Mobil platit či neplatit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
rendulinka
Stálice 93 příspěvků 12.04.11 16:27
Mobil platit či neplatit

ahoj všichni,doufám,že mi někdo z vás poradí,jak se mám zachovat.Syn mi řekl asi před třemi týdny,že ho jeden kluk obvinil,že mu rozbil mobil, a že ho chce zaplatit, syn trvá na tom,že kluk schválně syna natáčel na mobil a seděl na židli a prý se natahoval s mobilem v ruce tak až mu mobil vypadnul a on obvinil syna.Myslela jsem,že to ve třídě budou řešit,ale zatím nic, nevím kde je pravda,ve čtvrtek je rodičák,dnes syn přišel s tím,že ten kluk řekl,že jeho máma to tam vše, řekne a bude chtít mobil zaplatit,pokud můj syn opravdu udělal škodu, jsem ochotná jí zaplatit,ale nevím,kde je pravda, syn není ve škole bohužel oblíben často na něj svádí věci,které neudělal, nedávno jsme málem platily penál,který měl údajně zničit, protože skoro půlka třídy zvedla ruku,že to udělal a pak se zjistilo,že ne, na rodičák se mi nechce,ale musím tam,myslela jsem,že to bude řešit škola,co byste dělali vy, chtěli byste taky,aby vám dali nějaké důkazy,nebo byste mobil radši zaplatily?není to tvrzení proti tvrzení? Děkuji Rendulinka2

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 12.04.11 16:32

Já bych se zkusila zeptat jiných dětí jestli to viděli a jak to tedy bylo. Když budeš mít verzi více dětí a verzi „poškozeného“ a nebudou se shodovat, máš se aspoň čím bránit…
Je to těžký… Sice syna ještě ve škole nemám, ale chápu tě, jak jsi na vážkách, jestli mu věřit nebo ne… :wink: :kytka: Držím palce

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 12.04.11 16:33

Já bych důkazy chtěla, podkladem pro mne by bylo to, zda to vůbec bylo nahlášený učitelce a jak to vidí ona… Pokud to ten dotyčný nenahlásil, tak na tom že mu to jen upadlo něco bude.

 
ynax1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.11 16:34

kdyby rozbil někdo mobil mého syna, rozhodně bych nečekala až za pár týdnů bude rodičák. Řešila bych to s jeho rodiči ihned ten den. Takže pokud paní to tam chce řešit, řekla bych jí, že kdyby přišla hned ten den, mohli jste si kluky posadit vedle sebe a poslechnout si jejich verzi. Že tvůj syn říkal něco jiného a že i dle tvé zkušenosti, je možné, že to tvůj syn neudělal. Kde má důkaz, že to byl on? A na druhou stranu - mobil do školy nosit nemá, když už ho tam má, tak ho nemá vyndavat a blbnout s ním. Stála bych si na svém a asertivně pořád dokola tvrdila, že se ti jejich řešení zdá podivné a že pokud chtějí na syna pořád něco shazovat, že ti to zavání šikanou a obrátila bych se s tím na učitelku. Jen na konec - pokud tvůj syn není moc oblíbený a děti jsou na něj případně zlé, dala bych ho do jiné třídy.

 
S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 12.04.11 16:35

Mobil ve škole nemá co dělat, takže si myslím, že je to problém toho kluka, že ho tam vůbec donesl. Jako na volání s rodiči..po škole nebo před..to chápu, ale přece ve školách se zakázalo točit na kameru..tak nevím.

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 12.04.11 16:37

neplatila by jsem nic, mobilní telefon nemá ve škole co dělat, podle školního řádu, takže tím pádem se tam nemůže ani rozbít, nehledně na to, že spolužák nemá tvýho syna co natáčet, takže i kdyby tvůj kluk mu ho fakt rozbil-třeba mu ho vyrazil z ruky tak si za to může ten co ten mobil vytáhl.

 
rendulinka
Stálice 93 příspěvků 12.04.11 16:39

Díky moc za vaše odpovědi, tak mi držte palce ve čtv to snad nějak dopadne

 
bamba 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.11 16:57

Asi bych operovala i tím,že takové věci se do školy nenosí,je těžké radit,ale teď je to mobil a co bude příště?Jestli je v tom syn nevinně,jak si myslíš,že mu bude,když zaplatíš,vlastně tím přiznáš jeho vinu.

 
Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 12.04.11 16:58

taky bych ho neplatila.
rozhodně bych trvala na tom, že
a) mobil nemá ve třídě co dělat
b) už vůbec s ním nemá nikoho ve třídě co natáčet
c) nenahlásil to učitelce okamžitě, asi věděl proč.

přeju hodně štěstí, chce to pevné nervy,a le rozhodně bych se nedala.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 12.04.11 17:09

Chtěla bych důkazy!!! Ovšem jako důkaz může v podstatě stačit i dva jiní lidi, kteří to viděli. A pokud je tvůj malej outsider, tak půjdou samozřejmě všichni proti němu. Byla jsem ve škole taky out a vim co to bylo za peklo. Neplatila bych NIC!!!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 12.04.11 17:14
ynax1 píše:
kdyby rozbil někdo mobil mého syna, rozhodně bych nečekala až za pár týdnů bude rodičák. Řešila bych to s jeho rodiči ihned ten den. Takže pokud paní to tam chce řešit, řekla bych jí, že kdyby přišla hned ten den, mohli jste si kluky posadit vedle sebe a poslechnout si jejich verzi. Že tvůj syn říkal něco jiného a že i dle tvé zkušenosti, je možné, že to tvůj syn neudělal. Kde má důkaz, že to byl on? A na druhou stranu - mobil do školy nosit nemá, když už ho tam má, tak ho nemá vyndavat a blbnout s ním. Stála bych si na svém a asertivně pořád dokola tvrdila, že se ti jejich řešení zdá podivné a že pokud chtějí na syna pořád něco shazovat, že ti to zavání šikanou a obrátila bych se s tím na učitelku. Jen na konec - pokud tvůj syn není moc oblíbený a děti jsou na něj případně zlé, dala bych ho do jiné třídy.

ta pod tohle se podepisuju.

Líbí se mi myšlenka nakonec to otočit :pankac: :mrgreen: syn je v podstatě šikanován…a to je vidět i z toho co víš a vem si co všechno nevíš. Já opravdu mámě řekla jen 10% z toho co jsem zažívala, protože kdyby do třídy vlítla a zfackovala je na hromadu, bohužel bych to pak mělo o 150% horší. :-?

Nevím jestli je šikanován, to ví jen on. Osobně bych se synem znova sedla a řekla mu, že pokud to rozbil, ať to řekne, že se nebudu zlobit, jen potřebuju vědět kde je pravda. A bejt v klidu.

Jinak fakt nic neplať!!! Přeju pevné nervy, to zvládneš!!!! :hug:

 
mfkkdkfjdsflksaj 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.11 17:16

chcela by som dôkaz a či bol privolaný aj pedagóg, btw ináč veci ako mobil, či elektronika po správnosti do školy nepatria a ak sa aj niečo stane, s takým niečím by mali rodičia počítať, ak mu ho dali.....za mňa osobne, ja by som nezaplatila.

 
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 12.04.11 17:22

Neplatila bych nic, i kdyby ho doopravdy rozbil, už to tu zaznělo - mobil do školy nepatří a kluk ho nemá co natáčet. Mě kdyby někdo natáčel nebo fotil proti mé vůli, mu to zařízení rozflákám přímo o jeho tlamu. A navíc bych tam vytáhla i zákon na ochranu osobnosti, kvůli tomu natáčení.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 12.04.11 17:23
Gina108 píše:
Mě kdyby někdo natáčel nebo fotil proti mé vůli, mu to zařízení rozflákám přímo o jeho tlamu.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pankac: :palec:
 
Mazlucha
Echt Kelišová 9262 příspěvků 12.04.11 17:30

Já bych taky nic neplatila,je to tvrzení proti tvrzení.Sama jsem neměla na základce lehký život.Zažila jsem šikanu.Jednou mi rozbil jeden kluk na výletě termosku,nikdo nic neplatil.Jednou jsem přišla i o brýle a taky nikdo nic neplatil,spíš věřili klukům,než mě jako šikanované :-(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >