Zodac v tehontestvi

165
9.4.20 07:13

Zodac v tehontestvi

Ahojky, chci se zeptat, mám alergii i astma, jsem těhotná 12+0, a samozřejmě teď když všechno kvete tak je to peklo. Neustále kycham, smrkam, svědí mě v uších, v krku, jsem zahlenena, špatně se mi dýchá, mám pocit sevřeného hrdla..tak mi jel přítel hned ráno do lekarny a dala mu zodac, ze teda v nejnutnejsich případech a tak váhám, ten pocit sevreneho hrdla mi dost vadí, asi zavolám i na plicní, protože sprej co mám na astma tak pravděpodobně nemůžu, tak aby mi napsali nějaký jiný případně. Užívala jsem ho už jen dle potřeby a v zimě nebyl třeba. Mate někdo zkušenosti se Zodacem?

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10917
9.4.20 07:19

Poradila bych se nejdřív s doktorem. Na začátku těhotenství bych to vůbec neriskovala. Mě třeba v lékárně odradili abych si na zacatku těhotenství koupila i espumisan který se normálně může, že se mám radši vyprdet když to jde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11114
9.4.20 07:40

Určitě doktora. Mně léky na alergii tedy povolili s tím, že dítěti víc může ublížit nedostatečné okysličení, než ten lék samotný. Ale jako zázrakem jsem v těhotenství o alergii nevěděla. Po něm bohužel znovu ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
9.4.20 07:40

@Sarusss Ja brala na zacatku tehotenstvi zyrtec, uzivala ventolin ci berodual…ale porad se s lekarem…nicméně mi alergie poté v tehotenstvi sama ustoupila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
9.4.20 07:48

Ja pri prvnim těhotenství trpela, nic jsem nebrala a u druhyho jsem se gynekologa zeptala a rekl mi ze zodac muzu normalne brat. Tak jsem ho brala dle potreby. Mam sezonni problemy, takze jsem ho brala asi tri mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
9.4.20 07:59

Poradila bych se s lékařem. Obecně snad většina doktorů sleduje aktuální poznatky a trendy a už nenechává těhotné trpět, protože „teď nesmíte nic brát“. Já užívala zyrtec v posledním trimestru se souhlasem porodníka a ta úleva od svědících uší a krku byla božská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
9.4.20 08:19

Ja chodim k doktorce na imunologii a zaroven mi delala testy i co se tyka reprodukcni imunologie (tak jsem se k ni dostala). Mam silne alergie a nabeh na astma. Beru 1× denne xados, od zari, kdy jsem mela nabeh na zapal plic inhaluji 2× denne alvesco a ulevovy lek mam ventolin. Ujistila me, ze se nemusim bat v případě tehotenstvi ty leky brat, ze by mi je jinak nepredepisovala. Ale treba doktor na plicnim mi udelal prednasku, at je pred transferem neuzivam-no chytra rada to nebyla, protoze po par dnech nebrani leku se mi na dalsi dva týdny rozjela alergicka ryma (a transfer nedopadl, takze uplne zbytecny). O zodacu jsem se s ni bavila a pry je xados novejsi lek a mel by byt vhodnejsi pro tehotne. Urcite nekam zajdi. Ted teda maji na imunologiich plno, ale snad te nekdo vezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
9.4.20 08:57

Úplně ok, zodac i inhalátory. Projevy alergie Tě aktuálně ohrožují víc než tyto moderní léky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
9.4.20 09:18
@cell píše: Úplně ok, zodac i inhalátory. Projevy alergie Tě aktuálně ohrožují víc než tyto moderní léky

Ne, to není pravda, projevy běžné sezónní alergie jsou sice nepříjemný, ale ne ohrožující (nehodnotím astma, to je zas něco jiného). Ventolin zas až tak nevadí, Zodak na začátku těhotenství fakt nebrat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18032
9.4.20 09:27

Zavolej na alergologii. Zodac je pro těhotenství kontraindikovaný a s kortikoidovým sprejem taky bude nějaké mrzení.

Jestli se nepletu, tak se používají jiná antihistaminika, alergolog ti pošle e-recept.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
9.4.20 12:42
@Ou píše:
Zavolej na alergologii. Zodac je pro těhotenství kontraindikovaný a s kortikoidovým sprejem taky bude nějaké mrzení.Jestli se nepletu, tak se používají jiná antihistaminika, alergolog ti pošle e-recept.

Zodac je pro těhotenství kontraindikovaný? V SPC se nic takového nepíše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
10.4.20 07:24

Lekarnice mi řekla ze s opatrnosti, vyjimecne a bez porady s lékařem můžu užit léky které obsahují cetirizin, to je Zodac a Analergin. Jinak jsem volala na plicní a sprej mi změnila, původně jsem užívala Combair a ten pry v žádném případě ne, tak mi dali Symbicort, akorát na nej cekam tak snad dneska bude. Zodac jsem zatím pořad neuzila, trochu mi to povolilo ikdyz k veceru už jsem to zase cítila horší. Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
10.4.20 07:26

Jo a jinak já na alergologii nechodím už od 18 let, protože vždycky mám alergii jen takhle z jara par dni a vždy jsem si vystacila pravě s tabletkama jinak pak cely rok klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat