Modelína, ze které jde dobře tvořit?

radyna
16.4.10 22:52

Modelína

Ahoj,poradte prosím modelínu z které se dá něco tvořit.Máme doma play doh,je krasně měkoučká,ale bohužel nejde k sobě lepit,treba sněhulák nám vubec nedrzi pohromadě :cry: a docela dost po čtrnácti dnech drobí :think: .Máte někdo zkušenosti s tou obyčejnou(treba koh-i-nor),nebo s jinou značkou?aby zas nebyla moc tvrda a nebarvila.dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18312
16.4.10 23:12

Česká Koh-i-noor je báječná, ale po technologické stránce byla vyvinutá ještě před rokem 1989 - a pořád je na úrovni. Má jen drobné nectnosti - třeba velký obsah oleje. Díky tomu se dobře spojuje, ale pozor na její odkládání na nábytek, textil a papír. Všude nechává olejové fleky. Pro modelování je nezbytná podložka z umělé hmoty - a hlavně dávat pozor, aby se nezašlapala do koberce a tak podobně.

A hlavně - hned po modelování umýt ruce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4957
17.4.10 00:08
Jura007 píše: Česká Koh-i-noor je báječná, ale po technologické stránce byla vyvinutá ještě před rokem 1989 - a pořád je na úrovni. Má jen drobné nectnosti - třeba velký obsah oleje. Díky tomu se dobře spojuje, ale pozor na její odkládání na nábytek, textil a papír. Všude nechává olejové fleky. Pro modelování je nezbytná podložka z umělé hmoty - a hlavně dávat pozor, aby se nezašlapala do koberce a tak podobně.A hlavně - hned po modelování umýt ruce!

:pankac: :pankac: :pankac: :potlesk: :potlesk: :potlesk: jo jo, ta je nejlepší… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
17.4.10 00:11

Kohinoorka je nejlepší a za málo peněz. Oproti Play-dooh se z ní dá něco uplácat

• Nahlásit
  • Citovat
29087
17.4.10 08:45

To myslíte tu obyčejnou plastelínu asi za 30 Kč?

Ta je nejlepší,taky jsme koupili různé „moderní“ a nic moc,je na jedno použití a pak nechat vytvory ztvrdnout.
Ale zase je úplně nezatracuju,koupila jsem Adámkovi v Tescu moderní plastelínu 4 barvy a 4 vykrajovátka dinosaurů asi za 50 Kč.Bylo tam ale jednoznačně napsané,že výtvory nechat zatvrdnout.Líbilo se mu to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9222
17.4.10 09:50

Holky ta play doh se dá oživit, když jí provlhčíte a pořádně propracujete, tak je zase měkká, samozřejmě se musí skladovat v uzavřených kelímcích.
Jinak nezatracuju ani tu obyčejnou, vždycky jsem milovala její vůni, že bych snad do ní i kousla :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13794
17.4.10 10:23

Ahooj,
tak já jsem objednávala modelínu od Tchiba, je opravdu moc hezká, asi šest barev, vykrajovátka, váleček, nožík… Stála 250kč a ještě s ní mužeme modelovat klidně na stole, protože vuubec nedělá olejové fleky a jde hezky spojit k sobě … :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
radyna
17.4.10 13:08

vsem dik za rady :palec: ,u nas nakonec meli jen Faber-castell,je dobre mekka,tvarovaci,spojuje se :-D .Jen stala asi 60kc,takze priste vyzkousim i Kohinor :-) .diky

• Nahlásit
  • Citovat
7737
20.4.10 11:17

taky máme play doh a nic moc spokojenost na tu cenu a to jak je všude populární…dcera nedávno dostala klasickou modelínu z našich dětských let a nestačila jsem se divit, jak se jí s ní krásně pracuje - tvaruje, lepí k sobě… :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9431
8.2.15 20:44

Tak já zase slyšela chvalu na play-doh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
9.2.15 07:27

Me teda strasne zklamala playfoam, tu neumáčknu ani ja a letela do kose. a z play doh teda taky nadsená nejsem

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama