Mládě králíčka

Anonymní
4.9.21 14:14

Mládě králíčka

Ahojky Holky chci se zeptat, naše samička králíka cca před týdnem prodila. A bojím se že umřeli. Stáli jsme asi půl hodiny u kotce a ani sebemenší pohyb u nich nebyl. Tak se chci zeptat zda do hnízda mohu sáhnout i když by byli třeba živí. Děkuji :think: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
166
4.9.21 14:15

Já po týdnu vždy kontroluji. Nestalo se že by je nechala. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
4.9.21 14:27
@Anonymní píše:
Ahojky Holky chci se zeptat, naše samička králíka cca před týdnem prodila. A bojím se že umřeli. Stáli jsme asi půl hodiny u kotce a ani sebemenší pohyb u nich nebyl. Tak se chci zeptat zda do hnízda mohu sáhnout i když by byli třeba živí. Děkuji :think: :palec:
Pokud by bylo po nich, tak budou po venku nebo hnízdo pryč. Je možný že tam je jen jeden a tak se ty chlupy nehybaji. Ale po týdnu už můžete nakouknout lehce. Co tam je. Nakouknout, že jen lehce odhrnete vršek, ne že to rukou celý prohrabete!
@Nikol Niki píše:
Já po týdnu vždy kontroluji. Nestalo se že by je nechala. :)

Tak to máš štěstí teda. Naopak. Je to běžné, že samice hnízdo a mladé nechají. Třeba prvničky nebo kvůli stresu nebo třeba potkanům co lezou do kralikarny apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
4.9.21 14:34

@Cenarius já vždy jen odhrnu seno a kouknu nehrabu se tam. Ale ano máš pravdu prvničky to mohou udělat. Koukám až tak za týden - 10 dní. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14843
4.9.21 16:28

„Mrtve“ hnizdo bude rozhazene.
Stejne to neovlivnis, s kontrolou bych pockala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat