Moduretic v těhotenství

Anonymní
9.4.20 09:03

Moduretic v těhotenství

Zdravím Vás,
Ráda bych se zeptala ohledně modureticu v těhotenství. Už skoro čtrnáct dní mě trápí otoků, jak nohou tak rukou a to už od rána co sotva slezu z postele a během dne se to zhoršuje, mám pocit že mám i celkově obličej otekly. Chápu, že to k těhotenství patří, ale takové prosakle končetiny se mi nezdaji. Lékař mi předepsal moduretic jenže příbalový leták mluví o kontraindikaci v těhotenství, tak se bojím. Je tady někdo kdo též měl užívat daný lék? Děkuji za případné názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.4.20 09:10

Moduretic pod dohledem lékaře nepovažuji za příliš nebezpečný. V příbalovém letáku k některým homeopatickým přípravkům nebo pastilkám na bolení v krku se dočteš, že nejsou vhodné pro těhotné. Viděl tě lékař a nebo to byla telefonická konzultace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 09:18

Dnes jsem tam právě byla při plné parádě ranních otoků. Hlavně mi nabídl i doporučení okurek, melounu do stravy, ale že by to bylo v mém případě úplně zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
24696
9.4.20 09:40
@Anonymní píše:
Dnes jsem tam právě byla při plné parádě ranních otoků. Hlavně mi nabídl i doporučení okurek, melounu do stravy, ale že by to bylo v mém případě úplně zbytečné.

A tlak máš v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 09:59

@Russet ano, jinak je všechno v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
733
9.4.20 11:33

U leku lekar vzdy hodnoti, jestli je pro matku a dite horsi zdravotni stav, nebo uzivany lek a podle toho rozhodne. Proto muze dat i leky, na kterych je uvedeno, ze sw v tehu nemaji uzivat (mmch, casto je to proto, ze to nikdo netestoval, tak to tam byt musi) napriklad zovirax sw v tehu nema, presto ho v porodnici daji, kdyz hrozi pred porodem herpes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.20 08:27

Ja to chápu, ale na druhou stranu mě hloda myšlenka, co když se náhodou něco stane, člověk si to bude vyčitat, že to brát neměl. Na druhou stranu chápu, že lékaři asi musí vědět. Nejsem žádná extra citlivka, ale z léků mám obavy. Byla jsem v lékárně a chtěla něco přírodního, čaj apodobne. Lékárník mi to zavrhl a řekl že jen po dohodě s lékařem přitom na Moduretic řekl, že ke konci těhotenství nevadí tak stejně jako spousta dalších léků což mi přijde hodně zvláštní. Tak dneska najedu na okurky a citrony a uvidím při nejhorším to těch 9týdnu do porodu budu muset nějak přečkat

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama