila jsem se jí vyjít vstříc, mám jen jedno dítě a nejsem zastánce vykřičení..
Od narození absolutně nesnese kočárek, a to vyzkoušeno tisíckrát ve všech možných polohách, oblečeních, venku, doma, atd., křičí jako tygr jen ho vidí. V jejich 6 týdnech jsem tedy koupila nositko a chodili jsme ven aspoň v něm, na kočárek se práší.
Po 1. měsíci řvala na spánek na zádech, tak jsme po poradě s pediatrem nechali spat trvale na bříšku. Brzy na to se stala neodložitelnou do postýlky, opět vyzkoušeno milionkrát, ať už jí položím po 20 minutách nebo 2 hodinách, je okamžitě vzhůru, takže spí od rana do večera jen a pouze na mě! Nemusím dodávat, že ani neuvařím.
Uspávat chce tak, že se s ní v náručí chodí a ona pozoruje, dokud ji nepadne hlava a spí. Mě už totálně odchází záda, protože 2 měsíce nedělám nic jiného, než že nosím 7 kilo po baráku hodinu 5× denně.
Poslední dobou ale v náručí před spaním úplně šílí, mele se, poskakuje, brečí, škrábe mě, toto celé zase opět třeba hodinu. Napadlo mě, že chce usínat nějak jinak, ale jak? Houpat nechce, sama usínat nechce, to se rozjede ještě víc, nedejboze vedle mě na posteli přitulená, to pláče jako bych ji ubližovala.
Já opravdu chápu, že miminka jsou náročná a jsem tu pro ni, dlouho jsem to omlouvala prdiky nebo nedozrálou nervovou soustavou, ale ono se to s časem nelepší, ono se to HORŠÍ!! Teď už se zalyká i v nosítku křikem až nemůže dýchat.
Takže ve výsledku mám miminko, které se do úmoru nosí, pak pod ní musím spát a ani se nehnout, nebo je pláč, kočárkem ani nosítkem si nepomůžu, takze jsem s ni pouze ZAVŘENÁ DOMA, zkoušela jsem snad vše, co jsem načetla (dudlík, šum, hladit..), mám auto, ale ani s ni nemůžu někam vypadnout ke kamaradkam maminkam a psychicky si odpočinout, protože v autosedačce opět obrovská hysterie, že byste neveřily..
Tohle už snad není NORMÁLNÍ? Já se vážne považuju za hodne silnou a pozitivni osobu, ale mám jen určitou zásobu síly.. :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 04.04.18 16:46

@OhHOney zkusila bych homeopatika

warita
Kelišová 6423 příspěvků 04.04.18 16:48
@OhHOney píše:
Ahoj,
asi se potřebuju trošku vypovídat a snad najdu i nějakou radu. Holčička má 3 měsíce a týden, už od začátku byla dost specifická v některých věcech, ale snažila jsem se jí vyjít vstříc, mám jen jedno dítě a nejsem zastánce vykřičení..
Od narození absolutně nesnese kočárek, a to vyzkoušeno tisíckrát ve všech možných polohách, oblečeních, venku, doma, atd., křičí jako tygr jen ho vidí. V jejich 6 týdnech jsem tedy koupila nositko a chodili jsme ven aspoň v něm, na kočárek se práší.
Po 1. měsíci řvala na spánek na zádech, tak jsme po poradě s pediatrem nechali spat trvale na bříšku. Brzy na to se stala neodložitelnou do postýlky, opět vyzkoušeno milionkrát, ať už jí položím po 20 minutách nebo 2 hodinách, je okamžitě vzhůru, takže spí od rana do večera jen a pouze na mě! Nemusím dodávat, že ani neuvařím.
Uspávat chce tak, že se s ní v náručí chodí a ona pozoruje, dokud ji nepadne hlava a spí. Mě už totálně odchází záda, protože 2 měsíce nedělám nic jiného, než že nosím 7 kilo po baráku hodinu 5× denně.
Poslední dobou ale v náručí před spaním úplně šílí, mele se, poskakuje, brečí, škrábe mě, toto celé zase opět třeba hodinu. Napadlo mě, že chce usínat nějak jinak, ale jak? Houpat nechce, sama usínat nechce, to se rozjede ještě víc, nedejboze vedle mě na posteli přitulená, to pláče jako bych ji ubližovala.
Já opravdu chápu, že miminka jsou náročná a jsem tu pro ni, dlouho jsem to omlouvala prdiky nebo nedozrálou nervovou soustavou, ale ono se to s časem nelepší, ono se to HORŠÍ!! Teď už se zalyká i v nosítku křikem až nemůže dýchat.
Takže ve výsledku mám miminko, které se do úmoru nosí, pak pod ní musím spát a ani se nehnout, nebo je pláč, kočárkem ani nosítkem si nepomůžu, takze jsem s ni pouze ZAVŘENÁ DOMA, zkoušela jsem snad vše, co jsem načetla (dudlík, šum, hladit..), mám auto, ale ani s ni nemůžu někam vypadnout ke kamaradkam maminkam a psychicky si odpočinout, protože v autosedačce opět obrovská hysterie, že byste neveřily..
Tohle už snad není NORMÁLNÍ? Já se vážne považuju za hodne silnou a pozitivni osobu, ale mám jen určitou zásobu síly.. :,(

bohuzel jsem tohle zazila sama. Byl to nepredstavitelny horor. Prvni 3 mesice jsem ji v podstate nonstop nosila, zada me bolely tak, ze jsem myslela, ze se zlomim ve dvou mistech. K tomu me bolely silene vsechny klouby na rukou, lokty, ramena a kolena. Mala taky bojkotovala kocarek, nositko jsem nemela, takze jsem prosim nosila pekne rucne. Aby to bylo jeste horsi, moje mala nechtela ani spat na mne, muselo se pekne NOSIT!

Kdyz uz jsem to fyzicky i psychicky prestala davat, poradil mi tady nekdo, ze proste nemam nosit a uspavat na gauci. A ejhle, rychle jsem malou naucila. A co jsme se spolu nasedely na gauci. Ona spala cele hodiny v me naruci a byl klid. Sice jsem neudelala skoro zadnou domaci praci, ani si poradne na zacod nezasla, ale bylo TICHO.

Co poradit? Tady je jedina rada: vydrzet. Miminko z toho vyroste a zrejme bude drazdive, jako byla moje mala. Do asi 8-9m jsem uplne silela, ale nakonec jsme to zvdaldly a ted je to takove pohodove mimco. No, spis batole, je ji 16m.

Jinak k tomu vresteni u uspavani. To mela moje mala taky. Vriskala, jako bych ji nohu rezala. Nevsimat si toho a uspavat i pres ten krik. Do 20min zalomi, neboj!

jahuhudka
Echt Kelišová 9935 příspěvků 04.04.18 16:48

Naucila si ji :nevim: Ted mas dve varianty zvyknout si a nebo nechat vyrvat

geileenka
Extra třída :D 10723 příspěvků 04.04.18 16:50

@OhHOney Já si myslím, že to na tebe trošku zkouší, jak daleko může zajít. A ty povoluješ, tak proč by nezkoušela dál. Jasně, že nebude spát sama v postýlce, když může být přitulená u maminky. Chápu, že nejsi zastáncem vybrečení a snažíš se pro ni udělat vše maximálně a nejlépe. Ale tady bych v rámci zachování tvého duševního zdraví otočila o 180°.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 04.04.18 16:50

Podle mě jste si to udělala sama. Ví, že když bude chvíli křičet, tak ji vyndáte a budete zkoušet něco jiného. To je nesmysl. Prostě si rozhodněte co chcete a pak to tak dělejte. Například nakojíte, dáte na bříško do postýlky a hotovo. Nebo bude spát u vás, tohle má každý jinak. Ale určitě nehoupat jak magor na rukách a skákat ke stropu, nebo přejíždět kočárkem práh…

Evulina
Extra třída :D 14281 příspěvků 04.04.18 16:54
@OhHOney píše:
Ahoj,
Tohle už snad není NORMÁLNÍ? Já se vážne považuju za hodne silnou a pozitivni osobu, ale mám jen určitou zásobu síly.. :,(

Kojíš nebo ne? Já uspávala u kojení, usnula u prsa a já opatrně přendala do postýlky nebo kočárku. Jinak v noci spávala vedle mě na velké posteli ve svém látkovém hnízdečku (dítě má své soukromí a útulný pelíšek, ale přitom je současně vedle maminky).

warita
Kelišová 6423 příspěvků 04.04.18 16:55

Holky, neblnete, 3m mimco jede na autopilota. Prisuzujete mu kognitivni kapacitu, kterou to miminko rozhodne nema. Co ale ma jsou potreby. Jestlize place, protoze chce byt s matkou, tak ma potrebu s matkou byt a nenaplneni teto potreby mu muze ublizit.

Ja bych zkusila vydrzet a ZAPOJIT DO PECE MANZELA; AZ SE Z NEHO KOURIT BUDE. Bez pomoci manzela bych byvala neprezila ani 6N, tak to bylo u nas zle.

Evulina
Extra třída :D 14281 příspěvků 04.04.18 16:57

Nebo teď malá (24 měsíců), už jí nekojím, usíná tak, že si lehne těsně vedle mě nebo tatínka, do ručičky jí dáme svojí ruku, v klidu popřejeme dobrou noc, dáme pusinku..co zkusit toto? Mimčo nejlépe usne v klidné mateřské náruči a nemusí se podle mě kvůli tomu nosit na rukách a někde tahat, klidně vedle ní lež..Až usne, pomalinku opatrně se vyprosti a jsi „volná“ :mrgreen:. Jen je potřeba mít vše důkladně zajištěné, aby dítě nemohlo z gauče někam spadnout.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 04.04.18 16:58

Chapu jak to myslite, že jsem ji sama naučila, ale všude se říká, že maličké miminko nemá ještě mozek na to, aby rodiče nějak zkoušelo a delalo mu útrapy, ne? Nebo si mam myslet, že vážně v 10 dnech, když jsem ji dávala do kočárku, se mnou cvičila?

Lewisa
Stálice 77 příspěvků 04.04.18 17:03

Asi bude hodně dráždivá, takové dítě jsem měla jedno taky, ale to naštěstí usnulo aspoň v kočáru, ale muselo se s ním dostatečně dlouho a kvalitně drncat. Normální ježdění bylo na nic. A ještě usínala u prsu. Bohužel mě tehdy nenapadlo dát matraci na zem, uspat tam a odejít. Přenášení by neprošlo. Přeju pevné nervy…

iwa83
Kelišová 5283 příspěvků 04.04.18 17:05

.

iwa83
Kelišová 5283 příspěvků 04.04.18 17:06

Dorry, proklik do jine diskuze… a fotky nejdou smazat

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 04.04.18 17:06

@OhHOney A proč ji uspáváš, když nechce? :think: To trápení byste si obě ušetřily, kdybys ji nechala být. Až bude chtít, usne. Nebo myslíš, že v Africe nebo kdekoliv jinde po světe lidi s miminami hodinu natřásají, aby je pětkrát denně uspali? Pokud z nosítka dobře uvidí, určitě se mu to bude venku líbit.

Příspěvek upraven 04.04.18 v 17:08

warita
Kelišová 6423 příspěvků 04.04.18 17:07
@OhHOney píše:
Chapu jak to myslite, že jsem ji sama naučila, ale všude se říká, že maličké miminko nemá ještě mozek na to, aby rodiče nějak zkoušelo a delalo mu útrapy, ne? Nebo si mam myslet, že vážně v 10 dnech, když jsem ji dávala do kočárku, se mnou cvičila?

samozrejme s tebou necvici. Tyhle komentare prichazeji povetsinou od matek, ktere to nezazily a vubec si to nedovedou predstavit. Mysli si, ze proste jenom neco delas spatne a kdyby si to delala jako ony, mas doma bezproblemove miminko.

Bohuzel to tak neni, stejne jako ty jsem zkusila v podstate vsechno. Kdyz je clovek zoufaly, tak se stebla chyta.

U nas pomohlo proste protrpet a vydrzet, samo se to casem sprvilo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama