Výpočet týdne těhotenství, mohl se doktor splést?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25
1.2.16 09:03

Mohl se doktor splest?

Ahoj holky, mam takovy dotaz. Podle doktora jsem v 5 plus 6 tehu, podle mych vypoctu jsem tak v 5tem tydnu, protoze kdyz to odectu tak mi vyjde poceti v dobe menstruace a to vim na tuty ze nic nebylo. Navic je to utery a pritel ponevac jezdi tak je prez tyden pryc. Takze nejblizsi mozny termin je nedele, coz je tech 6 dni plus.Mimi by melo byt 3mm velke…je mozne uz videt :srdce: nebo se mohl doktor treba i splest? Budu rada za kazdou zkusenost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80573
1.2.16 09:05

@Zdenduulka A víš, že se těhotenství počítá od poslední MS a nikoliv od početí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9450
1.2.16 09:06

Nemůžeš nikdy na den vědět, kdy jsi otěhotněla. Teda, pokud se nejedná o ivf třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
1.2.16 09:07

Proč chodíš tak brzo k doktorovi? 8o jinak tyhle první ultrazvuky moc přesný nejsou, těhotenství se počítá podle MS a upřesňuje se to až kolem 12. týdne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zoy
1496
1.2.16 09:10

Já jsem přesně (plus minus přežití spermií) věděla, kdy jsme vytvořili první dítě (ten měsíc jsme to zvládli jen jednou) a doktorce to vycházelo na úplném začátku o týden jinak. Na screeningu ve 12tt odpovídal přesně. Ono je to mimčo ještě tak malé, že se to snadno změří špatně.

Příspěvek upraven 01.02.16 v 09:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.2.16 09:10

J. a.n. i1 Prave podle menstruace je to 6 plus 4..
carambol vim ze na den ne, ale tyden bych trefit mohla a hlavne kdyz vim kdy jsme soulozili a opravdu to v tydnu a pri menstruaci nebylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
1.2.16 09:11

V den ovulace a oplodnění jsi přesně 2+0tt, takže pokud ti doktor řek, že jsi 5+6tt a ty sis spočetla, že jsi o dva týdny méně, tak vám to sedí, protože ty neuvažuješ ty dva týdny co se přidávají, je to jen výpočet, takhle se to počítá prostě. Délka těhotenství na týdny a stáří plodu se od sebe o dva týdny liší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.2.16 09:11

Protoze me objednal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80573
1.2.16 09:12
@Zdenduulka píše:
J. a.n. i1 Prave podle menstruace je to 6 plus 4..
carambol vim ze na den ne, ale tyden bych trefit mohla a hlavne kdyz vim kdy jsme soulozili a opravdu to v tydnu a pri menstruaci nebylo…

Tak to je rozdíl 5 dnů, tak nechápu co řešíš? A jaká zase soulož při menstruaci, vždyť to na ni posle toho co píšeš vůbec nevychází…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.2.16 09:15

Terinka 4444 no prave, podle PM 6 plus 4 a kdyz odectu 2 tydny je to 4 plus neco a ovulaci mam skutecne cca tyden po ms

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.2.16 09:20
@j.a.n.i1 píše:
Tak to je rozdíl 5 dnů, tak nechápu co řešíš? A jaká zase soulož při menstruaci, vždyť to na ni posle toho co píšeš vůbec nevychází…

Tak si prosim precti cim jsem zacinala…nevim co jsem napsala nesrozumitelne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6086

@Zdenduulka A záleží na tom?? :roll: v tomto týdnu týden sem týden tam nehraje roli. Dřív nebyly ultrazvuky a taky se normálně těhotnělo a rozhodně se toto neřešilo. Je to strašně brzo na nějaké závěry. Držím palce, aby se to zdárně vyvíjelo dál a to je asi tak vše, co se k tomu dá napsat. Moc bych to nepitvala, to má smysl, až v okamžiku NT, aby se to dělalo ve správný čas. Teď to důležité není. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83

A k čemu je důležité, jestli jsi o pet dni nebo kolik, napřed? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
80573
1.2.16 09:21

@Zdenduulka Já čtu co si psala a podle toho co si psala je rozdíl mezi tím podle MS a podle doktora 5 dní, což je naprosto normální chyba měření… takže opět, nevím, kde vidíš problém a co řešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
1.2.16 09:22
@Zdenduulka píše:
Terinka 4444 no prave, podle PM 6 plus 4 a kdyz odectu 2 tydny je to 4 plus neco a ovulaci mam skutecne cca tyden po ms

já nerozumím tvým výpočtům, když řekne doktor 6+4 a ty, že jsi pátý týden, tak 4+4 je pátý týden, tak to prostě sedí ne? Kdy máš skutečně ovulaci neřeš, protože takových skutečných ovulací jsou tuny. Může se splést o pár dnů, je to tak maličké, že stačí malinká odchylka a je to, nicméně doktor pozná těhotenství 4+4, 6+4 a 8+4, ten rozdíl je markantní. Nepozná 6+2 a 6+4, ale dva týdny rozdíl v takto raném stádiu znamená úplně jiný obraz na ultrazvuku. Když řekl 6+4 byl už srdeční akce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat